پیشروی جبهه مقاومت ملی افغانستان در ولایت‌های تخار و پنجشیر

17/02/1401 03:00 ق.ظ

جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که نزدیک به 10 روستا را در ولایت تخار از کنترل نیروهای طالبان خارج کرده و دو دره

جبهه مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد که نزدیک به 10 روستا را در ولایت تخار از کنترل نیروهای طالبان خارج کرده و دو دره در این بیانیه آمده است: «روستاهای میان‌شهر، کتو، و یغنان، سردشت، ده‌غاران، ده جنگلک، ایوت، پجک بالا، منطقه‌ی خرادا وکیمیان، ایمند، پلک، ایمند بالا و پایان، یوچ و دره‌ی کندک به تصرف نیروهای جبهه‌ مقاومت ملی درآمده است‌.

»

جبهه مقاومت افغانستان مدعی شد که طی این درگیری‌ها خسارت‌هایی به طالبان وارد شده است. در پی این درگیری‌ها طالبان نیز نیروهای کمکی به این مناطق اعزام و نیروهایی را در «خانقاه ورسج» مستقر کرده است. به گفته منابع نزدیک به جبهه مقاومت ملی افغانستان درگیری در این دو ولسوالی‌ همچنان ادامه دارد و نیروهای این جبهه در حال پیشروی هستند.

۲/۱ کاروان بزرگی از نیرو های قطعات سرخ گروه تروریستی طالبان به شهرستان های دره‌ی عبدالله خیل و آبشار پنجشیر برای بازرسی خانه های مردم و دستگیری عالمان این ولسوالی ها عازم دره شده بودند، که با واکنش شدید مردم رو به رو شدند.May 6, 2022 headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مقاومت مردم روستای «دمیدوف» اوکراین در برابر حملات روسیهاهالی روستای «دمیدوف» کی‌یف در گفت‌وگو با آناتولی از تجربه ایستادگی خود در برابر حملات شدید روسیه سخن گفتند. - خبرگزاری آناتولی

گفت وگوی تلفنی امیر عبداللهیان و گوترش در مورد آخرین تحولات اوکراین ،افغانستان و مذاکرات وینحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص برخی تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله اوضاع یمن، افغانستان ،اوکراین و مذاکره برای لغو تحریم ها به صورت تلفنی تبادل نظر کردند. و اینگونه بود که قیمت ارد در ایران گران شد!!! 😏 نان_قیمت_جان

ورود سامانه بارشی به مرزهای غربی و بارش در ۷ استان / خیزش گرد و غبار در جنوب غرب کشوررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه امروز(۱۵ اردیبهشت ماه) با ورود سامانه بارشی به کشوررگبار پراکنده، رعدوبرق، وزش باد شدید و گرد و غبار پیش بینی می‌شود، از انتقال گرد و خاک به نوار غربی کشور خبر داد.

دیده‌بان حقوق بشر به مقامات ایران: معلمان زندانی را «فوری و بدون قید و شرط» آزاد کنیددیده‌بان حقوق بشر به مقامات ایران: معلمان زندانی را «فوری و بدون قید و شرط» آزاد کنید سازمان دیده‌بان حقوق بشر روز پنج‌شنبه ۱۵ اردیبهشت در بیانیه‌ای خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط معلمان بازداشت‌شده در تظاهرات مسالمت‌آمیز و تشکل‌های کارگری شد.

آکسیوس: آمریکا و اسرائیل درباره چگونگی اعمال فشار بیشتر بر ایران گفت‌وگو کردندوبسایت «آکسیوس» در گزارشی نوشت، مقامات آمریکایی و اسرائیلی با در نظر گرفتن سناریویی که در آن توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در آینده‌ای نزدیک احیا نشود، در

هشدار مجدد آمریکا درباره فاجعه‌ احتمالی نفتکش «صافر» در دریای سرخایالات متحده آمریکا بار دیگر در مورد خطر فاجعه‌بار نفتکش «صافر» و احتمال نشت یا انفجار آن در بندر رأس عیسی در دریای سرخ در غرب یمن، در سایه ادامه مخالفت

براساس بیانیه «جبهه مقاومت ملی افغانستان»، طی درگیری‌های چند روز اخیر، نیروهای این جبهه‌ موفق شدند بخش‌هایی از ولسوالی ورسج تخار را به تصرف خود درآورند.براساس این بیانیه، مناطق تصرف شده شامل «تکاب-میان‌شهر» و «تکاب-ایمند» نیز می‌شود.

در این بیانیه آمده است: «روستاهای میان‌شهر، کتو، و یغنان، سردشت، ده‌غاران، ده جنگلک، ایوت، پجک بالا، منطقه‌ی خرادا وکیمیان، ایمند، پلک، ایمند بالا و پایان، یوچ و دره‌ی کندک به تصرف نیروهای جبهه‌ مقاومت ملی درآمده است‌.»

جبهه مقاومت افغانستان مدعی شد که طی این درگیری‌ها خسارت‌هایی به طالبان وارد شده است.

در پی این درگیری‌ها طالبان نیز نیروهای کمکی به این مناطق اعزام و نیروهایی را در «خانقاه ورسج» مستقر کرده است.

به گفته منابع نزدیک به جبهه مقاومت ملی افغانستان درگیری در این دو ولسوالی‌ همچنان ادامه دارد و نیروهای این جبهه در حال پیشروی هستند.

۲/۱ کاروان بزرگی از نیرو های قطعات سرخ گروه تروریستی طالبان به شهرستان های دره‌ی عبدالله خیل و آبشار پنجشیر برای بازرسی خانه های مردم و دستگیری عالمان این ولسوالی ها عازم دره شده بودند، که با واکنش شدید مردم رو به رو شدند.May 6, 2022

همچنان، صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه در «توییتر» از تصرف دره‌های «عبدالله خیل» و «آبشار پنجشیر» به دست نیروهای این جبهه خبر داده و نوشت، 13 تن از نیروهای طالبان کشته شدند و پنج موتر این گروه از سوی نیروهای جبهه مقاومت به غنیمت درآمد.

به گفته منبع از دفتر جبهه مقاومت ملی، مراکز شهرستان‌ها در محاصره نیروهای مقاومت ملی قرار دارد و طالبان مستقر در این مراکز خواهان مدت برای تسلیمی شده‌اند.

حملات چریکی نیروهای ضد طالبان طی روزهای اخیر علیه سربازان این گروه افزایش یافته است.

«جبهه آزاده‌گان افغانستان» نیز جمعه 29 آوریل در خبرنامه‌ای که به رسانه‌های داخلی ارسال کرده، مدعی شده بود با حمله به ایست بازرسی نیروهای طالبان در منطقه کمپنی شهر کابل 7 نفر از افراد نظامی این گروه را به قتل رسانده و جنگ‌افزارهای آنها را به غنیمت گرفته است.