پیشروی نیروهای دولتی یمن؛ مواضع حوثی‌ها در چند استان هدف حمله هوایی قرار گرفت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 پیشروی نیروهای دولتی یمن؛ مواضع حوثی‌ها در چند استان هدف حمله هوایی قرار گرفت ▪ ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن حملات خود به حوثی‌های همسو با جمهوری اسلامی را افزایش داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات ائتلاف سعودی روز یکشنبه گفتند که این ائتلاف، در هفته‌های اخیر و همزمان با پیشروی نیروهای دولتی به سمت سواحل غربی و در استان مهم مارب، حملات هوایی به پایتخت و سایر نقاط این کشور را شدت بخشیده است.

ائتلاف سعودی می‌گوید که تأسیسات نظامی تحت کنترل حوثی‌ها در صنعا، پایتخت یمن، را هدف قرار داده و به خطوط مقدم آنها در استان‌های استراتژیک مارب و حدیده حملات هوایی کرده است. مقامات نظامی هر دو طرف در همین حال گفتند که نیروهای دولتی یمن که مورد حمایت عربستان هستند یک منطقه بزرگ در استان حدیده و مناطق دیگری در سواحل غربی یمن را به تصرف خود درآورده‌اند.

به گفته آسوشیتدپرس این مقامات که اجازه نداشتند به مطبوعات و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی کنند، به شرط عدم انتشار نام‌شان صحبت کرده‌اند. حوثی‌ها تا زمان تنظیم این مطلب در مورد پیشروی‌های نیروهای دولتی در حدیده اظهارنظر نکردند. اما رسانه‌های آنها از ده‌ها فقره حمله هوایی ائتلاف سعودی به مواضع حوثی‌ها در استان‌های حدیده، مارب، صنعا، تعز، و صعده خبر دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

❤️👌🏽❤️

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیشروی ارتش اومورو به سوی آدیس‌آبابا و تعطیلی دبیرستان‌ها در پایتخت اتیوپیارتش آزادیبخش اورومو، پیشروی و نزدیک شدن خود به آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی را اعلام کرد و مقامات این کشور تصمیم گرفتند، تمام دبیرستان‌ها را تعطیل کنند.بر گاو_شیرده آل_سعود خوب میچرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا، اروپا و ۲۱ کشور دیگر درباره اعدام جمعی‌ نیروهای امنیتی در افغانستان بیانیه صادر کردندایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری درباره این جنایات شدند. دستشون درد نکنه، زحمت کشیدن بیانیه!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته شدن یک شهروند یارسان با شلیک نیروهای نظامی در قصرشیرین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر🔺 نیروهای امنیتی در میانمار معترضان را با خودرو زیر گرفتند؛ کشته شدن دست‌کم پنج نفر ▪ به گزارش یک مرکز خبری محلی، در این درگیری‌ها که صبح روز یکشنبه در یانگون روی داد دست‌کم ۱۵ نفر دستگیر شدند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ضرب و شتم زنان زندانی در زندان ارومیه توسط نیروهای امنیتی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان»🔺تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان» معترضان می‌گویند این سازمان «بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را کمتر از بودجه سال‌جاری در نظر گرفته است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »