پیشتاز آموزش بزرگسالان | DW | 01.10.2020

دهم مهر ۱۳۷۶: ۱۳ سال پیش در چنین روزی شمس‌الملوک مصاحب در تهران درگذشت. می‌گفت: 'بیشتر مشکلات زنان ایران در عدم شناخت مردان از زنان است'.

روزشمار

01/10/2020 10:19:00 ق.ظ

دهم مهر ۱۳۷۶: ۱۳ سال پیش در چنین روزی شمس‌الملوک مصاحب در تهران درگذشت. می‌گفت: 'بیشتر مشکلات زنان ایران در عدم شناخت مردان از زنان است'.

دهم مهر ۱۳۷۶: ۱۳ سال پیش در چنین روزی شمس‌الملوک مصاحب در تهران درگذشت. می‌گفت: 'بیشتر مشکلات زنان ایران در عدم شناخت مردان از زنان است'.

پیشتاز آموزش بزرگسالاندهم مهر ۱۳۷۶: ۱۳ سال پیش در چنین روزی شمس‌الملوک مصاحب در تهران درگذشت. می‌گفت:"بیشتر مشکلات زنان ایران در عدم شناخت مردان از زنان است".شمس‌الملوک مصاحب در سال ۱۲۹۲ در تهران زاده شد.پدر و مادرش هر دو ادیب و شاعر بودند.مقدمات فارسی و عربی را در خانه و سپس در مدرسه آمریکایی ناموس فرا گرفت و پیش از پایان دبیرستان بر زبان‌های انگلیسی و فرانسه مسلط شد.

۲۰ ساله بود که به دانشسرای مقدماتی رفت و یک سال پس از آن با گشایش دانشگاه تهران رشته ادبیات را در آنجا ادامه داد.۲۷ ساله بود که ناظم مدرسه ناموس شد و همزمان تحصیل ادبیات را پی گرفت.۳۰ ساله بود که با دفاع از پایان‌نامه‌اش"تحقیق در افسانه‌سرایان ایرانی بعد از حمله عرب تا هجوم مغول" نخستین زن ایرانی بود که از دانشگاه تهران دکترای ادبیات گرفت.

ادامه مطلب: DW فارسی »

این فدراسیون غصبی‌ست

رییس سابق فدراسیون فوتبال در اولین گفت‌وگو پس از کنارگذاشته‌شدنش از فدراسیون، درباره حواشی دوران مدیریتش صحبت کرده است. ادامه مطلب >>

اصلا بشریت اونقدر که در دنیا کاوش کرده در خودش کاوش نکرده و از خودش هم بیگانه س بقول سلمان رشدی : مردی که از عشق هیچ نمیدانست و از زن بسیار ، با زنی که از مرد هیچ نمیدانست و از عشق بسیار ، وصلت ناجوری میشه خدابیامرز نمیدونست زنان خودشونم خودشونو نشناختن چه برسه به مردان زندگی من یک کتاب است. چی می خواهید دیگه بدانید.

مادرم خیلی دلسوز است. به درس خواندن ماخیلی اهمیت داد. به غذا خوردن ما اهمیت داد.به لباس ما خیلی اهمیت داد.سپاسگزارش هستیم.ولی عاطفه ندارد وفقط دلسوزی دارد. ما براش عاطفه داشتیم و ساپورتش کردیم تاافسرده نباشد و خودمان سه خواهر, مقداری افسرده شدیم. مادرم شکست عشقی خورده بود. از سرلجبازی, همسر پدرم شده بود و بعد پشیمان بود. این وسط پدرم تقصیری نداشت.

و همینطور هم برعکسش دیگه چه می خواهید بدانید اصلاح طلب مصدقیون ۲۳ سال پیش میشه نه ۱۳ سال روانش شاد،کتابهای درسی،خاطرات خوش گذشته☹😟😣 مادرم هیچ وقت ماها رادر اغوش نمی گیرد. حتی وقتی ناراحتیم. عاطفه ندارد فقط حس دلسوزی دارد

حیات در سیاره سرخ؛ کشف حوضچه‌های شور در کنار دریاچه نمک در مریخاین حقیقت که دریاچه و حوضچه‌های اطراف آن هنوز مایع هستند نشان می‌دهد که از نوع دریاچه زیاده‌شور هستند.

من پدرم رابیشتر از مادرم دوست دارم چون بیشتر محبت می کردو عاطفه داشت. شاد بود و می خندید و جک می گفت. شعر می گفت. پدرم یک مذهبی شاد و خوشحال و امیدوار به زندگی و مادرم یک غیر مذهبی افسرده که بعدا مذهبی شده بود . من پدرم تاوقتی زنده بود بااینکه الزایمر داشت, درک و عاطفه ی بالاتری شد.به من خیلی محبت می کرد. مادرمن ,یک شکست خورده ی عشقی هست که هیچ وقت نسبت به پدرم عاطفه نداشت.همیشه فقط دلسوزی داشت. همیشه افسرده است و ماسه خواهر بهش محبت کردیم و ساپورتش کردیم

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

۲۰۷ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۴۰۷۹ تن در وضعیت شدید بیماریشناسایی ۳۶۷۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۷۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۰۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۳۶۳۷ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۷۸۷۲۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۹۸۶ نفر

بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل: ایران «بزرگترین دشمن صلح در خاورمیانه» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ج، اسلامی. نه ایران اسرائیل خارج از مرز های بین المللی به فلسطینان و سوریه حمله میکنه عربستان به یمن حمله میکنه ولی برزگترینش اونوقت ماییم😀 تنها چیزی که صلح رو به خاور میانه برمیگردونه ظهور هیتلری دیگر است...

کرونا طی یک ‌روز در هند 1178 و در برزیل 863 قربانی گرفت

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر