پیشتازی حزب ولادیمیر پوتین در انتخابات پارلمانی روسیه براساس نتایج اولیه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از حزب روسیه واحد، حزب کمونیست در رده دوم قرار دارد. هواداران ناوالنی به کاندیداهای کمونیست رای داده اند.

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات پارلمانی روسیه نشانگر پیشتازی حزب روسیه واحد به رهبری ولادیمیر پوتین است. براساس شمارش آرای ماخوذه از ۱۰ درصد شعبه‌های راگیری، حزب روسیه واحد با بیش از ۳۹ درصد آرا اول و حزب کمونیست روسیه با ۲۴/۶۷ درصد رای، در مکان دوم این انتخابات پارلمانی قرار دارند.

این انتخابات با ممنوعیت نامزدی الکسی ناوالنی، منتقد زندانی دولت پوتین و همقطارانش برگزار شد. سازمان تحت رهبری آقای ناوالنی از سوی دادگاهی محلی به «افراط‌گرایی» محکوم و فعالیت آن ممنوع شده است. اگر نتایج انتخابات به همین نحو تائید شود، حزب روسیه واحد اکثریت پارلمانی در دوما را از دست خواهد داد. جریان سیاسی تحت رهبری ولادیمیر پوتین در انتخابات سال ۲۰۱۶، با ۵۴/۲ درصد آرا، اکثریت مطلق پارلمانی را در اختیار داشت. در همان انتخابات حزب کمونیست تنها ۱۳/۳ درصد آراء را کسب کرده بود.هواداران الکسی ناوالنی در این انتخابات به کاندیداهای حزب کمونیست رای داده اند تا یک اپوزیسیون قوی در برابر دولت ولادیمیر پوتین وجود داشته باشد.

انتخابات پارلمانی این دوره به‌ویژه با فشار دولت روسیه بر اپل و گوگل برای حذف اپلیکیشن هواداران ناوالنی، خبرساز شد. گروه الکسی ناوالنی با این اپلیکیشین به ناراضیان می‌گفتند در چه حوزه‌ای، به کدام کاندیدا رای بدهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😂😂

رئیسی_جلاد_۶۷

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناظران مستقل: در انتخابات روسیه تقلب شده است | DW | 18.09.2021درانتخابات پارلمانی روسیه که از روز جمعه آغاز شده و تا یکشنبه ادامه دارد به گفته ناظران مستقل تقلب و دستکاری صورت گرفته است. نهاد گولو در اولین روز این انتخابات دو هزار مورد نقض قانون را لیست کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مخالفان مسلح سوری در درعا تحت ضمانت روسیه با رژیم اسد توافق کردندمنابع مطلع سوری از توافق جدید مخالفان سوری با رژیم اسد تحت میانجی‌گری و ضمانت روسیه برای حل مسائل مورد اختلاف در استان درعا خبر دادندطبق گزارش روزنامه ضيفوني الله يسعدكم 😊 بشار اسد دیکتاتور جنایتکار باید در دادگاه بین المللی ب جُرم جنایت علیه بشریت مُحاکمه بشود Pakistan is terrorist state. Now after 20 years war against terrorism; Afghanistan is again in hands of Pakistan's nurished terrorists who band girls schools and their future became dark and are hopeless. Save Afghan's girls future from the wild animals who came from Pakistan.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

باد و باران در ۶ استان کشور/ آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشورباد و باران در ۶ استان کشور مدیرکل ‌سازمان هواشناسی با اشاره به بارش ‌پراکنده باران و وزش باد شدید موقت در ۶ استان طی امروز (۲۷ شهریور)، از حاکمیت جوی ‌پایدار و آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده خبر داد. خب 6 استان ؟؟؟؟ کدووم استانها؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

۳۹۱ فوتی جدید کرونا در کشور / ۶۷۶۵ تن در شرایط شدید بیماری۳۹۱ فوتی و ۱۵۹۷۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۵۹۷۵ نفر *جانباختگان جدید: ۳۹۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۴۲۴۸۳۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۴۷۶۴۹۹۸ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۱۷۱۸۲ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۴۳۳۷۲۲۷۰
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری تجمعی در واشنگتن در حمایت از بازداشت‌شدگان یورش ششم ژانویه به کنگرهکمیته‌ای متشکل از هفت نماینده دموکرات و دو جمهوریخواه، که همگی توسط مجلس نمایندگان برگزیده شده‌‌اند، در حال تحقیق درباره پرونده یورش ۶ ژانویه به کنگره هستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »