پیروزی برای چین؛ نیکاراگوئه روابطش را با تایوان قطع کرد

19/09/1400 11:13:00 ق.ظ

پیروزی برای چین؛ نیکاراگوئه روابطش را با تایوان قطع کرد جزئیات بیشتر🔽

جدایی نیکاراگوئه از تایوان ضربه‌ای به ایالات متحده است که پس از ماه‌ها تیرگی روابط میان ماناگوآ و واشنگتن عملی شد. نیکاراگوئه روز پنج‌شنبه روابط دیپلماتیک دیرینه خود با تایوان را قطع کرد و با به رسمیت شناختن سیاست...

نیکاراگوئه روز پنج‌شنبه روابط دیپلماتیک دیرینه خود با تایوان را قطع کرد و با به رسمیت شناختن سیاست «چین واحد» حزب کمونیست چین و اعلام وفاداری به پکن، از شمار محدود متحدان تایپه در سطح بین‌الملل کاست. وزارت خارجه نیکاراگوئه در بیانیه‌هایی به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی اعلام کرد: «دولت جمهوری نیکاراگوئه امروز روابط دیپلماتیک خود را با تایوان قطع و هرگونه تماس یا روابط رسمی را متوقف می‌کند. جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی است که تمام چین را نمایندگی می‌کند و تایوان بخشی جدایی‌ناپذیر از خاک چین است».

بنا بر اعلام رسانه‌های دولتی چین، قرار است نمایندگان پکن و ماناگوآ روز جمعه در شهر تیانجین واقع در شمال چین با یکدیگر گفتگو کنند. واکنش تایوان تایوان در واکنش به این تصمیم، ضمن ابراز تاسف اعلام کرد که دانیل اورتگا، رئیس جمهور این کشور آمریکای مرکزی، دوستی بین مردم تایوان و نیکاراگوئه را نادیده گرفته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آیا تایوان، سارایوو قرن بیست و یکم می‌شود؟ | DW | 08.12.2021در حال حاضر مجموع جزایر تایوان که نام رسمی آن 'جمهوری چین' است با یکی از بزرگترین بحران‌های طول حیات خود دست و پنجه نرم می‌کند که ابعاد و پیامدهای منطقه‌ای و جهانی هم دارد. خجالت آوری دویچه وله، الحق که وِلی کثافت با رسانه های یهودی ستیز همکاری میکنی بعد تو بخش فارسی ازش چیزی نمیگی؟ خوشحال شدم که محکومت کردن شرم آوری که با حزب الله همکاری میکنی منو یاد رادیو برلین دوره ی نازی ها انداختی که علیه یهودی ها تو خاورمیانه فتنه ایجاد میکردن. ننگت باد 🔴فراخوان برای قسمت_ششم قسمت پنجم مثلث سی آی ای را اینجا ببینید 👇 ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد نقشه_جدید_خاورمیانه_را_ما_کشیدیم 🔴قسمت_ششم؛ ✔️ مانیفست RestartLeader سید_محمد_حسینی

تایید استافده از داروی جدید کرونا در چینتایید استافده از داروی جدید کرونا در چین اداره ملی محصولات پزشکی چین استفاده از داروی جدید کرونای شرکت «بیری بایوساینزس» این کشور برای بزرگسالان دارای علایم حاد این بیماری را تایید کرد.

دادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده استدادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده است دادگاه خلق اویغور در لندن، پایتخت انگلستان، دولت کمونیست چین را به ارتکاب نسل‌کشی علیه تُرک‌های اویغور و دیگر اقلیت‌های این کشور محکوم کرد.

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان/ تقدیر از خدمات پرستاران توسط دکتر مخبرمعاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان به صورت سرزده بازدید کرد و با اهدای گل به پرستاران این مرکز درمانی، روز پرستار را به آنان تبریک گفت.

شهروند سعودی بازداشت شده در فرانسه آزاد و به کشورش بازگشتدادستانی فرانسه خبر آزادی خالد العتیبی، شهروند سعودی که روز گذشته به ظن ارتباط با پرونده جمال خاشقجی در پاریس بازداشت شده بود را اعلام کرد.سفارت پادشاهی

آخرین جزئیات حادثه تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان+ اسامی فوتی‌ها و مصدومانسخنگوی اورژانس کشور آخرین جزئیات حادثه تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان دختر را اعلام کرد.