پیروزی برای چین؛ نیکاراگوئه روابطش را با تایوان قطع کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیروزی برای چین؛ نیکاراگوئه روابطش را با تایوان قطع کرد جزئیات بیشتر🔽

نیکاراگوئه روز پنج‌شنبه روابط دیپلماتیک دیرینه خود با تایوان را قطع کرد و با به رسمیت شناختن سیاست «چین واحد» حزب کمونیست چین و اعلام وفاداری به پکن، از شمار محدود متحدان تایپه در سطح بین‌الملل کاست.

بنا بر اعلام رسانه‌های دولتی چین، قرار است نمایندگان پکن و ماناگوآ روز جمعه در شهر تیانجین واقع در شمال چین با یکدیگر گفتگو کنند.تایوان در واکنش به این تصمیم، ضمن ابراز تاسف اعلام کرد که دانیل اورتگا، رئیس جمهور این کشور آمریکای مرکزی، دوستی بین مردم تایوان و نیکاراگوئه را نادیده گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا تایوان، سارایوو قرن بیست و یکم می‌شود؟ | DW | 08.12.2021در حال حاضر مجموع جزایر تایوان که نام رسمی آن 'جمهوری چین' است با یکی از بزرگترین بحران‌های طول حیات خود دست و پنجه نرم می‌کند که ابعاد و پیامدهای منطقه‌ای و جهانی هم دارد. خجالت آوری دویچه وله، الحق که وِلی کثافت با رسانه های یهودی ستیز همکاری میکنی بعد تو بخش فارسی ازش چیزی نمیگی؟ خوشحال شدم که محکومت کردن شرم آوری که با حزب الله همکاری میکنی منو یاد رادیو برلین دوره ی نازی ها انداختی که علیه یهودی ها تو خاورمیانه فتنه ایجاد میکردن. ننگت باد 🔴فراخوان برای قسمت_ششم قسمت پنجم مثلث سی آی ای را اینجا ببینید 👇 ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد نقشه_جدید_خاورمیانه_را_ما_کشیدیم 🔴قسمت_ششم؛ ✔️ مانیفست RestartLeader سید_محمد_حسینی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تایید استافده از داروی جدید کرونا در چینتایید استافده از داروی جدید کرونا در چین اداره ملی محصولات پزشکی چین استفاده از داروی جدید کرونای شرکت «بیری بایوساینزس» این کشور برای بزرگسالان دارای علایم حاد این بیماری را تایید کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده استدادگاه خلق اویغور: چین مرتکب نسل‌کشی شده است دادگاه خلق اویغور در لندن، پایتخت انگلستان، دولت کمونیست چین را به ارتکاب نسل‌کشی علیه تُرک‌های اویغور و دیگر اقلیت‌های این کشور محکوم کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان/ تقدیر از خدمات پرستاران توسط دکتر مخبرمعاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان به صورت سرزده بازدید کرد و با اهدای گل به پرستاران این مرکز درمانی، روز پرستار را به آنان تبریک گفت.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

شهروند سعودی بازداشت شده در فرانسه آزاد و به کشورش بازگشتدادستانی فرانسه خبر آزادی خالد العتیبی، شهروند سعودی که روز گذشته به ظن ارتباط با پرونده جمال خاشقجی در پاریس بازداشت شده بود را اعلام کرد.سفارت پادشاهی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آخرین جزئیات حادثه تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان+ اسامی فوتی‌ها و مصدومانسخنگوی اورژانس کشور آخرین جزئیات حادثه تصادف مینی‌بوس حامل دانش‌آموزان دختر را اعلام کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »