پیت بودجج؛ نامزدی همجنس‌گرا که در افغانستان زبان فارسی دری فرا گرفت

07/02/2020 09:49:00 ب.ظ

پیت بودجج؛ نامزدی همجنس‌گرا که در افغانستان زبان فارسی دری فرا گرفت

فارسی, دموکراتها

پیت بودجج؛ نامزدی همجنس‌گرا که در افغانستان زبان فارسی دری فرا گرفت

پیت بودجج اولین فرد همجنس‌گرایی است که در رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شرکت کرده است.

پیت بودجج، سیاستمدار میانه روی اهل ایالت ایندیانا موفق شد در اولین انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت آیووا شگفتی ساز شود و با اختلاف یک دهم درصد از برنی سندرز، سناتور مستقل پیشی بگیرد.نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی در ایالت آیووا نشان می دهد که پیت بودجج ۲۶.۲ درصد نمایندگان این ایالت در کنوانسیون حزب دموکرات را تعیین خواهد کرد. برنی سندرز نیز ۲۶.۱ درصد نمایندگان ایالت آیووا در کنوانسیون ماه ژوئیه دموکرات ها را مشخص خواهد کرد.

پیت بودجج، ۳۸ ساله متولد شهر «ساوت بند» در ایالت ایندیانا است. او از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ شهردار این شهر ۱۰۰ هزار نفری در شمال ایندیانا بود.او در دانشگاه های هاروارد در ایالت ماساچوست و آکسفورد در بریتانیا تحصیل کرده است. وی در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ به عنوان مشاور در شرکت «مکینزی اند کامپنی» (McKinsey & Company) مشغول به کار بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

یه جوری راجع به همجنس گرا حرف میزنی انگار آدم قضائیه! یا منظورت اینه که هم جنس گراها فقط تو افغانستان میتونن فارسی دری یاد بگیرن؟ یا منظورت اینه که هر همجنس گرایی که تو افغانستان فارسی دری یاد بگیره نامزد میشه؟؟

اصغر پاشاپور که در حلب کشته شد، که بود؟beehnam 👍👍👍👍 beehnam قیافش میگه چکاره هست در اصل

به روز رسانی شده| نتایج اولیه از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در آیووا: پیت بودجج در صدر و برنی سندرز در مقام دوم است🔺به روز رسانی شده| نتایج اولیه از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در آیووا: پیت بودجج در صدر و برنی سندرز در مقام دوم است ⚡️با شمارش ۹۷ درصد آرا از انتخابات درون حزبی ایالت آیووا، پیت بودجج در مقام اول است و برنی سندرز در مقام‌ دوم قرار دارند. سیرک دلقک ها این نتیجه میده که رئیس جمهور بعدی اگر ترامپ نباشه یک کاندیدای جوان خواهد بود . یه آخوند پرست و دروغگو دیگه مثل تمام دموکراتا

ویدئویی تازه‌ از هواپیمایی که در فرودگاه استانبول سه تکه شددر این ویدئو لحظه خارج شدن هواپیمای خطوط هوایی پگاسوس ترکیه از باند فرودگاه «صبیحه گوکچن» استانبول در عصر چهارشنبه به تصویر کشیده شده است.

ویروس کرونا؛ در قرنطینه دانشجویان ایرانی که از چین بازگشتند چه می‌گذرد؟بیش از ۵۰ شهروند ایرانی ساکن ووهان امروز پس از بازگشت به این کشور قرنطینه شدند. این گروه با پرواز اختصاصی ایرباس٣١٠ ماهان به ایران بازگردانده شده‌اند. طبق اعلام وزارت بهداشت ایران، همه مسافران و کادر پرواز این هواپیما قرار است دو هفته در قرنطینه 'تحت مراقبت‌های خاص بهداشتی' نگهدارى شوند.

ترامپ فاش کرد که چرا رومنی در سنا علیه او رای داددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ویدئویی را در حساب توییتر خود منتشر کرد که فاش کننده اظهارات میت

هشت فیلمی که مردم در جشنواره بیشتر پسندیدندهشت فیلم برتر فجر تا ١۶ بهمن | فیلم‌های آبادان یازده ۶۰، دوزیست، شنای پروانه، روز بلوا، مغز استخوان، خوب بد جلف۲، درخت گردو و روزصفر، ۸ فیلم برتر آرای تماشاگران سی و هشتمین دوره جشنواره_فیلم_فجر تا روز ۱۶ بهمن ماه اعلام شده است

Aa پیت بودجج، سیاستمدار میانه روی اهل ایالت ایندیانا موفق شد در اولین انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ایالت آیووا شگفتی ساز شود و با اختلاف یک دهم درصد از برنی سندرز، سناتور مستقل پیشی بگیرد.» اعلام شده است که در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران مجروح شد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ با شمارش ۹۷ درصد آرا از انتخابات درون حزبی ایالت آیووا و طبق داده‌های اولیه، پیت بودجج در مقام اول است و برنی سندرز و الیزابت وارن در مقام‌های دوم و سوم قرار دارند.هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که با ۱۷۷ مسافر و ۶ خدمه از ازمیر به پرواز در آمده بود به هنگام فرود در باران شدید در استانبول دچار سانحه شد و سه نفر از سرنشینان آن کشته شدند.

نتایج اعلام شده از انتخابات مقدماتی در ایالت آیووا نشان می دهد که پیت بودجج ۲۶.۲ درصد نمایندگان این ایالت در کنوانسیون حزب دموکرات را تعیین خواهد کرد. او سال‌ها فرماندهی این پایگاه را برعهده داشته است. برنی سندرز نیز ۲۶. پیش از این بنا به گفته دفتر حزب دموکرات در این ایالت، اعلام نتایج اولیه از این انتخابات به دلیل برخی مسائل فنی با تاخیر روبرو شد.۱ درصد نمایندگان ایالت آیووا در کنوانسیون ماه ژوئیه دموکرات ها را مشخص خواهد کرد. قاسم سلیمانی دی ماه امسال در بغداد، در عملیات ارتش امریکا به همراه گروهی از همراهان و میزبانان عراقی خود کشته شد. پیت بودجج، ۳۸ ساله متولد شهر «ساوت بند» در ایالت ایندیانا است.

او از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ شهردار این شهر ۱۰۰ هزار نفری در شمال ایندیانا بود. « پاشاپور »، خواهر این فرمانده سپاه در این خصوص گفته است: «قرار بوده برادرم آن شبی که سردار سلیمانی شهید می‌شود، همراه ایشان به عراق بیاید. جدیدترین. او در دانشگاه های هاروارد در ایالت ماساچوست و آکسفورد در بریتانیا تحصیل کرده است. وی در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ به عنوان مشاور در شرکت «مکینزی اند کامپنی» (McKinsey & Company) مشغول به کار بود.» زینب پاشاپور، همسر «محمد پورهنگ» است؛ طلبه‌ای که سال ۱۳۹۵ به گفته خانواده‌اش، «ترور بیولوژیک» شد و پس از بازگشت به ایران درگذشت. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آقای بودجج بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ به عنوان افسر اطلاعاتی نیروی دریایی در ارتش آمریکا خدمت کرد و به درجه ستوانی ارتقاء یافت. پیت بودجج در سال ۲۰۱۴ به مدت هفت ماه از شهرداری ساوت بند مرخصی گرفت تا برای خدمت نظامی به افغانستان برود. اما به گفته همسرش، در آن‌جا با سم مسموم می‌شود و پس از مدتی، بر اثر همین مسمومیت در ایران جان می‌بازد.

او برای برقراری بهتر ارتباط با افغان ها زبان فارسی دری یاد گرفت. کارزار انتخاباتی پیت بودجج تائید کرده است که او به جز انگلیسی بر هفت زبان از جمله نروژی، اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی، مالتی، عربی و فارسی دری مسلط است. با این حال در ویدئویی که در حساب یوتیوب روزنامه واشنگتن پست منتشر شده است پیت بودجج می گوید که تسلطش بر زبان های عربی و فارسی دری بر اثر مرور زمان کاهش یافته است. وی با این حال در این ویدئو به زبان های مختلف یا صحبت می کند و یا خود را معرفی می کند. او در سال ۲۰۱۲ در سن ۳۰ سالگی به جوان ترین شهردار ساوت بند تبدیل شد.

این سیاستمدار دموکرات در صورت پیروزی در انتخابات مقدماتی دموکرات ها و غلبه بر دونالد ترامپ به جوان ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد. پیت بودجج در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که همجنسگرا است. او به این ترتیب اکنون اولین فرد همجنس‌گرایی است که در رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شرکت کرده است. پیت بودجج در سال ۲۰۱۸ با چیستن گلزمن، معلم اهل ایالت میشیگان ازدواج کرد. چیستن گلزمن پس از ازدواج نام خود را به چیستن بودجج تغییر داد.

پیت بودجج و شریک زندگی‌اش عکس از آسوشیتدپرس جان کری در کارزار انتخاباتی جو بایدن در ایالت آیووا حاضر شد شهردار سابق ساوت بند در سال ۲۰۰۰ در حالی که ۱۸ سال داشت مقاله ای در مورد «صداقت و شجاعت سیاسی» برنی سندرز نوشت. برنی سندرز در آن زمان یکی از دو عضو مستقل مجلس نمایندگان بود. پیت بودجج برای نگارش این مقاله برنده جایزه «موزه و کتابخانه جان اف کندی» شد. پیت بودجج با گذشت ۲۰ سال از نگارش آن مقاله اکنون رقیب برنی سندرز برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری است. هم‌رسانی این مطلب: .