پیام دبیرکل سازمان ملل در روز زمین: جهان با خطری بدتر از کرونا روبروست

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«شورای عالی اقلیم» فرانسه نیز در پیامی به مناسبت این روز خواستار آن شد که جهان در دوران پساکرونا به زمینی «سبز» بازگردد، «نه خاکستری».

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه همزمان با روز جهانی زمین هشدار داد که جهان با «تهدیدی بزرگ‌تر از کرونا» روبروست و از دولت‌ها خواست تا آن دسته از راه حل‌های اقتصادی را که برای مقابله با کرونا برمی‌گزینند، برای «اضطراری شدیدتر» یعنی تغییرات آب و هوایی نیز در نظر بگیرند.

در روزگار کرونایی حاضر به نظر می‌رسد آلودگی هوا و میزان دود در بسیاری از شهرهای جهان به دلیل زمین‌گیر شدن هواپیماها و کم شدن تردد وسایل نقلیه در جاده‌ها کاهش یافته است. برآورد تأثیر بیماری همه‌گیر کووید۱۹ بر سطح آلودگی در جهان در حال حاضر امکان‌پذیر نیست اما امید است که بهبودی از این بحران، جهان را به سمت آینده‌ای سبزتر سوق دهد.گوترش در پیام خود به همین مناسبت ابراز امیدواری کرد که دوران پساکرونا به یک «فرصت واقعی» برای انجام امور درست برای آینده تبدیل شود.

آقای گوترش در پیام خود خواستار آن شده که بخشی از مبالغ هنگفت خرج شده برای رهایی از کرونا، به ایجاد مشاغل جدیدی در دوران گذار «پاک و سبز» منجر شود. وی گفت: «حالا که پول مالیات‌دهندگان برای نجات کسب و کارها خرج می‌شود، بهتر است این پول صرف دستیابی به مشاغل سبز و توسعه پایدار شده و به بخش‌های بادوام‌تر سرازیر شود.

«شورای عالی اقلیم» فرانسه نیز در پیامی به مناسبت این روز، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بحران کرونا در جهان خواستار آن شد که جهان در دوران پساکرونا به زمینی «سبز» بازگردد، «نه خاکستری».این شورا در پیام خود ضمن دعوت دوباره به نجات زمین با روش‌های «ساده»، راه حل‌هایی عینی از جمله استفاده از «خودروهای پاک» را برای دوران پساکرونا پیشنهاد کرده است.

«شورای عالی اقلیم» نهاد مستقلی است که امانوئل ماکرون آن را برای سیاست‌گذاری‌های عمومی در زمینه تغییرات آب و هوایی و اقلیمی بنیان نهاده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرانس‌پرس: تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 2.5 میلیون فراتر رفتبنا به آمار خبرگزاری فرانسه که از منابع رسمی جمع‌آوری شده است تا ساعت 16:30 به وقت گرینویچ روز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز 170 هزار نفر گذشتآمار قربانیان کووید-19 در سراسر جهان به 170 هزار و 96 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ ایتالیا از دو هفته دیگر لغو قرنطینه را آغاز می‌کندبیش از ۲ میلیون و ۴۸۰ تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۱۷۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که در همین روز، بر اثر بحران کرونا قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز برای نخستین بار در تاریخ به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید. شیوع کرونا؛ کمک نقدی ۱۰۰ هزار ینی دولت ژاپن به تمام ساکنان کشور ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عفو بین الملل: ایران بعد از چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد🔺عفو بین الملل: ایران بعد از چین بالاترین آمار اعدام در جهان را دارد ⚡️سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود درباره مجازات اعدام در جهان گزارش داد که در سال ۲۰۱۹ ایران پس از چین بیشترین آمار اعدام ها را داشته است. سگ زردبرادرشغاله حالا یکی به مردم جهان بگه که شغل و وظیفه عفو بین الملل واقعأ چیست؟! صرفأ خبر رسانی؟! منظورم اینه که این تشکیلات در قبال اینهمه جنایت و بیعدالتی بالاخره قراره چه غلطی بکنه؟! چرا واسه خودتون نمیگید بیشترین آمار اعدام عربستان سعودی داره چون باهاتون هم پیالس به تصویر نمیکشید ؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کشورهای دوست باید در شرایط کنونی جهان همکاری و روابط صمیمانه‌تری داشته باشندرؤسای جمهور ایران و روسیه روابط و همکاری‌های فی مابین را صمیمانه، راهبردی و استراتژیک دانسته و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران – مسکو و تسریع در اجرای توافقات تاکید کردند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

گزارش سالانه عفو بین‌الملل: کاهش ۵ درصدی اجرای مجازات اعدام در جهاندر حالی که اجرای مجازات اعدام در ایران نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته، شمار اعدامیان در عراق تقریبا دو برابر شده و پادشاهی سعودی رکوردی تاریخی ثبت کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »