پیام سفیر ترکیه در ایران به‌مناسبت سالگرد 30 آگوست؛ عید پیروزی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیام سفیر ترکیه در ایران به‌مناسبت سالگرد 30 آگوست؛عیدپیروزی orsdarya

سفیر ترکیه در تهران ضمن تبریک نود و هشتمین سالگرد «30 آگوست؛ عید پیروزی» و روز نیروهای مسلح ترکیه گفت که عید پیروزی یکی از مهم ترین نقاط عطف در تاریخ مدرن کشورمان است.دکتر دریا اورس، سفیر ترکیه در تهران طی پیامی ضمن تبریک نود و هشتمین سالگرد «30 آگوست؛ عید پیروزی» و روز نیروهای مسلح ترکیه اظهار داشت: در تاریخ هر ملتی نقاط عطف بسیار مهمی وجود دارد و عید پیروزی یکی از این نقاط عطف مهم در تاریخ مدرن کشورمان است.

وی در ادامه این پیام تصریح کرد: «ملت ترک به رهبری غازی مصطفی کمال آتاتورک، رهبر کبیر و بنیانگذار جمهوری ترکیه و یارانش مبارزه استقلال کشورمان را به پیروزی رساندند و به این ترتیب جمهوری ترکیه تاسیس شد. اکنون در آستانه صدمین سالگرد این جمهوری هستیم. با پیشرفت‌های عظیم در مدت زمان بسیار کوتاهی جایگاه خود را در رقابت رسیدن به سطح تمدنی که کشورهای توسعه یافته به آن دست یافته‌اند پیدا کرده و به بخش مهم و جدایی‌ناپذیر جامعه بین‌الملل تبدیل شده است.

سفیر ترکیه در تهران همچنین اظهار داشت: «امروز نیز جمهوری ترکیه تحت رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشورمان٬ توسعه سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود را با گام‌های استوار در راه ایجاد روابط حسنه و دوستانه با کلیه کشورهای جهان و به‌ویژه همسایگان هم مرز ادامه می‌دهد.» وی در پایان افزود: به همین مناسبت، بسیار خرسندیم که درود و سلام گرم و صمیمانه رئیس جمهور محترم‌مان را که اهمیت بسیاری برای روابط با کشور همسایه نزدیک، دوست و برادر ایران قائلند، به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و ایرانیان عزیز برسانیم.

اورس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کلیه شهدایی که جان خود را برای وطنشان فدا کرده‌اند از خداوند برای آنها رحمت طلبید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام وزیر دفاع ترکیه به‌مناسبت سی‌ام آگوست؛ عید پیروزی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیام حزب عدالت و توسعه ترکیه به مناسبت روز عاشوراسخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه در پیامی روز عاشورا را روشنایی بخش بشریت و آینده خوانده و تاکید کرد یاد و خاطره آن همواره زنده خواهد ماند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیام سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درباره واقعه کربلاسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی پیامی درباره واقعه کربلا گفت این مبارزه حق و عدالت‌خواهی به حدی بزرگ است که در یک مکان و زمان منحصر نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیام رئیس سازمان امور دینی ترکیه درباره واقعه کربلا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد: ایالات متحده اجازه نخواهد داد ایران به تسلیحات دسترسی پیدا کندسفیر آمریکا در سازمان ملل متحد: ایالات متحده اجازه نخواهد داد ایران به تسلیحات دسترسی پیدا کند سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین توافق بین اسرائیل و امارات را «تاریخی» توصیف و ابراز امیدواری کرد که سایر کشورهای عربی نیز به دنبال افزایش این توافق باشند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیام وزیر دفاع ترکیه به‌مناسبت سی‌ام آگوست؛ عید پیروزی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »