پیام‌های دیدار رئیسی و السیسی در ریاض از نگاه پژوهشگر عرب

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

یک پژوهشگر و کارشناس عرب در اظهاراتی به پیام‌های مهم دیدار روسای جمهور ایران و مصر در حاشیه نشست ریاض پرداخت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، «محمد خیری» پژوهشگر فلسفه سیاسی و کارشناس امور ایران در خصوص دیدار دیدار اخیر روسای جمهور ایران و مصر گفت که دیدار «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر با «سید ابراهیم رئیسی» همتای ایرانی خود در حاشیه نشست سران عربی و اسلامی در ریاض در مورد غزه نشان‌دهنده تمایل دو کشور برای ازسرگیری روابط است به ویژه اینکه ایران بارها خواستار بازگشت کامل روابط با مصر و رساندن آن به سطح سفیر شده است.

این پژوهشگر و کارشناس عرب خاطرنشان کرد که در سایه تجاوزهای رژیم صهیونیستی و تداوم جنگ علیه غزه و عدم پذیرش درخواست‌های بین‌المللی برای توقف تجاوزها، ایران و مصر می‌توانند در خصوص بازگشت کامل روابط و تقویت همکاری‌ها درمورد مسائل مشترک و در راس آن‌ها مساله فلسطین تبادل‌نظر کنند. رئیس‌جمهور برگزاری نشست صلح در قاهره را ابتکاری مثبت توصیف کرد که کشورهای غربی مانع به نتیجه رسیدن آن شدند و افزود: نشست صلح قاهره می‌توانست نقطه عطفی در پایان دادن به جنایات صهیونیست‌ها در قتل‌عام زنان و کودکان بی‌دفاع و بی‌گناه غزه باشد، اما کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی همانگونه که اجازه ندادند شورای امنیت و دیگر سازمان‌های بین‌المللی اقدام موثری در توقف این جنایات انجام دهند، مانع ثمربخشی این نشست نیز شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یکی از دلایل جذابیت شعر نیما، پرهیز ار کلیشه‌گویی استدانشیار رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بیرجند گفت: یکی از دلایل جذابیت شعر نیما در همین نگاه نو و پرهیز از کلیشه‌ای سرودن اشعار نیما باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یکی از دلایل جذابیت شعر نیما، پرهیز از کلیشه‌گویی استدانشیار رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بیرجند گفت: یکی از دلایل جذابیت شعر نیما در همین نگاه نو و پرهیز از کلیشه‌ای سرودن اشعار نیما است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش اینستاگرامی امیرعبداللهیان از برگزاری نشست اضطراری سران کشورهای اسلامی و عرب در ریاضحسین امیر عبداللهیان تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران راه‌حل اصلی و دائمی برای فلسطین را مطابق با حقوق بین‌الملل در برگزاری رفراندوم برای تعیین سرنوشت با مشارکت همه‌ی فلسطینیان اصیل در داخل و خارج از این سرزمین می‌داند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بشار اسد: توافق اسلو تنها موجب بدتر شدن وضعیت فلسطینی‌ها شده استرئیس‌جمهور سوریه در سخنانی در نشست سران کشورهای عربی و اسلامی در ریاض گفت که اکنون زمان سخن گفتن از راه حل دو دولتی نیست.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور: وتو قطعنامه آتش‌بس در غزه، اصلاح ساختار سازمان ملل را ضروری ساخته استحجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی گفت: وتو کردن چندین قطعنامه آتش‌بس در غزه توسط آمریکایی‌ها از دیگر مصادیق نقصان در ساختار سازمان ملل است که اصلاح آن را ناگزیر و ضروری ساخته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیام امام جمعه و استاندار ایلام در پی عروج جانباز ۷۰ درصد شیرعلی رحمانینماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام و استاندار ایلام در پیام‌های جداگانه‌ای عروج جانباز۷۰ درصدی شیرعلی رحمانی را تسلیت گفتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »