پیام نهفته در کاهش مجدد بهای نفت خام در بازارهای جهانی | DW | 09.09.2020

19/06/1399 09:23:00 ب.ظ

بهای نفت خام بار دیگر روندی نزولی یافته است. بهای هر بشکه نفت وست‌تگزاس‌اینترمدیت حتی به ۳۶ دلار رسیده است. این خبر خوب برای مصرف کنندگان عادی می‌تواند در ارتباط با آهنگ رشد اقتصادی حکایتگر تحولی منفی باشد.

بهای نفت خام بار دیگر روندی نزولی یافته است. بهای هر بشکه نفت وست‌تگزاس‌اینترمدیت حتی به ۳۶ دلار رسیده است. این خبر خوب برای مصرف کنندگان عادی می‌تواند در ارتباط با آهنگ رشد اقتصادی حکایتگر تحولی منفی باشد. به بهای نفت خام در بازارهای جهانی انرژی نظری بیافکنیم. بهای نفت خام پس از سقوط کم‌سابقه خود در ماه‌های مارس و آوریل، هم‌زمان با کاهش محدودیت‌های برخاسته از همه‌گیری کرونا، سیری صعودی یافته بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

افزایش بهای نفت خام در بازارهای جهانی حکایت از به‌راه افتادن چرخ‌های اقتصاد و افزایش تقاضا برای این فرآورده داشت. افزایشی که چندان دوامی نداشت و از روز جمعه چهارم سپتامبر (۱۴ شهریور) بار دیگر بازارهای انرژی شاهد کاهش یک‌باره بهای نفت بود.

سقوط بهای نفت خام به عنوان نمونه، نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جمعه حدود ۴۰ دلار برای هر بشکه معامله می‌شد. بهای همین نفت روز سه‌شنبه هشتم سپتامبر به ۳۶ دلار تنزل یافت. به این ترتیب، بهای این نوع نفت، تنها در مدت چهار روز کاهشی بالغ بر ده درصد داشته است. headtopics.com

بهای نفت برنت دریای شمال نیز پس از کاهش یک و نیم درصدی خود در روز دوشنبه هفتم سپتامبر، با کاهش پنج درصدی در روز سه‌شنبه هشتم سپتامبر روبه‌رو شد و به زیر سقف ۴۰ دلار برای هر بشکه تنزل کرد. به موازات کاهش بهای نفت خام در بازارهای جهانی، بهای نفت گرمایشی، گازوئیل و بنزین نیز بار دیگر به همان سطحی بازگشت که در دوره زمانی انسدادهای برخاسته از شیوع کرونا روی داده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

افت بهای نفت ایران به پایین‌ترین حد ۳ ماه گذشته؛ تخفیف‌ عربستان دامنگیر تهران شدهمزمان با عقب‌نشینی قیمت جهانی نفت تا مرز ۴۰ دلار، قیمت نفت سنگین ایران نیز به پایین‌ترین حد در ۸۶ روز گذشته رسید.

کرونا در ایران؛ تهران روی موج قرمز سینوسی، برگزاری مراسم اربعین در دستور کار

ابهام‌ها در مورد بازگشایی مدارس در ایران و مشکلات آموزش مجازی - BBC News فارسیوزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید، حضور دانش آموزان در مدرسه الزامی نیست.

از حجاب اجباری در خانه تا عکس یادگاری با ماسک؛ مدرسه در دوران کرونا

نماینده تهران در مجلس: ده هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی تعطیل شده‌اندمحسن دهنوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت که بیش از ۲۱ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شامل دست‌کم ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به کلی تعطیل شده است، ۱۰ هزار واحد با ظرفیت زیر ۵۰ درصد و ۱۳ هزار واحد با ظرفیت ۵۰ تا ۶۰ درصد فعالیت می‌کنند

کرونا در آفریقا؛ در جستجوی راز یک پدیده حیرت‌انگیز - BBC News فارسیآیا بین فقر و خانه‌های پرجمعیت و آمار عجیب پایین ابتلا و مرگ در قاره آفریقا ارتباطی وجود دارد؟ در حالی که آمار کرونا در آفریقای‌جنوبی مرتب رو به کاهش می‌رود و در کل قاره آفریقا هم نسبتا پایین است، متخصصان مشغول بررسی یک فرضیه حیرت‌انگیز هستند.