پیامدهای اقتصادی حمله به اوکراین برای مردم روسیه

12/12/1400 10:58 ب.ظ

پیامدهای تحریم‌ برای مردم روسیه تورم، افزایش بیکاری، کنترل دولت بر نقدینگی، افزایش نرخ بهره، کمبود کالاهای اساسی و محدودیت سفر خواهد بود که یادآور دوران پس از فروپاشی شوروی است.

پیامدهای تحریم‌ برای مردم روسیه تورم، افزایش بیکاری، کنترل دولت بر نقدینگی، افزایش نرخ بهره، کمبود کالاهای اساسی و محدودیت سفر خواهد بود که یادآور دوران پس از فروپاشی شوروی است. به گفته کارشناسان، پیامدهای تحریم‌ها برای مردم روسیه تورم، افزایش بیکاری، کنترل دولت بر نقدینگی، افزایش نرخ بهره، کمبود کالاهای اساسی و محدودیت سفر خواهد بود که یادآور دوران پس از فروپاشی اتحاد شوروی در سال ۱۹۹۱ است.

تحریم‌های شدید و بی‌سابقه غرب به سرعت ارتباط روسیه با غرب را قطع می‌کند و اقتصاد این کشور را تضعیف خواهد کرد. بسیاری از مردم به دلیل نگرانی از اختلال در کار بانک‌ها تلاش می‌کنند تمامی اندوخته‌های خود را برداشت کنند و نگران از سقوط بیشتر ارزش روبل و افزایش قیمت‌ها، پول نقد خود را به کالاهای مصرفی مثل کامپیوتر و تلفن همراه تبدیل می‌کنند.

ولادیمیر پوتین در آخرین روز دسامبر ۱۹۹۱ به مقام ریاست‌جمهوری موقت روسیه انتخاب شد و کاخ کرملین در تبلیغات خود او را یک «ناجی» توصیف می‌کند که روسیه را از دوران پر تلاطم پس از فروپاشی اتحاد شوروی نجات داد و ثبات و رونق اقتصادی را برای کشور به ارمغان آورد. headtopics.com

کشورهای عضو گروه هفت، اتحادیه اروپا و سوئیس که همواره کشور بی‌طرفی بوده و بانک‌های آن محل پس‌انداز دارایی ثروتمندان روسیه است از زمان حمله به اوکراین بخش مالی روسیه از جمله بانک مرکزی این کشور را تحریم کرده‌اند.تحت تاثیر تحریم‌های غرب بخش اعظم ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه در بانک‌های غربی مسدود شده است و در نتیجه این بانک نمی‌تواند ارزش روبل را حفظ کند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

افزایش تنش میان مستاجران و صاحبان‌ خانه‌ها در ترکیه در پی افزایش تورمدر پی افزایش تورم در ترکیه طی ماه‌های اخیر، اختلافات میان صاحبخانه‌ها و مستاجران به شدت افزایش یافته است. امری که تبعات گوناگونی را در پی داشته است.

پوتین: تلاش برای طولانی‌ کردن مذاکرات، مطالبات روسیه را افزایش می‌دهدرئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود گفت که تلاش برای طولانی کردن مذاکرات با اوکراین باعث افزایش مطالبات مسکو می‌شود. - خبرگزاری آناتولی مطالبه‌ی پوتین می‌تواند در حد لوله‌کشی استیل برای انتقال شیر و لبنیات به اروپا خلاصه شود. تروریست‌های خیانت‌کار کرملین گمان می‌کنند در امان هستند اما برای این امنیت!، نیاز به «روس کشی» (کشتن شهروندهای روسیه) بیش‌تر دارند.

افزایش حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم باشد/ دولت در ازای افزایش حقوق‌ها تسهیلاتی برای کارفرمایان فراهم کند، تا سال آینده شاهد تعدیل نیرو نباشیمنماینده مردم رشت در مجلس، گفت: ما وظیفه داریم از اشتغال موجود دفاع کرده و آن را حفظ کنیم و اشتغال را افزایش دهیم نه اینکه برعکس عمل کنیم. اگر ما همینطوری و بدون درنظر گرفتن همه جوانب حقوق‌ها را افزایش دهیم، ممکن است زمینه‌ساز تعدیل شود.

شکر و برنج ایرانی، صدرنشین افزایش قیمت در دی ماهشکر و برنج ایرانی، صدرنشین افزایش قیمت در دی ماه آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که قیمت انواع برنج، شکر و گوشت در دی ماه امسال بین حدود ۱۷ تا ۸۱.۸ درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش قیمت مربوط به شکر و دو نوع برنج ایرانی بوده است.

وزیر نفت: ایران آماده افزایش تولید و عرضه نفت در سریعترین زمان ممکن استوزیر نفت با بیان اینکه برقرای ثبات در بازار نفت و کاهش نوسان‌های قیمت، تنها از طریق همکاری و تغییر رویکردهای تنش‌آفرین امکان‌پذیر است، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در سریع‌ترین زمان ممکن، مقدار عرضه نفت خود به بازارهای جهانی را افزایش دهد.

درگیری‌های شدید در خارکیف؛ نیروهای روسیه کنترل خرسون را به‌دست گرفتندهمزمان با هفتمین روز حمله نظامی روسیه به اوکراین، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور به‌صورت کامل کنترل مرکز منطقه‌ای شهر خرسون در جنوب اوکراین