پیامدهای واکنش تند سپاه به روابط بحرین و اسرائیل

23/06/1399 09:58:00 ب.ظ

پس از اعلام عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل، سپاه_پاسداران در بیانیه‌ای تند، بحرین را به دادن «پاسخی درخور» تهدید کرد. باید دید واکنش ایران در برابر عادی‌سازی احتمالی روابط عمان-اسرائیل چیست. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران سیاست_خارجی_ایران

دیده است.

اسرائیل با اشغال بخش‌های وسیعی از سرزمین فلسطینی‌ها، قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی «سازمان ملل متحد» را نادیده گرفته و با چنین سیاستی مانع تحقق طرح ایجاد کشور مستقل فلسطینی شده است. عملیات شهرک‌سازی در زمین‌های اشغالی و پایمال کردن حقوق فلسطینیان در حق داشتن استقلال سیاسی و سرزمین یکپارچه و مستقل باعث شده است که عموم کشورهای اسلامی از به رسمیت شناختن اسرائیل و برقراری رابطه سیاسی با آن تا احقاق فلسطینی‌ها خودداری کنند.

در هفته‌های اخیر، امارات متحده عربی و اینک بحرین، دو کشور همسایه آبی ایران، موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته و خود را آماده برقراری روابط سیاسی و اقتصادی گسترده با این کشور کرده‌اند. هر دو کشور استدلال می‌کنند که با این کار جلوی تندروی اسرائیل و نقض پی‌درپی حقوق تاریخی فلسطینی‌ها را گرفته‌اند.

عموم کشورهای عربی و اسلامی پیرامون ایران از این سیاست استقبال کرده‌اند، اما حتی دولت‌هایی هم که چنین روابطی را بر خلاف حقوق مردم فلسطین می‌دانند، رفتاری همانند مقام‌های سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی نشان نداده‌اند و نزاکت دیپلماتیک را حفظ کرده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش تهدیدآمیز سپاه به توافق بحرین با اسرائيل: منتظر انتقام سخت باشیدوزارت امور خارجه ایران پیش از این ضمن محکوم کردن تصمیم منامه آن را «ننگین و خفت‌بار» توصیف کرده بود.

واکنش مرد سایه فیفا به اعدام نوید افکاری: ورزش ایران را تحریم کنید

واکنش فرماندهی ملی واحد برای مقاومت مردمی فلسطین به عادی‌سازی روابط با اسرائیل

واکنش نخست‌وزیر فلسطین به توافق‌نامه بحرین با اسرائیلنخست وزیر فلسطین توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ضربه‌ای به ستون فقرات عرب‌ها خواند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی به اعدام نوید افکاری؛ ناراحت، غمگین و ناامیدیم

واکنش مقامات دولت و کنگره آمریکا به توافق تاریخی اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک دو کشورصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.