پیامدهای واکنش تند سپاه به روابط بحرین و اسرائیل

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از اعلام عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل، سپاه_پاسداران در بیانیه‌ای تند، بحرین را به دادن «پاسخی درخور» تهدید کرد. باید دید واکنش ایران در برابر عادی‌سازی احتمالی روابط عمان-اسرائیل چیست. گزارش فرامرز داور👇 اخبار_ایران سیاست_خارجی_ایران

اسرائیل با اشغال بخش‌های وسیعی از سرزمین فلسطینی‌ها، قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی «سازمان ملل متحد» را نادیده گرفته و با چنین سیاستی مانع تحقق طرح ایجاد کشور مستقل فلسطینی شده است. عملیات شهرک‌سازی در زمین‌های اشغالی و پایمال کردن حقوق فلسطینیان در حق داشتن استقلال سیاسی و سرزمین یکپارچه و مستقل باعث شده است که عموم کشورهای اسلامی از به رسمیت شناختن اسرائیل و برقراری رابطه سیاسی با آن تا احقاق فلسطینی‌ها خودداری کنند.

جمهوری اسلامی که در واکنش به روابط امارات و اسرائیل، آن را «خائنانه» خوانده بود، به دلیل نیازی که به همکاری اقتصادی با امارات در دوره تحریم دارد، واکنش سرسختانه‌تری از خود بروز نداد. اما درباره بحرین، اوضاع به گونه‌ای دیگر است. سپاه پاسداران مقام‌های بحرینی را تهدید به نابودی کرده و یک مقام وزارت دفاع جمهوری اسلامی هم در پیامی مکتوب خطاب به رهبران بحرین گفته است: «منتظر خشم و انتقام امت اسلامی و گروه‌های مقاومت باشد.

چنین واکنشی مصداق دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و تهدید به استفاده از زور است که مطابق منشور ملل متحد ممنوع است و جمهوری اسلامی بر اساس تعهدات بین‌المللی‌اش باید آن را متوقف کند.بحرین دومین کشور از شش عضو شورای همکاری خلیج فارس است که با اسرائیل روابط کامل سیاسی برقرار می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش تهدیدآمیز سپاه به توافق بحرین با اسرائيل: منتظر انتقام سخت باشیدوزارت امور خارجه ایران پیش از این ضمن محکوم کردن تصمیم منامه آن را «ننگین و خفت‌بار» توصیف کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش مرد سایه فیفا به اعدام نوید افکاری: ورزش ایران را تحریم کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش فرماندهی ملی واحد برای مقاومت مردمی فلسطین به عادی‌سازی روابط با اسرائیل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش نخست‌وزیر فلسطین به توافق‌نامه بحرین با اسرائیلنخست وزیر فلسطین توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را ضربه‌ای به ستون فقرات عرب‌ها خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی به اعدام نوید افکاری؛ ناراحت، غمگین و ناامیدیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش مقامات دولت و کنگره آمریکا به توافق تاریخی اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک دو کشورصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »