پیام سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه به مناسبت 15 جولای

25/04/1399 10:48 ق.ظ

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه بر ادامه مبارزه جدی با گروه تروریستی فتو در چارچوب حاکمیت قانون تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه بر ادامه مبارزه جدی با گروه تروریستی فتو در چارچوب حاکمیت قانون تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با انتشار پیامی به مناسبت 15 جولای، روز دموکراسی و همبستگی ملی بر ادامه مبارزه جدی با گروه تروریستی فتو در چارچوب حاکمیت قانون تاکید کرد.

کالین بر عزم ترکیه برای محافظت از دموکراسی و آزادی‌ در چهارمین سالگرد کودتای نافرجام 15 جولای تاکید کرده است.

در این پیام آمده است: مبارزه با اعضای گروه تروریستی فتو با رعایت اصل حاکمیت قانون و حقوق فردی افراد و محاکمه اعضای این گروه در دادگاههای مستقل ادامه دارد. وی با بیان اینکه گروه تروریستی فتو به عنوان عامل قدرت‌های امپریالیستی موفق نشد به اهداف خود زیر لوای دین و آموزش دست یابد، بر قوی‌تر شدن مردم ترکیه طی این روند تاکید کرد.

کالین همچنین با اشاره به اینکه کودتاچیان فتو در شب کودتا مجتمع ریاست جمهوری و مجلس ترکیه را نیز مورد هدف قرار داده بودند، اظهار داشت: مردم کشورمان با فراخوان رئیس جمهور به خیابان ها آمدند و علی رغم حملات هواپیماها، تانک‌ها و مسلسل‌ها به مقاومت پرداخته و کودتاچیان را شکست دادند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

سخنگوی قوه قضاییه: جمهوری اسلامی زیر بار قراردادهای مشابه ترکمنچای نمی‌روداسماعیلی درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین: جمهوری اسلامی زیر بار قراردادهای مشابه ترکمنچای نمی‌رود تا الان دلیلی که بر این ماهیت باشد به دستمان نرسیده شایعات درباره ماهیت قرارداد مطرح شده صحت ندارد قطعا نهادهای ناظر مراقبت‌های لازم را بعمل می‌آورند

سخنگوی حزب حاکم ترکیه: ماکرون قصد فرافکنی درباره گورهای دسته‌جمعی لیبی داردسخنگوی حزب حاکم ترکیه: ماکرون با انتقاد از کمک‌های مشروع رئیس‌جمهور کشورمان به دولت قانونی لیبی به ریاست فائز السراج قصد فرافکنی درباره گورهای دسته‌جمعی دارد. سخنگوی حزب عدالت وتوسعه: اگر ترکیه برای نجات پناهجویان سوری درهای خود را باز نمی‌کرد و همه آن‌ها راهی اروپا می‌شدند، امروز دموکراسی در اروپا وجود نداشت. سخنگوی حزب حاکم ترکیه: کسانی که ترکیه، اسلام و اردوغان‌ستیز هستند، بدون تردید روزی نیز دموکرات‌های واقعی اروپا را نیز هدف قرار خواهند داد. سخنگوی حزب عدالت و توسعه: ایاصوفیه به عنوان یک مسجد و یک مکان باشکوه میراث فرهنگی جهان عظمت خود را نشان خواهد داد.

آندژی دودا در انتخابات ریاست جمهوری لهستان پیروز شد | DW | 13.07.2020کمیسیون ملی انتخابات لهستان، رئیس جمهوری کنونی را به عنوان پیروز رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. شهردار ورشو در این انتخابات نزدیک به ۴۹ درصد آرا را نصیب خود کرد اما ناکام ماند.

توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸توضیح سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومیت سه نفر به اعدام در ارتباط با حوادث آبان ۹۸: *تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد *جزو اصلی اغتشاشات بودند اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند *دو نفر از آن‌ها در سرقت مسلحانه دستگیر شدند

سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع ایران در قبال منطقه «قره‌باغ» هیچ تغییر نکرده استسخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران که آیا موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال منطقه «قره باغ» تغییر کرده است؟ اظهار کرد : موضع ما درباره این منطقه که بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار دارد هیچ تغییری نکرده است.

وزن سنگین مجازات‌های اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه | DW | 14.07.2020حکم اعدام سه جوان در ایران تایید شد. اتهام: آتش زدن بانک و سند جرم فیلم‌هایی در موبایل‌شان. گزارش از احکام اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه ایران رکورد زد. احکامی بدون 'مدارک قابل استناد' یا 'بی‌تناسب با جرم'.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه بر ادامه مبارزه جدی با گروه تروریستی فتو در چارچوب حاکمیت قانون تاکید کرد.آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با انتشار پیامی به مناسبت 15 جولای، روز دموکراسی و همبستگی ملی بر ادامه مبارزه جدی با گروه تروریستی فتو در چارچوب حاکمیت قانون تاکید کرد.

کالین بر عزم ترکیه برای محافظت از دموکراسی و آزادی‌ در چهارمین سالگرد کودتای نافرجام 15 جولای تاکید کرده است.

در این پیام آمده است: مبارزه با اعضای گروه تروریستی فتو با رعایت اصل حاکمیت قانون و حقوق فردی افراد و محاکمه اعضای این گروه در دادگاههای مستقل ادامه دارد.

وی با بیان اینکه گروه تروریستی فتو به عنوان عامل قدرت‌های امپریالیستی موفق نشد به اهداف خود زیر لوای دین و آموزش دست یابد، بر قوی‌تر شدن مردم ترکیه طی این روند تاکید کرد.

کالین همچنین با اشاره به اینکه کودتاچیان فتو در شب کودتا مجتمع ریاست جمهوری و مجلس ترکیه را نیز مورد هدف قرار داده بودند، اظهار داشت: مردم کشورمان با فراخوان رئیس جمهور به خیابان ها آمدند و علی رغم حملات هواپیماها، تانک‌ها و مسلسل‌ها به مقاومت پرداخته و کودتاچیان را شکست دادند.

وی همچنین تاکید کرد که چهره واقعی گروه تروریستی فتو که سالها پشت نقاب دین، آموزش و سازمان‌های مردم نهاد پنهان شده بود برای مردم افشا شده است.