پیام نوری المالکی به معترضان عراقی: اعتراضات خود را مسالمت آمیز برگزار کنید- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

25/07/1400 08:49:00 ب.ظ

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

انتخابات_عراق

پیام نوری المالکی رهبر ائتلاف دولت قانون به معترضان عراقی: اعتراضات خود را مسالمت آمیز برگزار کنید الجزیره گزارش داد بالگردهای نظامی همزمان با اعتراضات به نتایج انتخابات_عراق ، در آسمان بغداد به پرواز درآمدند

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

، نوری مالکی نخست وزیر اسبق عراق و رئیس ائتلاف دولت القانون در پیامی که در صفحه شخصی اش در توئیتر منتشر شد خطاب به مردم عراق تاکید کرد: کشور در شرایط بسیار خطرناکی از لحاظ روند عملیات سیاسی قرار دارد، از این رو از شما خواهش می کنم اعتراضات خود را نسبت به نتایج انتخابات در تجمع های مسالمت آمیز برگزار و حافظ امنیت باشد.

به گفته مالکی هرج و مرج و شورش با خواسته‌ها و تلاش‌های ما برای بسط امنیت و استقرار در کشور در تضاد قرار دارد.از سوی دیگر برخی از رسانه‌های عراقی از حضور مقتدی صدر در بغداد خبر دادند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

قطعه 'چکاوک خونین' چند روز پس از مرگ مهسا امینی اجرا شده است. سمان این قطعه را به خانواده کشته‌شدگان و زندانیان اعتراضات سراسری در ایران تقدیم کرده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

طرف ریده 😅

پنتاگون به دنبال پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل و انتقال آنها به آمریکاوزارت دفاع آمریکا به مبلغی که به عنوان غرامت درنظر گرفته شده اشاره نکرده است. در حمله پهپادی روز ۲۹ اوت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. مث این پولدارایی که بچه مردمو میکشن و بعدش یه پولی به طرف میدن و رضایت میگیرن. کاش این خانواده هیچوقت این پول رو قبول نکنن. نمایشی از اعتقاد به اصول اخلاقی و انسانی در جنگ 🖒

قبرس «گذرنامه طلایی» اعطا شده به ۴۵ نفر را باطل می‌کنددر طول سیزده سال اجرای فروش تابعیت در ازای جذب سرمایه‌گذاری خارجی دست کم ۶ هزار و ۷۷۹ مورد شهروندی از سوی دولت قبرس اعطا شده که بیش از نیمی از آن به اعضای خانواده سرمایه‌گذاران اختصاص یافته است. چرا؟

وزارت خارجه آمریکا حمله به مسجد شیعیان در افغانستان را محکوم کردوزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نوشت، «ما قویا حمله امروز به یک مسجد شیعه در قندهار، سومین حمله از این دست در ماه جاری، را محکوم... بعدش چی؟🤔 خودش خودش رو الکی محکوم میکنه. چه خوب که کشتن مردم را درست ندانستید،خودتون جانیان را آوردید.

پلیس حمله مرگبار به نماینده پارلمان بریتانیا را تروریستی اعلام کرد | DW | 16.10.2021پلیس بریتانیا حمله به دیوید امس، نماینده پارلمان این کشور را 'تروریستی' اعلام کرد. دیوید امس نماینده ۶۹ ساله از حزب محافظه کار بریتانیا در حوزه انتخابیه خود بر اثر حمله مسلحانه یک مهاجم با چاقو جان باخت. هیچ رد پایی از یک مسلمان پیدا نشد به این خبر وصل کنین؟ همساده ای ، بقالی یا کنار مسجدی رد شدن خلاصه بهواین اخبارتان کمی جون بدید!!!

داعش مسئولیت حمله مرگبار به مسجد شیعیان قندهار را برعهده گرفتانفجارهای روز جمعه اولین حمله گروه داعش در شهر قندهار، پایگاه اصلی طالبان محسوب می‌شود. دستکم ۴۱ نفر در حمله روز جمعه کشته شدند. تعداد مجروحان این حادثه حدود ۷۰ نفر گزارش شده است. داعش وجود ندارد کار شبکه حقانی و گروهک ترورستی طالب است، طالب برای اینکه مشروعیت خود را بدست بیاورد از وحشت برای ترساندن جهان استفاده میکند همه کار خود این گروهک ترورستی است. همه میگفتن که داعشیا دارن میرن افغانستان اما کسی جلوش و نمیگرفت چرا؟ تامین امنیت شیعیان افغانستان بعهده طالبان میباشد اگر طالبان نتواند امنیت شیعیان را نتامین کند مردم بانها اعتماد نخواهد کرد .

وزیر بهداشت: واردات واکسن به 160 میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnimوزیر بهداشت: منتظر پیک ششم ‌هستیم‌ و نگرانی‌هایی داریم اما الان فرصت طلایی برای واکسیناسیون است در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که نماز جمعه از هفته آینده در همه شهرها به جز شهرهای با وضعیت قرمز، با رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری برگزار شود لطفا درباره ی تأثیرگذاری انواع واکسن بیشتراطلاع رسانی بفرمایید ومردم راتشویق کنید به واکسینه شدن جهنم دهن همتون سرویسه

خبرگزاری تسنیم ، نوری مالکی نخست وزیر اسبق عراق و رئیس ائتلاف دولت القانون در پیامی که در صفحه شخصی اش در توئیتر منتشر شد خطاب به مردم عراق تاکید کرد: کشور در شرایط بسیار خطرناکی از لحاظ روند عملیات سیاسی قرار دارد، از این رو از شما خواهش می کنم اعتراضات خود را نسبت به نتایج انتخابات در تجمع های مسالمت آمیز برگزار و حافظ امنیت باشد.Aa وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که در نظر دارد به بستگان قربانیان حمله پهپادی این کشور در کابل غرامت بپردازد.رئیس کمیسیون تحقیق که پیش‌تر مسئولیت ریاست دادگاه عالی قبرس را برعهده داشت معتقد است که این طرح در طول مدت حیات خود «بدون چارچوب قانونی و تقریباً بدون بستر نظارتی» اجرا شد، در حالی که «نظارت کافی بر قوانین و مقررات موجود» نیز همزمان در کشور اعمال نمی‌شد.اشتراک چاپ وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ مهر حمله به یک مسجد شیعیان در جنوب افغانستان را محکوم و بر حق مردم این کشور برای نیایش در صلح و امنیت تاکید کرد.

به گفته مالکی هرج و مرج و شورش با خواسته‌ها و تلاش‌های ما برای بسط امنیت و استقرار در کشور در تضاد قرار دارد. از سوی دیگر برخی از رسانه‌های عراقی از حضور مقتدی صدر در بغداد خبر دادند. فرانک مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا چند هفته بعد پذیرفت که این حمله پهپادی به کشته شدن غیرنظامیان بی‌گناه منجر شده است. با وجود آن که دفتر این شخصیت سیاسی عراقی خبر را تایید یا تکذیب نکرده اما رسانه‌های عراقی تاکید دارند وی از نجف وارد بغداد شده است. . در بیانیه‌ای که روز جمعه از سوی جان کربی، سخنگوی پنتاگون منتشر شد آمده که واشنگتن علاوه بر پرداخت غرامت به خانواده قربانیان این حادثه به دنبال کمک به انتقال آنها به ایالات متحده است.