پیام ویدیویی همسر حیدر قربانی خطاب به مردم ایران و نهادهای بین‌المللی

22/05/1399 02:23:00 ب.ظ

🎥شراره صادقی، همسر حیدر_قربانی، زندانی سیاسی کُرد در پیامی صدور و تایید حکم اعدام برای همسرش را ناعادلانه و غیرقانونی میخواند و از «ملت ایران، مسئولان مربوطه و نهادهای بین‌المللی» میخواهد به این حکم واکنش نشان بدهند. اخبار_ایران حیدر_قربانی_بیگناه_است

او در پیام خود می‌گوید که همسرش از مهرماه سال ۱۳۹۵ به مدت یک سال در بازداشت نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بوده و بیشتر از سه ماه از این مدت را در سلول انفرادی و تحت شدیدترین شکنجه‌ها به‌سر برده است.

شراره صادقی همچنین با اشاره به شکنجه‌ی همسرش جهت اخذ اعترافات اجباری می‌گوید که نهادهای امنیتی او را بدون حق برخورداری از وکیل روانه‌ی زندان کرده‌اند و در آبان‌ماه ۹۸ پرونده‌ای دیگر برای او گشوده‌اند. او همچنین رای صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست «قاضی سعیدی» را غیرقانونی می‌خواند و می‌گوید که نه تنها اعضای خانواده بلکه «آقای جوانمردی» وکیل حیدر قربانی نیز در جریان فرآیند دادرسی به پرونده‌ی او دسترسی نداشته‌اند.

حکم اعدام حیدر قربانی روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد سال جاری در شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور تایید و به وکلا و خانواده‌اش اعلام شد. این حکم طی روزهای گذشته به واحد اجرای احکام سنندج ارجاع شده است. حیدر قربانی در بهمن‌ماه سال گذشته توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام «بغی» و «همکاری و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران» به اعدام محکوم شده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پیام معاون رئیس جمهور ترکیه در ارتباط با فعالیت‌های کشور در مدیترانه شرقی

پوتین در پیام تبریک به رئیس جمهوری بلاروس: بیایید بیشتر ادغام شویمرئیس جمهوری بلاروس پیش‌تر در پی قطع کمک‌های روسیه به بخش انرژی کشورش درخواست برای روابط نزدیک تر با مسکو را رد کرده و طی سخنانی طعنه‌آمیز پیش از انتخابات گفته بود که روسیه روابط برادرانه سابق را تا سطح مشارکت پایین آورده است.

تهدیدهای ادامه‌دار یک سال بعد از اسیدپاشیاعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹تهدیدهای ادامه‌دار یک سال بعد از اسیدپاشی/ شوهر «الهام» بعد از اسیدپاشی در اینستاگرام او را تهدید می‌کند 🔹الهام سلطانی، زنی که به دست همسر سابقش قربانی اسیدپاشی شده بود، هنوز از سوی این متهم متواری تهدید می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا: برای برخورد با اراذل و اوباش جدیت داریم / اجرای طرح "نگهبان محله" برای برقراری نظم و امنیت- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimجانشین فرمانده ناجا: برای برخورد ‌با بد‌حجابی ‌جدیت داریم تعدی به ناموس و امنیت مردم جزو خط قرمز‌های پلیس است نباید اجازه دهیم دشمن از طریق فضای‌مجازی به اهداف خود برسد زیرا مرموزانه، حریم محرم و نامحرم، حلال و حرام را نیز هدف‌گیری کرده است

دهلیز تجارتی ایران به کشورهای آسیای میانه از خاک افغانستان آغاز به کار کرد - BBC News فارسینخستین محموله تجارتی از ایران با عبور از خاک افغانستان به مرز ازبکستان رسیده است. آغاز به کار این دهلیز تجارتی به اساس کنوانسیون بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای موسوم به 'تیر' صورت گرفته است. به تازگی محموله‌های تجارتی دیگر ایران نیز با عبور از خاک افغانستان به تاجیکستان و قرقیزستان فرستاده شده است. مقام‌های ایران و افغانستان این مسیر را کم‌خطر، کم مصرف و سریع می‌خوانند.

ظریف: آمریکا برای شورای امنیت شعور قائل نیست/قطعنامه تمدید تحریم رای نمی‌آوردوزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: یقین دارم که قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی رای نخواهد آورد و به احتمال قریب به یقین با قطعنامه جدیدی روبه‌رو نمی‌شویم.