پکن و مسکو خواستار توقف گسترش ناتو به سوی شرق اروپا شدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

پکن و مسکو خواستار توقف گسترش ناتو به سوی شرق اروپا شدند العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

و با در پیش گرفتن لحنی که شباهت بسیاری با ادبیات مرسوم در دوران «جنگ سرد» داشت، خواستار توقف گسترش پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» به سوی شرق شدند.

رهبران چین و روسیه در این بیانیه بر لزوم از میان بردن فوری ذخایر تسلیحات شیمیایی آمریکا و توقف «مداخله منفی» واشینگتن در منطقه هند و اقیانوس آرام تاکید کردند.مسکو و پکن همچنین مراتب نگرانی خود را از برنامه‌های آمریکا و غرب برای توسعه سامانه دفاع موشکی جهانی و استقرار نیروهای آن در مناطق مختلف جهان ابراز کردند.

دو کشور همچنین با ابراز نگرانی‌ در مورد پیمان سه‌جانبه «آکوس» میان ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا، تاکید داشتند که این پیمان، خطر مسابقه تسلیحاتی در منطقه اقیانوس آرام و همچنین عوامل تنش و خطرات تکثیر سلاح‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد. سفر پوتین به پکن برای شرکت در مراسم آغازین المپیک زمستانی در حالی انجام شد که آمریکا و برخی متحدانش با اشاره به نقض حقوق بشر در چین، حضور دیپلماتیک در این المپیک را تحریم کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پوتین و روسیه در پرونده اوکراین بشدت ضعیف ومطلقا منزوی شده اند ومیخواهند با این اقدامات ،‌ تعادل قوا را برگردانند.

-مواضع حکومت چین و روسیه بسیار مسخره وخنده دار است . - روسیه موشکهای اتمی به لاذقیة سوریه منتقل کرده است.این اقدام پوتین ، نقض آشکارقوانین بین المللی وقطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت ملل متحد درمورد سوریه است که پوتین ازامضاء کنندگان آن است .

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معترضان تبتی خواستار تحریم بازی‌های المپیک زمستانی پکن شدندمعترضان در سوئیس و ایالات متحده پلاکاردهایی در دست داشتند که بخشی از سرکوب‌های دولت مرکزی چین را روایت می‌کرد و در دهلی نو، پایتخت هند پرچم چین را آتش زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فن در لاین: اتحادیه اروپا تحریم‌های قویتری را علیه مسکو آماده کرده استبه گفتۀ او در این بستۀ تحریمی خط لوله جنجالی «نورد استریم۲» نیز قرار دارد و اینکه این خط لوله درنهایت به بهره برداری برسد یا خیر، به رفتار روسیه بستگی دارد. من در کلام این خانم هیچوقت قدرت نمی بینم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم افتتاح بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن آغاز شدبازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن روز جمعه ۴ فوریه (۱۵ بهمن) با برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به صورت رسمی آغاز شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن؛ چالش‌های متفاوت و متمایز | DW | 04.02.2022بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی آغاز شد. ۲۴مین المپیک زمستانی اما به دلایل سیاسی و محدودیت‌های کرونایی از دفعات قبلی متمایز است. کووید ۱۹ حریف روزمره ورزشکاران خواهد بود. Imam Al-Mahdi will fight and succeed the Ghazwa e Hind, by the Mercy of Allah SWT. Muhammad Qasim's dream foretell us about the time of Imam Al-Mahdi. You must watch and learn more about this.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدارهای دیپلماتیک در آستانۀ افتتاحیه المپیک؛ فرش قرمز پکن برای پوتین و بن سلمانرهبر کره شمالی روز جمعه ساعاتی پیش از آغاز رسمی این بازی‌ها، در پیامی به شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین برای برگزاری این بازی‌ها آنهم با وجود بحران جهانی سلامت «صمیمانه تبریک» گفت. پوتین اردوغان رو هم نپذیرفت این دوکشور بزدگترین تهدید بشریت هستنن نمونش ویروس کرونا که چین عمدا دنیارو الوده کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمایت پکن از پیشنهاد امنیتی روسیه به آمریکا و ناتوچین از پیشنهادات روسیه برای ارائه تضمین امنیتی توسط آمریکا و ناتو حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »