پژوهش جدید: پروبیوتیک‌ها ممکن است در کنترل چاقی کودکان مؤثر باشند

28/06/1399 05:25:00 ب.ظ

پژوهش جدید: پروبیوتیک‌ها ممکن است در کنترل چاقی کودکان مؤثر باشند رژیم غذایی، محرک اصلی میکروبیوتای روده (دستگاه گوارش) محسوب می‌شود و عدم تعادل میکروبیوتا به برخی از بیماری‌ها و عفونت ها ارتباط داده شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بیشتر ماست‌ها حاوی میلیاردها باکتری کشت شده زنده یا پروبیوتیک هستند که برای سلامت دستگاه گوارش مفید است به گزارش سی‌ان‌ان، بنا بر یک مطالعه کوچک که نتایج آن روز دوشنبه به طور مجازی در نشست اینترنتی جامعه آندوکرینولژی (غدد درون‌ریز و متابولیسم)...

بیشتر ماست‌ها حاوی میلیاردها باکتری کشت شده زنده یا پروبیوتیک هستند که برای سلامت دستگاه گوارش مفید است به گزارش سی‌ان‌ان، بنا بر یک مطالعه کوچک که نتایج آن روز دوشنبه به طور مجازی در نشست اینترنتی جامعه آندوکرینولژی (غدد درون‌ریز و متابولیسم) اروپا عرضه شد، پروبیوتیک‌های سویه بیفیدوباکتر در ترکیب با محدودیت کالری در رژیم غذایی روزانه، به کودکان مبتلا به چاقی مفرط کمک می‌کند که وزن‌شان را کاهش دهند.

رژیم غذایی، محرک اصلی میکروبیوتای روده (دستگاه گوارش) محسوب می‌شود و عدم تعادل میکروبیوتا به برخی از بیماری‌ها و عفونت ها ارتباط داده شده است. این باکتری‌ها نیز مثل بسیاری از میکروب‌های دیگر که در بدن ما زندگی می‌کنند، به هضم غذا، تولید ویتامین، و تخریب سلول‌های بیماری‌زا در بدن کمک می کنند.

در پژوهش‌های قبلی از ترکیبی از سویه های پروبیوتیک برای ارزیابی در کنترل چاقی استفاده شده بود، در نتیجه به نقل از نویسندگان پژوهش جدید، آنها این بار می‌خواستند دریابند که اگر تنها از بیفیدوباکتری استفاده شود چه اتفاقی خواهد افتاد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پژوهش جدید: شاخص توده بدنی بالا بیشتر از ژنتیک می‌تواند افراد را در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان استترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان است رئیس جمهور آمریکا با دفاع از اقدام یک جانبه‌اش برای خروج از توافق هسته‌ای، آن را توافقی کوتاه مدت و رو به انقضا خواند.

مرگ ناگهانی صدها هزار پرنده مهاجر در آمریکا دانشمندان را مبهوت کرده است - BBC News فارسیدانشمندان می‌گویند شمار واقعی پرندگانی که در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا به ویژه نیومکزیکو تلف شده‌اند ممکن است به میلیون‌ها قطعه برسد.

یازده کشوری که شمار ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها صفر گزارش شده استآیا در حال حاضر کشوری در جهان وجود دارد که از بیماری همه‌گیری کووید-۱۹ در امان مانده باشد و گزارشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن اعلام نشده باشد؟ طبق اطلاعات رسمی سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا، پاسخ به این سوال مثبت است.

موج سوم کرونا در تهران آغاز شده استفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از شکل گیری موج سوم بیماری کرونا در تهران خبر داد و تاکید کرد برای کنترل رشد فزاینده بیماری نیازمند انجام مداخلات جدی تر در تهران هستیم.

مسئوليت مهدهاي كودك به وزارت آموزش‌وپرورش محول شده استوزير آموزش‌وپرورش در پنجمين جلسه شوراي تحول و نوسازي نظام آموزشي كشور با اشاره به اينكه نياز داريم مصوبه استخدام نيروي انساني آموزش‌وپرورش را در شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب برسانيم، گفت: مسئوليت آموزش، تعيين محتوا و نظارت در مهدهاي كودك به وزارت آموزش‌وپرورش محول شده است.