پژوهش: احتمالا ۱۰ میلیون افغان به کووید-۱۹ آلوده شده و بهبود یافته اند

17/05/1399 03:43 ب.ظ

پژوهش: احتمالا ۱۰ میلیون افغان به کووید-۱۹ آلوده شده و بهبود یافته اند وزارت بهداشت افغانستان با انتشار این تخمین می گوید مبنای این یافته ها آزمایش های تشخیص پادتن ویروس_کرونا بر روی ۹۵۰۰ نفر در سراسر این کشور جنگ زده است.

Print this pageصدای آمریکا ـ در یک پژوهش رسمی انجام گرفته توسط دولت افغانستان ادعا شده که احتمالا حدود یک سوم از جمعیت افغانستان، حدود ۱۰ میلیون نفر، به کووید-۱۹ مبتلا شده اند.

وزارت بهداشت افغانستان با انتشار این تخمین می گوید مبنای این یافته ها آزمایش های تشخیص پادتن ویروس کرونا بر روی ۹۵۰۰ نفر در سراسر این کشور جنگ زده است. احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت بهداشت افغانستان، در یک کنفرانس خبری در کابل گفت این پژوهش نشان می دهد که ۳۱.۵ درصد از مردم افغانستان به کووید-۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته اند.

او گفت ۵۳ درصد از جمعیت پنج میلیونی ساکن پایتخت افغانستان ویروس کرونا گرفته اند. آمار رسمی مبتلایان در افغانستان حدود ۳۷ هزار نفر و شمار مرگ و میر نزدیک به ۱۳۰۰ نفر است. علت این آمار پایین شمار اندک آزمایش های تشخیص در افغانستان است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

انفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای در تاریخ استانفجار بیروت احتمالا از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است یک کارشناس در حوزه مواد منفجره اعلام کرد، انفجار بیروت احتمالا یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته‌ای در تاریخ است.

ثبات و امنیت لبنان برای همه کشور‌های منطقه مهم استمعاون اول رئیس‌جمهور با ابراز تسلیت حادثه انفجار مهیب در بندر بیروت به دولت و مردم لبنان، تاکید کرد: اطمینان دارم لبنان همچنان استوار و سربلند باقی خواهد ماند و از این آزمون سخت نیز همچون گذشته پیروز و سربلند بیرون خواهد آمد.

طالبان: لویه جرگه مشورتی غیرقانونی است و نمی‌تواند از مردم نمایندگی کند - BBC News فارسیگروه طالبان با برگزاری لویه جرگه برای مشورت در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی این گروه از سوی دولت افغانستان مخالفت کرده و آن را 'غیرقانونی' خوانده است. دولت افغانستان گفته که روز جمعه ۱۷ اسد/مرداد نمایندگان لویه جرگه در کابل جمع می‌شوند تا در مورد ۴۰۰ زندانی 'خطرناک' طالبان تصمیم‌گیری کنند.

مطهری: علت سکوت ایران در برابر جنایات چین نیاز اقتصادی است | DW | 05.08.2020علی مطهری می‌گوید مسئولان ایران به دلیل نیاز اقتصادی چشم بر 'ظلم آشکار' چین به مسلمانان منطقه سین‌کیانگ بسته‌اند. او این سخنان را به نقل از یک مدیر ارشد وزارت خارجه جمهوری اسلامی مطرح کرده است.

فاکس‌نیوز: بندر بیروت به طور غیررسمی تحت کنترل حزب‌الله است | DW | 05.08.2020گمانه‌زنی درباره علت وقوع انفجار در بندر بیروت ادامه دارد. برخی از رسانه‌ها خبر از کنترل حزب‌الله بر این منطقه داده‌اند. مسئولان لبنان خواستار بررسی علت این انفجار‌ها از سوی کارشناسان بین‌المللی شده‌اند.

بلومبرگ: آمریکا قطعنامه جدیدی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه کرده استبلومبرگ: آمریکا قطعنامه جدیدی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه کرده است بر مبنای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که تاییدکننده توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در سال ۲۰۱۵ بود، تحریم تسلیحاتی ایران ۱۸ اکتبر منقضی می‌شود.

Print this pageصدای آمریکا ـ در یک پژوهش رسمی انجام گرفته توسط دولت افغانستان ادعا شده که احتمالا حدود یک سوم از جمعیت افغانستان، حدود ۱۰ میلیون نفر، به کووید-۱۹ مبتلا شده اند.

وزارت بهداشت افغانستان با انتشار این تخمین می گوید مبنای این یافته ها آزمایش های تشخیص پادتن ویروس کرونا بر روی ۹۵۰۰ نفر در سراسر این کشور جنگ زده است.

احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت بهداشت افغانستان، در یک کنفرانس خبری در کابل گفت این پژوهش نشان می دهد که ۳۱.۵ درصد از مردم افغانستان به کووید-۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته اند.

او گفت ۵۳ درصد از جمعیت پنج میلیونی ساکن پایتخت افغانستان ویروس کرونا گرفته اند.

آمار رسمی مبتلایان در افغانستان حدود ۳۷ هزار نفر و شمار مرگ و میر نزدیک به ۱۳۰۰ نفر است. علت این آمار پایین شمار اندک آزمایش های تشخیص در افغانستان است.

این پژوهش با کمک «سازمان بهداشت جهانی» و «دانشگاه جانز هاپکینز» انجام گرفته است.