پژوهشگران: صدمات به جنگل‌های آمازون به مرحله «غیرقابل بازگشت» نزدیک می‌شود

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک گروه پژوهشی بین‌المللی روز دوشنبه ۱۶ اسفند هشدار داد که صدمات ناشی از حدود دو دهه خشکسالی در جنگل‌های آمازون و زیست بوم این منطقه به مرحله خطرناک و غیرقابل بازگشت نزدیک شده است.

این پژوهش که نتایج آن در مجله علمی «نیچر» منتشر شد نشان می‌دهد که بیش از سه چهارم از این مناطق جنگلی قابلیت احیای صدمات ناشی از خشکسالی و آتش‌سوزی و بازگشت به سلامت طبیعی خود را از دست داده است.

پژوهشگران در تحقیقات خود علاوه بر بررسی مقایسه‌ای وسعت جنگل‌ها در دو دهه اخیر با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، میزان آب موجود در درختان و پوشش گیاهی سطح منطقه را بررسی کرده‌اند که عوامل سلامت و مقاومت طبیعی این زیست بوم هستند. پژوهشگران معتقدند که تحت تاثیر تغییرات اقلیمی کره زمین فصل‌های خشکسالی در جنگل‌های آمازون طولانی‌تر و شدیدتر شده‌اند.

هنوز مشخص نیست که نقطه غیرقابل بازگشت در حیات جنگل‌های آمازون چه زمانی از راه خواهد رسید ولی پژوهشگران پیش‌بینی می‌کنند که در مناطق خشک که بخش اعظم مقاومت طبیعی جنگل از بین رفته است به زودی شاهد وقوع این حالت خواهیم بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به فرزندان متولد ۱۴۰۰ به بعد سهام اختصاص پیدا می‌کندبه فرزندان متولد ۱۴۰۰ به بعد سهام اختصاص پیدا می‌کند نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دولت را مکلف کردند که به فرزندانی که از ابتدای سال ۱۴۰۰ به بعد در استان‌هایی با نرخ باروری پایین به دنیا می‌آیند، سهام اختصاص داده شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: تاکنون بیش از 1.5 میلیون اوکراینی به عنوان پناهجو به کشورهای همسایه پناه برده‌اندسازمان ملل: تاکنون بیش از 1.5 میلیون اوکراینی به عنوان پناهجو به کشورهای همسایه پناه برده‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۳ نفر در زاهدان به اتهام «افساد فی الارض» به اعدام محکوم شدندایرانبروبیرون از بلوچستان Irangetout of Beluchistan
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بنت: اسرائیل به هیچ‌وجه خود را به توافق برای احیای برجام مقید نمی‌داندنفتالی بنت تصمیم مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ندادن پاسخ مثبت به درخواست‌ ایران جهت بستن پرونده‌های فعالیت تهران در چند سایت مشکوک را «یک تصمیم حرفه‌ای مهم» دانست. زندانی سیاسی آزاد باید گردد از ما مردم ایران حمایت واقعی و موثر کنید نه_به_جمهوري_اسلامي کوه خورد با کارمندان حرومزاده ی رادیو فردا🍆🍆هومن زن تو 😂😂🍆🍆🍆🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از جنگ اوکراین؛ آمریکا مسکو را به استخدام پیکارجویان سوری متهم کردآمریکا رو دوشنبه روسیه را متهم کرد که پیکارجویان سوری را در جنگ با اوکراین به خدمت گرفته است. مسکو نیز می‌گوید که دالان‌های امن برای کمک‌های بشردوستانه به اوکراین ایجاد خواهد کرد. آخرین اخبار مربوط به حمله روسیه به اوکراین در روز دوشنبه را در این گزارش دنبال کنید. چطور میشه تروریستهای جبهه النصره دارن میارن اوکرائین محکوم نیست دست بردارین از پارادوکس بازی هاتون چقد چندشین شماها با رفتارهای دوگانه تون گوه خورد با آدمین 😂🍆 شهردار میکولائیف گلوله‌باران این شهر را تایید کرد آخرین اخبار و گزارش‌ها از حمله روسیه به اوکراین را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز دنبال کنید:
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسیه به کشورهای شرق اروپا در پذیرش جنگنده‌‌های اوکراین هشدار دادوزارت دفاع روسیه به کشورهای شرق اروپا در پذیرش جنگنده‌های اوکراین در خاک خود هشدار داد.این وزارتخانه یک‌شنبه 6 مارس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، نیروهای روسیه گه خورده روسیه جنایتکار
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »