پژوهش جدید؛ زمین احتمالا از برخورد صخره‌هایی به اندازه ماه شکل گرفته‌ است

22/10/1400 12:15:00 ب.ظ

پژوهش جدید: زمین احتمالا از برخورد صخره‌هایی به اندازه ماه شکل گرفته‌ است العربيه_فارسى

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که سیاره زمین احتمالاً از برخورد تخته‌سنگ‌های غول‌آسا به یکدیگر شکل گرفته است.طبق تحقیقات قبلی، دو مدل اصلی برای ساخت سیارات سنگی آخرین به روزرسانی: 12 ژانویهٔ ,2022: 01:16 شب GST Share آدرس کپی شد پژوهشی جدید نشان می‌دهد که سیاره زمین احتمالاً از برخورد تخته‌سنگ‌های غول‌آسا به یکدیگر شکل گرفته است. طبق تحقیقات قبلی، دو مدل اصلی برای ساخت سیارات سنگی مانند زمین وجود دارد.

مدل اول می‌گوید تخته سنگ‌هایی به اندازه ماه یا مریخ که «جنین‌های سیاره‌ای» نامیده می‌شوند، زمانی به طور پیوسته در منظومه شمسی با هم برخورد می‌کردند تا در نهایت به هم چسبیدند.

Advertisement مدل دوم می‌گوید که سنگریزه‌های کوچک منظومه شمسی بیرونی که به سوی داخل این منظومه و خورشید حرکت می‌کردند، به تدریج گرد هم جمع شدند و سیارات سنگی درونی را تشکیل دادند. تصور می‌شود این فرایند برای تشکیل هسته‌های سیارات غول‌پیکر مانند مشتری و زحل ضروری بوده است.

دانشمندان برای اینکه ببینند کدام مدل به طور بالقوه به بهترین نحو فرایند شکل‌گیری سیارات سنگی منظومه شمسی را توضیح می‌دهد، در مجموع حدود 22 گرم از مواد 17 شهاب‌سنگی که از مریخ نشات گرفته بود را تجزیه و تحلیل کردند. این شهاب سنگ‌ها سیارک‌های باستانی بودند که به سطح مریخ برخورد کرده و سپس به سوی زمین آمدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>