پومپئو : با مرگ بغدادی نباید از مبارزه با داعش دست برداشت

15/11/2019 06:01:00 ق.ظ

پومپئو : با مرگ بغدادی نباید دست از مبارزه با داعش برداشت

پومپئو : با مرگ بغدادی نباید دست از مبارزه با داعش برداشت

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به گسترش تهدید داعش در خارج از عراق و سوریه هشدار داده است. آقای پومپئو هشدار داد این ائتلاف نباید بعد از کشته شدن ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش دست از کار بکشد.

وزیر خارجه آمریکا می گوید کشورش به هدایت مبارزه با داعش ادامه خواهد دادمایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به گسترش تهدید داعش در خارج از عراق و سوریه هشدار داده است.آقای پومپئو که پنجشنبه در نشست وزیران امور خارجه ائتلاف ضدداعش در واشنگتن صحبت می کرد، هشدار داد این ائتلاف نباید بعد از کشته شدن ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش دست از کار بکشد.

نشست واشنگتن اولین گردهمایی وزرای خارجه این ائتلاف در واشنگتن پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی به دست نیروهای ویژه آمریکا است.فرستادگان ۳۱ کشور متحد آمریکا و دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در این نشست حضور داشتند.آقای پومپئو در سخنان خود تاکید کرد که آمریکا به هدایت ائتلاف ضدداعش ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

انتقاد دوباره روحانی از مبارزه با فساد همزمان با بالا گرفتن حملات به اوحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز هم از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد انتقاد کرد و خواست این مبارزه تبدیل به دعواهای جناحی نشود.

هشدار AFC به بازیکنان عراق قبل از بازی با ایران/ کار سیاسی نکنیدهشدار AFC به بازیکنان عراق قبل از بازی با ایران: کار سیاسی نکنید کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از دیدار حساس عراق برابر ایران به بازیکنان تیم ملی عراق هشدار داد که دست به هیچ حرکت سیاسی نزنند.

تاکید سازمان ملل بر لزوم پیروی از حکم دادگاه بین‌المللی دادگستری در رابطه با تحریم‌های ایرانواکنش سخنگوی سازمان ملل به تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بیماران پروانه‌ای در ایران: کشورها، ازجمله آمریکا از حکم دادگاه بین‌المللی دادگستری برای رفع موانع صادر کردن دارو و تجهیزات پزشکی به ایران پیروی کنند.

رییس جمهور از مبارزه با فساد استقبال می‌کندواعظی: *رییس جمهور از مبارزه با فساد استقبال می‌کند *برخی برآشفته شدند و این صحبت‌ها را به انتخابات مجلس یا برادر رئیس جمهور ربط می‌دهند *گفته شد که طبری ۱۶ سال فساد کرده است اما مدت‌هاست هیچ اطلاعاتی از وی نیست

تعطیلی بخش‌هایی از هنگ ‌کنگ همزمان با ادامه درگیری‌هاتظاهرات گسترده در هنگ کنگ، برای روز سوم، بخش‌هایی از این شهر را به حالت تعطیل درآورده.

Image caption وزیر خارجه آمریکا می گوید کشورش به هدایت مبارزه با داعش ادامه خواهد داد مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به گسترش تهدید داعش در خارج از عراق و سوریه هشدار داده است.مبارزه با فساد؛ واکنش رئیسی و پخش بیانیه علیه روحانی در مجلس آقای روحانی اخیرا در سخنرانی در یزد از"رسیدگی نکردن" قوه قضائیه به"فساد دانه‌درشت‌ها" انتقاد کرد و خطاب به مسئولان این قوه گفت:"دادستان‌ها و قضات شریف ما نترسند و به این جناح آن جناح توجه نکنند و با این پرونده‌ها با صراحت و روشنی برخورد کنند.محمود واعظی رئیس دفتر او هم گفته نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد.به گزارش ایسنا و به نقل از السومریه، تیم ملی فوتبال عراق در یکی از حساس ترین دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022 باید به مصاف ایران برود.

آقای پومپئو که پنجشنبه در نشست وزیران امور خارجه ائتلاف ضدداعش در واشنگتن صحبت می کرد، هشدار داد این ائتلاف نباید بعد از کشته شدن ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش دست از کار بکشد. نشست واشنگتن اولین گردهمایی وزرای خارجه این ائتلاف در واشنگتن پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی به دست نیروهای ویژه آمریکا است. ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، هم در واکنش به انتقادات حسن روحانی، این اظهارات"حاشیه‌سازی خوانده بود. فرستادگان ۳۱ کشور متحد آمریکا و دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در این نشست حضور داشتند. هم‌رسانی. آقای پومپئو در سخنان خود تاکید کرد که آمریکا به هدایت ائتلاف ضدداعش ادامه خواهد داد. آقای رئیسی اخیرا نیز گفته بود"اتهام‌زنی، ملامت کردن و دوقطبی‌سازی" که انجام می‌شود باعث نخواهد شد که دستگاه قضا"میدان مبارزه با فساد" را خالی کند. به گفته وزیر امور خارجه آمریکا، با توجه به افزایش نگرانی ها درباره گسترش تهدید داعش به خارج از سوریه و عراق، اخیرا گروه های کاری کشورهای عضو ائتلاف توافق کرده اند که اولین منطقه مقابله با داعش در خارج از حوزه اصلی فعلی را غرب آفریقا و ساحل آفریقا مشخص کنند. او گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازیکنان هشدار داده که چنین اقدامی را انجام ندهند.

مایک پومپئو گفت:‌ ما نمی توانیم دست از کار بکشیم. اما منتقدان می‌گویند این کارزار مبارزه با فساد اهداف جناحی دارد. باید مطمئن شد که داعش هرگز دوباره رشد نمی کند. این کار با اجرای عدالت علیه کسانی ممکن است که سزاوار مجازت اند. واعظی: نمی‌شود مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران در دفاع از اظهارات آقای روحانی گفته"حرف رئیس جمهور روشن است. اعضای این ائتلاف باید هزاران جنگجوی تروریستی خارجی که را در حال حاضر در بازداشتند به کشورهای خود بازگردانند و بابت فجایعی که مرتکب شده اند به مجازات برسانند. هزاران جنگجوی خارجی داعش در بازداشت نیروهای ائتلاف هستند. به گفته آقای واعظی،"این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد؛ باید برای همه دستگاه‌ها باشد".

این سخنان در حالی بیان شد که به نظر می رسد با وجود استقبال از دستاوردهای این ائتلاف، اعضا آن درباره نحوه برخورد با اسرای خارجی عضو داعش دچار اختلاف شده اند. جیمز جفری نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت اعضای ائتلاف به اتفاق معتقدند که باید راه حلی برای موضوع زندانیان داعش پیدا کرد اما درباره خود راه حل اختلاف نظر وجود دارد. این حق مردم است که بدانند فساد این قضات چه بوده است؟ گفته شده طبری ۱۶سال فساد داشته است، اما مدت‌هاست هیچ اطلاعی از وی نیست". به گفته آقای جفری کسی تردیدی ندارد که مشکل جدی است به ویژه اگر شرایط در شمال سوریه پیچیده تر یا نا امن تر شود. موضوعات مرتبط . شماری از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به اتهام"تخلف" بازداشت شدند.