پومپئو به غنی: استراتژی ترامپ تغییری نکرده است

26/07/2019 10:10:00 ق.ظ

پمپئو به غنی: استراتژی ترامپ تغییری نکرده است

پمپئو به غنی: استراتژی ترامپ تغییری نکرده است

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرده که در استراتژی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد جنوب آسیا از جمله تعهد به خروج از افغانستان براساس شرایط از افغانستان تغییری ایجاد نشده است. اظهارات اخیر ترامپ در مورد جنگ افغانستان جنجال برانگیز شده بود.

پنجره همرسانی را ببندیدGetty ImagesImage captionپومپئو در تماس تلفنی با غنی در مورد عدم تغییر استراتژی آمریکا در مورد افغانستان به او اطمینان داده استمایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفته که هیچ تغییری در استراتژی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد جنوب آسیا از جمله تعهد این کشور مبنی بر خروج براساس شرایط از افغانستان ایجاد نشده است.

سفارت آمریکا در کابل شب گذشته با نشر اعلامیه‌ای گفت که در این تماس تلفنی دو طرف توافق کرده‌اند که زمان برای تسریع تلاش‌ها برای پایان دادن به جنگ افغانستان از راه مذاکره فرا رسیده است.این تماس تلفنی پس از اظهارات جنجال برانگیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد افغانستان صورت گرفته است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

اقای پمپٸوفرموده بودیدبامردم ایران میخواهیدصحبت کنیدبفرماییدکه تحریمهای شماعلیه نظام ایرانه نه مردم ایران نه اقای پمپٸوشمایاواقعاایران وایرانی رانمیشناسیدیاهم خودتان رازدیدبه ان در اقای پمپٸومامردم بقدری ازسیاست سردرمیاوریم که بدانیم تحریمهای ظالمانه ماکجارانشانه گرفته قوچعلی در شرح شیرعلی قصاب ! ⬇️Below video with more than 1m views got deleted by Twitter 🔴Why Twitter deleted the video of restartleader ? WHAT IS WRONG WITH Restart_opposition ? 🔴Why do you shutdown the RESTART accounts for no reason? Seyed_Mohammad_Hosseini

یکی از نیروهای ارتش کرواسی در افغانستان کشته شدبر اثر حمله تروریستی صبح امروز به خودرو حامل نیروهای کرواسی در کابل، پایتخت افغانستان یکی از آنها جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی

کشته شدن سرباز کروات در انفجار انتحاری در افغانستانروز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه یک انفجار انتحاری در مسیر حرکت کاروان سربازان ناتو در حومه کابل یک سرباز کروات را کشت و دو تن دیگر را زخمی کرد.

افغانستان؛ سه انفجار در کابل دست کم ۷ کشته برجای گذاشتبه گفته نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان، سرنشینان اتوبوس هدف قرار گرفته کارکنان وزارت وزارت معادن و پترولیم (معادن و نفت) بوده‌اند.

انفجار مین در ننگرهار افغانستان 10 کشته به جا گذاشت

وقوع سه انفجار در کابل تعدادی کشته و زخمی به جا گذاشت

چهار تروریست پ.ک.ک در بیتلیس ترکیه از پای در آمدندچهار تروریست پ.ک.ک در بیتلیس ترکیه از پای در آمدند

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption پومپئو در تماس تلفنی با غنی در مورد عدم تغییر استراتژی آمریکا در مورد افغانستان به او اطمینان داده است مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفته که هیچ تغییری در استراتژی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد جنوب آسیا از جمله تعهد این کشور مبنی بر خروج براساس شرایط از افغانستان ایجاد نشده است.بر اثر حمله تروریستی صبح امروز به خودرو حامل نیروهای کرواسی در کابل، پایتخت افغانستان یکی از آنها جان خود را از دست داد.Aa یک انفجار انتحاری در مسیر حرکت کاروان سربازان ناتو در حومه کابل در روز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه، باعث کشته شدن یک سرباز کروات شد و دو تن دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.به گزارش رسانه های محلی درمیان قربانیان انفجارهای صبح روز پنجشنبه در کابل تعداد زیادی زن و کودک دیده می شود.

سفارت آمریکا در کابل شب گذشته با نشر اعلامیه‌ای گفت که در این تماس تلفنی دو طرف توافق کرده‌اند که زمان برای تسریع تلاش‌ها برای پایان دادن به جنگ افغانستان از راه مذاکره فرا رسیده است. این تماس تلفنی پس از اظهارات جنجال برانگیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد افغانستان صورت گرفته است.07. آقای ترامپ سه روز قبل در دیدار با عمران خان نخست وزیر پاکستان در واشنگتن در خصوص استراتژی کشورش در افغانستان گفت که اگر آمریکا بخواهد، در جنگ افغانستان ظرف یک هفته پیروز خواهد شد.» فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل، گفته است این حمله در جاده کابل - جلا‌ل‌آباد رخ داده است و سه نظامی خارجی زخمی شده‌اند. رئیس جمهوری آمریکا در مورد نحوه دستیابی به این پیروزی افزود:"نمی‌خواهم ده میلیون نفر را بکشم. وضعیت دو سرباز دیگر که در این حمله آسیب دیده اند رضایت‌بخش اعلام شده است. افغانستان ممکن است از صفحه روزگار محو شود. این خبر در حال تکمیل است و بزودی روزآمد خواهد شد هم‌رسانی این مطلب:.

نمی‌خواهم آن راه را بروم. 104 تن از نیروهای این کشور تحت فرماندهی ناتو در افغانستان حضور دارند. حدود ۲۰ هزار نیروی خارجی که اکثر آنان آمریکایی هستند به عنوان بخشی از نیروهای آموزش‌دهنده ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا در افغانستان حضور دارند." .