پوشک بچه گران نشده؛ شاید خرده‌فروشی‌ها گران‌فروشی می‌کنند

01/02/1401 10:39 ق.ظ

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران: *پوشک بچه گران نشده؛ شاید خرده‌فروشی‌ها گران‌فروشی می‌کنند *افزایش قیمت تا پایان ماه رمضان امکان‌پذیر نیست *عرضه تیشو در بورس، در بازار بلوا ایجاد می‌کند

با وجود افزایش قیمت پوشک بچه در بازار، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران گفت که افزایش قیمت محصولات سلولزی بعد از بررسی و تایید سازمان حمایت اعمال خواهد شد و این بررسی هم به بعد از ماه رمضان موکول شده است. در این رابطه هاشم‌علی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تولیدکنندگان محصولات سلولزی هنوز افزایش قیمت نداده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر انجمن، آنالیز قیمت محصولات سلولزی را بر اساس افزایش قیمت انرژی، دستمزد، مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید...

در این رابطه هاشم‌علی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تولیدکنندگان محصولات سلولزی هنوز افزایش قیمت نداده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر انجمن، آنالیز قیمت محصولات سلولزی را بر اساس افزایش قیمت انرژی، دستمزد، مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید برای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده تا بعد از بررسی میزان افزایش قیمت مشخص شود.

البته به گفته وی طبق اعلام سازمان حمایت، افزایش قیمت تا پایان ماه رمضان امکان‌پذیر نیست. عضو هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران با بیان اینکه افزایش قیمت در حال حاضر از سوی دلالان انجام می‌شود، تصریح کرد: اکثر محصولات سلولزی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود که در این فروشگاه‌ها قیمت‌ ثابت است، اما در خرده فروشی‌ها باید به قیمت‌های جدید رسیدگی شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

«سن» اعتیاد به مقطع راهنمایی رسیدیک پژوهشگر حوزه مواد مخدر اظهارکرد: اولین تأثیر ممنوعیت کشت تریاک در افغانستان، گران شدن مواد مخدر و دومین تاثیر هم احتمال رشد مواد روانگردان و صنعتی با قیمت ارزان‌تر است. چشم دیکتاتور معظم روشن عمامه را بالاتر بگذارد

سپهر تاروردیان: شهریه ۳۲۰ میلیون تومانی، ساخته ذهن معاندین خارج‌نشین نظام است«سپهر تاروردیان» یکی از دو مالک باشگاه لاکچری و گران قیمت «متافیتنس»، قیمت‌های منتشر شده در مورد شهریه سالیانه این باشگاه را «کذب» و محصول «سیاه نمایی برخی معاندین خارج نشین» خوانده و مدعی شده است که هرگز «آقازاده» یا «سیاسی» نبوده و نیست. اخبار_ایران شما از كجا آورده اي راستي؟ قبل از اينكه گندت دربياد خودت اعتراف كن.

استاندار تهران: شاید در موضوع زکات کار بخشنامه‌ای خیلی موثر نباشداستاندار تهران با اشاره به موضوع فقر مطلق گفت: بعد از موضوع فقر مطلق کارگروه‌های مختلفی تشکیل دادیم و جلسه برگزار کردیم. به نظر یک حلقه زنجیره مهم در مسئله فقر مطلق مسئله زکات است که باید دنبال شود.

فرمانده اوکراینی در ماریوپل می‌گوید، «شاید آخرین روزها» را می‌گذرانندیکی از فرماندهان نیروی دریایی اوکراین که همچنان در ماریوپل مقابل حملات روسیه ایستادگی می‌کند، گفت که نیروهایش شاید «آخرین روزهای خود را می‌گذرانند، اگر نگوید که آخرین ساعات». به امید خدا اکراین پیروز میشه تو که لشکر نداشتی ، چیکار به دعوا داشتی ؟ قربون مردم شمال و شعار هایشان . اومدی ابرو شو ، درست کنی ، کورش کردی . ماشا الله به عقلت... موش از پس خرس بر میاد ؟ درود بر شجاعتتان 🌹 ایستادند جلوی دیکتاتور و متجاوز، کاریست بسیار ارزشمند، که شما انجامش دادید در هر صورت، پیروز مدافعان اکراینی هستند و تاریخ، پوتین را خونخوار، متجاوز و جانی خطاب خواهد کرد

هزاران غیرنظامی در انتظار تخلیه از ماریوپل؛ «اولتیماتوم» روسیه به سربازان اوکراینیگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که به‌رغم اولتیماتوم پی در پی کرملین، تا کنون حتی یک سرباز اوکراینی هم حاضر به تسلیم در برابر نیروهای روسیه نشده است.

خانواده‌های کشته‌شدگان در بوچا با دفن عزیزانشان به زندگی ادامه می‌دهنددر شهر بوچا، بستگان و خانواده‌های کشته‌شدگان در کنار دفن عزیزانشان، همدیگر را به ادامه زندگی تشویق می‌کنند و این در حالی است که شناسایی اجساد همچنان ادامه دارد. خانواده های قربانیان جنایتهای روسیه در اکراین عزیزانشان را بخاک می‌سپارند. همزمان رهبران اروپا تماشاگر این جنایت‌ها هستند و چرتکه می اندازند که پذیرش اکراین در اتحادیه اروپا میصرفد یا نه؟!! این چه تیتر بی معنی هست که در رابطه با دفن کشته شدگان در بوچا/ اوکراین نوشتید؟ جنگ، ویرانی و ادامه زندگی؟

به گزارش‌ ایسنا، گزارش‌های میدانی و تماس‌های برخی از شهروندان با این خبرگزاری، حاکی از افزایش قیمت پوشک بچه در بازار است؛ موضوعی که تولیدکنندگان آن را به خرده‌فروشی‌ها نسبت می‌دهند و در مقابل فروشنگان از افزایش قیمت خرید پوشک از سوی تولیدکنندگان خبر می‌دهند.

در این رابطه هاشم‌علی حسنی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تولیدکنندگان محصولات سلولزی هنوز افزایش قیمت نداده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر انجمن، آنالیز قیمت محصولات سلولزی را بر اساس افزایش قیمت انرژی، دستمزد، مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید برای سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده تا بعد از بررسی میزان افزایش قیمت مشخص شود.

البته به گفته وی طبق اعلام سازمان حمایت، افزایش قیمت تا پایان ماه رمضان امکان‌پذیر نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران با بیان اینکه افزایش قیمت در حال حاضر از سوی دلالان انجام می‌شود، تصریح کرد: اکثر محصولات سلولزی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود که در این فروشگاه‌ها قیمت‌ ثابت است، اما در خرده فروشی‌ها باید به قیمت‌های جدید رسیدگی شود.حسنی در ادامه از تصمیم وزارت صمت برای عرضه تیشو (ماده اولیه اصلی محصولات سلولزی) در بورس کالا از میانه اردیبهشت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر عرضه و تقاضا در بازار این کالا همخوانی ندارد و تولید، کفاف نیاز کشور را نمی‌دهد، عرضه در بورس، قیمت تیشو را دو تا سه برابر می‌کند.

وی با بیان اینکه این تصمیم باعث ایجاد بلوا در بازار محصولات سلولزی خواهد شد، تصریح کرد: با این شرایط اکثر کارخانه‌های کوچک از بین خواهند رفت و فقط ممکن است شرکت‌های بزرگ با لابی بتوانند از بورس تیشو بخرند. نتیجه این فرآیند، افزایش افسارگسیخته قیمت محصولات سلولزی خواهد بود.