پوشش لحظه به لحظه؛ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

احتمال تقلب در انتخابات، بالا بودن میزان رای‌های ممتنع و درنهایت وقوع حملات مرگبار توسط گروههای ستیزه‌جو از جمله حمله‌ به یک دفتر رای گیری در ولایت قندهار که ۱۵ زخمی برجای گذاشت، سه نگرانی عمدۀ افغان‌ها در این روز است.

شهروندان افغانستان با وجود نگرانی از سه موضوع عمده، از اولین ساعات بامداد شنبه در مراکز اخذ رای حاضر شدند و رای دهی با هدف تعیین رئیس جمهور آینده این کشور را آغاز کردند.

احتمال تقلب در انتخابات، بالا بودن میزان رای‌های ممتنع و درنهایت وقوع حملات مرگبار توسط گروههای ستیزه‌جو از جمله حمله‌ به یک دفتر رای گیری در ولایت قندهار در جنوب این کشور که ۱۵ زخمی برجای گذاشت، سه نگرانی عمدۀ افغان‌ها در این روز است.بیشتر بخوانید:در ادامه می‌توانید گزارشی از تحولات امروز افغانستان را دنبال کنید:

وزیر کشور افغانستان از استقرار ۷۲ هزار نیرو برای محافظت از ۵ هزار مرکز رای گیری در سراسر این کشور خبر داد. این مراکز از بامداد شنبه ساعت ۷ به وقت محلی تا ساعت ۱۵ برای جمع‌آوری آراء فعال هستند. همچنین از چهارشنبه شب ورود همه کامیون‌ها و خودروهای ون به کابل، پایتخت افغانستان به دلیل ترس از بمب‌گذاری ممنوع شده است.

کارزار انتخاباتی افغانستان از اواخر ماه ژوئیه آغاز شد و از آن زمان تا کنون بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل حملات طالبان به ستادهای انتخاباتی کشته شده‌اند. انفجار قندهار که بامداد شنبه در نزدیکی یک مرکز رای گیری روی داد، مهمترین حادثه‌ای است که از زمان آغاز به کار دفاتر اخذ رای در این روز به ثبت رسیده است. بنا بر اعلام دکتر نعمت الله از مسئولان بیمارستان میرویس شهر قندهار، تمام پانزده زخمی‌ مرد بودند و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

انتخابات افغانستان؛ تماس کمیسیون مستقل انتخابات با ۹۰۱ مرکز رای‌گیری قطع شده است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شدرژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شد مارک ایتالیایی گوچی در هفته مد میلان، پیش از ارائه مجموعه بهاره - تابستانه خود، مانکن ها را با روپوش های سفید روی صحنه فرستاد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

راهپیمایی دانش‌آموزان در لوزان سوئیس در اعتراض به تغییرات آب و هواییآنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم انتقادی از جمله اینکه «سیاره ما در معرض خطر است، باید آن را نجات دهیم» نسبت به وضعیت بحرانی کره زمین و کم‌توجهی سیاستمداران به آن اعتراض کردند. این همه کشور رم امروز ۲۲۰ هزار نفر بودند لوزان رو باید تو تابستان گزارش می دادید که نشست جنبش FridaysForFuture بود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراف به تخریب شدید محیط زیست؛ در هیچ رودخانه‌ای در شمال ایران موجود زنده یافت نمی‌شودعیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست ایران، با بر شمردن موارد متعدد تخریب محیط زیست در این کشور، اعلام کرده است که به دلیل ورود «شیرابه‌ها و پسماندهای وارد شده در آب» هیچ یک از رودخانه‌های شمال ایران د
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدها هزار نفر در کانادا برای حمایت از محیط زیست به خیابان آمدندسازمان‌دهندگان این راهپیمایی می‌گویند تنها در شهر مونترال نیم میلیون نفر به خیابان‌ها آمده‌اند. مقام‌های شهری این تعداد را نزدیک به ۳۱۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ناآرامی‌ها در هائیتی؛ پلیس به سمت معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردمخالفان در پورتو پرنس، پایتخت این کشور به سمت ایستگاه‌های پلیس، مغازه‌ها و بانک‌ها هجوم بردند. گفته می‌شود در روزهای اخیر چهار نفر در درگیری‌ها کشته شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نسبت به تغییرات اقلیمی در منطقه مشکوکم/تابحال ترور بیولوژیک شناسایی نکرده‌ایمرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره اینکه تاکنون مسئولی ترور بیولوژیک شده است؟ گفت: دو موردی مطرح شد که نمی‌خواهم اسم آن را ببرم، این دو مورد را کامل بررسی کردیم. بنابر پرونده پزشکی آنها و مطالعات و کارهای کارشناسی که انجام دادیم، از نظر ما ترور بیولوژیک نبود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »