پوست برنزه و حکایت اختراع ماشین زیبایی | DW | 03.02.2016

21/07/1398 05:10 ب.ظ

گزارش تصویری: فریدریش ولف، مهندس آلمانی چهل سال پیش برای مقابله با افسردگی ناشی از کمبود نور و تولید ویتامین D در فصل پاییز و زمستان اولین سولاریوم دنیا را اختراع کرد. اختراعی که به 'ماشین جنجالی و خطرناک زیبایی' تبدیل شد.

فریدریش ولف، مهندس آلمانی چهل سال پیش برای مقابله با افسردگی ناشی از کمبود نور و تولید ویتامین D در فصل پاییز و زمستان اولین سولاریوم دنیا را اختراع کرد. اختراعی که به 'ماشین جنجالی و خطرناک زیبایی' تبدیل شد. فریدریش ولف، مهندس آلمانی اهل فرانکفورت سی و پنج سالش بود که در زیر زمین خانه‌اش به دنبال اختراع دستگاهی برای"نوردرمانی" در صنایع پزشکی بود تا راهی برای مقابله با افسردگی ناشی از کمبود نور و تولید ویتامین D در فصل پاییز و زمستان بیابد.

نوردرمانی از گذشته در فرهنگ‌های کهن از جمله مردم یونان باستان، رم، مصر و چین کاربرد داشته است. نیلس فینسن، به عنوان پدر نوردرمانی مدرن شناخته می‌شود که اولین منبع نور مصنوعی را برای این منظور ساخت و جایزه نوبل در فیزیولوژی را در سال ۱۹۰۳ دریافت کرد. (عکس: دستگاه‌های مدرن نوردرمانی برای درمان بیماری‌های پوستی در آلمان)

فردریش ولف بارها دستگاه را بر روی خود آزمایش کرد و در آغاز کارش شدت نور به‌قدری بود که باعث"آفتاب سوختگی" و"برنزه شدن" پوست‌ می‌شد. او با تابش نور با شدت و ضعف متفاوت بالاخره تا آنجا پیش رفت که مانع از سوختگی پوست شد و توانست موافقت پزشکان را جلب کند. headtopics.com

پوست برنزه تا دهه ۲۰ میلادی در اروپا متعلق به دهقانان، کارگران، فقرا و کسانی بود که باید در زیر آفتاب کار می‌کردند و اشراف و ثروتمندان پوست سفید داشتند. کوکو شانل، طراح فرانسوی مد نخستین کسی بود که از طریق مد موفق شد پوست برنزه را به عنوان نشانه‌ای از سلامتی در فرانسه و دیگر جوامع اروپایی رواج دهد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

فروش پوست حیوانات در کالیفرنیا ممنوع شدکالیفرنیا تبدیل به اولین ایالت در آمریکا شد که تولید و فروش پوست حیوانات در آن ممنوع می‌شود. ساکنان این ایالت از سال ۲۰۲۳ دیگر امکان تولید و فروش لباس، کفش و کیف از پوست حیوانات را نخواهند داشت. Finally...who would want to wear skin of an animal who's been tortured ?..It seeps into the pores into the soul...like meat eaters...!

کدام اسکناس‌ها در دنیا بهترین طراحی را دارند؟🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹کدام اسکناس‌ها در دنیا بهترین طراحی را دارند؟ 🔹زیباترین پول‌های جهان متعلق به کدام کشورهاست؟ ▫️1- کرون نروژ ▫️2- فلورین جزیره آروبا ▫️3- دلار استرالیا ▫️4- دلار برمودا این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

آیا عمران خان می‌تواند بین ایران و عربستان میانجی‌گری کند؟ | DW | 11.10.2019عمران خان، نخست وزیر پاکستان، برای میانجی‌گری و کاهش تنش‌ بین تهران و ریاض به ایران و عربستان سفر می‌کند. دویچه وله درباره توان و شانس نخست وزیر پاکستان در میانجی‌گیری میان ایران و عربستان با یک کارشناس صحبت کرد. نه چون به گفته ایت الله خامنه ای ایران هیچ وقت یک رژیم نرمال نخواهدشد میانجی‌گری پاکستان در مسئله ایران و عربستان به این می‌ماند که الاغ را بفرستند نزاع گرگ و شغال را حل کند.

حمله توپخانه‌ای ارتش ترکیه به نیروهای آمریکا و احتمال تحریم ترکیه | DW | 12.10.2019پنتاگون اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور در اطراف کوبانی زیر آتش توپخانه ارتش ترکیه قرار گرفته است. آمریکا از ترکیه خواست به عملیات نظامی در شمال سوریه پایان دهد در غیر این صورت تحریم‌های سختی علیه آن اعمال خواهد شد. 😅😅این وسط اومده ضرب شستی هم به نیروهای آمریکایی نشون بده سرتون رو زیربرف نکنید سگ هار همه رو گاز میگیره ترکیه واردوغان الان مصداق همین سگ هاره انشالله که یک ظالم باظالم دیگردرگیرشوند. آمریکایی ها در خاورمیانه چه میکنند-آمریکایی برگرد به خانه ات -آیا جزء اینست که در صدد استفاده از فرصت های بوجود آمده در این منطقه است مثلا استفاده از پتانسیل داعش

بازدید شی جین‌پینگ از جنوب هند در بحبوحه مناقشه کشمیربازدید رهبران دو کشور از جنوب هند در فضایی غیر رسمی صورت گرفت و آنها ضمن نوشیدن شیره نارگیل، به تماشای رقص و آواز نشستند.

پنج دانشجوی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در سانحه تصادف در عراق جان باختند!اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر ۲۰ کیلومتر بعد از مرز مهران و در خاک عراق با یک اتوبوس دیگر برخورد کرده که شش نفر کشته و دو نفر زخمی شدند پنج نفر از کشته‌شدگان دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر بودند با سر کسی به محضر دلبر نمی رسد یا ابا عبدالله مسافران حضرتت رو دریاب خدانصیب هیچ پدرومادری نکنه دانشجو باچه خون جگری بزرگشده