پورعلی‌فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند/ او با پول فدراسیون حرفه‌ای شد

02/10/2019 07:47:00 ق.ظ

رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به انتقادات نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی‌توانیم برای آن‌ها هزینه کنیم.

رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به انتقادات تند نفر سوم مسترالمپیا: *اگر ما برای ویزا نامه هم می‌زدیم شورای برون مرزی جلوی آن را می‌گرفت *برای ما آبروی کشور مهم است *چوپان باید قدر نعمت را بداند *او با پول فدراسیون حرفه‌ای شد

رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به انتقادات نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی‌توانیم برای آن‌ها هزینه کنیم.

*حرفه‌ای ها در سراسر جهان با پول خودشان به مسابقات می‌روندرییس فدراسیون بدنسازی افزود: قانون فدراسیون بدنسازی بر این اساس است که ما به عنوان یک فدراسیون آماتور فعالیت می‌کنیم و حق هیچگونه حمایتی از ورزشکارانی که وارد فاز حرفه‌ای می‌شوند نداریم. فکر می‌کنم در کشور ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار داریم که وارد فاز حرفه‌ای شده‌اند و می‌توانند با هزینه‌های خودشان در مسابقات مختلف حرفه‌ای ها در سراسر جهان شرکت کنند، اما فدراسیون اجازه قانونی برای حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای را ندارد. حتی بودجه‌ای هم که به فدراسیون می‌دهند در یکی از بندهای آن به صراحت آمده حق ندارید حتی یک ریال نیز در ورزش حرفه‌ای هزینه کنید، این دستور دولت و وزارت ورزش است و ما نمی‌توانیم از آن تخطی کنیم. اگر دوستان مبالغی را که می‌گویند از جیب داده اند نیز درست باشد ما اصلا نمی‌توانیم چنین مبالغی هزینه کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

باشه

سیل در شمال هند بیش از صد کشته بر جای گذاشتجاری شدن سیل در ایالت‌های اوتار پرادش و بیهار هند بیش از ۱۰۰ کشته بر جای گذاشت ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

عادل الجبیر: ادعای ایران مبنی بر ارسال پیام‌هایی از سوی سعودی «غیر دقیق» استعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی بامداد چهارشنبه 2 اکتبر 2019 تاکید کرد که غیر دقیق خیلی خوب بود! بالاخره صحت دارد یا ندارد؟ عبدالمهدی هم غیر دقیق میگه؟ بچه کونی ساکت بمون تا بیشتر موشک نخوری اینها را ولش کن، از نجران چه خبر؟😭😭😭

انتخابات افغانستان؛ کشمکش بر سر اعلام زودهنگام پیروزیعبدالله عبدالله، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید رای بالایی کسب کرده و در دور اول پیروز شده است.

مروری بر گوشی‌های جدید شرکت اپل؛ مقایسه سه مدل آیفون ۱۱شرکت اپل اوایل ماه سپتامبر از گوشی های جدید خود رونمایی کرد. عرضه این آیفون ها با واکنش های متفاوتی از سوی خریداران و کارشناسان مواجه شده است. مرور داریم بر برخی از ویژگی های این گوشی های جدید: آی

ربیعی: مسئولیت عدم شکل‌گیری گفت‌وگو در نیویورک بر عهده آمریکاست/ رئیس‌جمهور حاضر بود بر سر میز ۱+۵ گفت‌وگو کندسخنگوی دولت گفت: ما به گفت‌وگو و راه حل نهایی نزدیک بودیم ولی دولت آمریکا آمادگی پذیرش آن را نداشت بنابراین مسئولیت عدم شکل‌گیری گفت‌وگو در نیویورک نیز برعهده او است.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله به نجران را تکذیب کردمعمر الاریانی وزیر اطلاع ‌رسانی یمن، روز دوشنبه گفت، شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با استفاده از

ناصر پورعلی‌فرد در گفتگو با ایسنا، درباره انتقادات هادی چوپان نفر سوم مسترالمپیا از فدراسیون بدنسازی بدلیل عدم حمایت از وی که باعث شد ۴ سال علی‌رغم دعوت به این رویداد نتواند ویزای آمریکا را دریافت کند، اظهار کرد: هادی چوپان پیش از آنکه وارد فاز حرفه‌ای شود، ورزشکار آماتور ما بوده و سال ها با هزینه فدراسیون در قالب تیم ملی به رویدادهای بین‌المللی و مسابقات جهانی اعزام شد.بارش شدید باران در ایالت اوتار پرادش که بزرگ‌ترین ایالت هند به شمار می‌رود، موجب طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در مناطق مسکونی این ایالت و ایالت مجاور آن یعنی بیهار شد.ادعای رژیم ایران مبنی بر این‌که سعودی پیام‌هایی را به تهران ارسال کرده «غیر دقیق» است.آقای عبدالله تاکید کرده که نتیجه نهایی انتخابات را کمیسیون مستقل انتخابات اعلام خواهد کرد.

او باید قدر نعمت را بداند چرا که اورال شدن او با حمایت‌های فدراسیون بدنسازی و هزینه‌های فدراسیون بوده است. *حرفه‌ای ها در سراسر جهان با پول خودشان به مسابقات می‌روند رییس فدراسیون بدنسازی افزود: قانون فدراسیون بدنسازی بر این اساس است که ما به عنوان یک فدراسیون آماتور فعالیت می‌کنیم و حق هیچگونه حمایتی از ورزشکارانی که وارد فاز حرفه‌ای می‌شوند نداریم. بارش باران‌های موسمی در هند امسال با یک ماه تاخیر آغاز شده است. فکر می‌کنم در کشور ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار داریم که وارد فاز حرفه‌ای شده‌اند و می‌توانند با هزینه‌های خودشان در مسابقات مختلف حرفه‌ای ها در سراسر جهان شرکت کنند، اما فدراسیون اجازه قانونی برای حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای را ندارد. وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در ادامه بیان کرد: «سعودی درباره یمن با رژیم ایران گفت‌وگو نکرده و نخواهد کرد و مسأله یمن به یمنی‌ها مربوط است». حتی بودجه‌ای هم که به فدراسیون می‌دهند در یکی از بندهای آن به صراحت آمده حق ندارید حتی یک ریال نیز در ورزش حرفه‌ای هزینه کنید، این دستور دولت و وزارت ورزش است و ما نمی‌توانیم از آن تخطی کنیم. اگر دوستان مبالغی را که می‌گویند از جیب داده اند نیز درست باشد ما اصلا نمی‌توانیم چنین مبالغی هزینه کنیم..

*برخی‌ها دوستان موج سواری می‌کنند وی خاطرنشان کرد: اگر هم ما بخواهیم از ورزشکاران حرفه‌ای مثل هادی چوپان حمایت کنیم، شورای برون مرزی اجازه اعزام نمی‌دهد و هر گونه حمایتی خلاف قانون است. در تمام کشورهای جهان نیز همین موضوع رعایت می‌شود و فدراسیون‌های بدنسازی نمی‌توانند از ورزشکاران حرفه‌ای کشورشان حمایتی داشته باشند. تمامی ورزشکاران حرفه‌ای بدنسازی در جهان با هزینه‌های خودشان عازم مسابقات مختلف می‌شوند و جوایزی را هم که دریافت می‌کنند برای خودشان است. متاسفانه برخی دوستان بدلیل بی‌اطلاعی از قوانین و یا دلایل دیگر موج سواری می‌کنند و مواضع نادرستی می‌گیرند. *در مسترالمپیا هیچ تست دوپینگی گرفته نمی‌شود پورعلی‌فرد با بیان اینکه در رقابت‌های مسترالمپیا بر خلاف رقابت‌های زیر نظر فدراسیون جهانی، تست دوپینگ از ورزشکاران گرفته نمی‌شود، گفت: مسترالمپیا اصلا با آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قرارداد ندارد و از نفرات شرکت کننده هیچ تست دوپینگی هم نمی‌گیرند، بنابراین ما بر اساس قانون نمی‌توانیم از رقابتی که اصلا تست دوپینگ در آن گرفته نمی‌شود حمایتی داشته باشیم و زیر نظر فدراسیون ورزشکار اعزام کنیم.

* استقبال دبیر فدراسیون از چوپان، دال بر حمایت نیست! وی درباره کسب افتخار توسط هادی چوپان در رقابت‌های مسترالمپیا که با کسب عنوان سومی همراه بود، گفت: من بدلیل اینکه حضور نداشتم نتوانستم به مراسم استقبال بروم اما دبیر فدراسیون به فرودگاه رفت و من هم این موفقیت را تبریک گفتم، اما این امر دال بر این نیست که ما می توانیم از ورزشکاران حرفه ای حمایت کنیم یا اینکه تحت پوشش فدراسیون باشند. * حتی برای چوپان حق نامه زدن هم نداشتیم پورعلی‌فرد در ادامه گفتگو با ایسنا، درباره اظهارات کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون بدنسازی در گفتگو با ایسنا، مبنی بر اینکه علی‌رغم درخواست کمیته ملی المپیک و تماس خانم طاهریان نایب رییس کمیته المپیک با وی، اما فدراسیون حتی یک نامه نیز برای مساعدت کمیته در درخواست صدور ویزا برای هادی چوپان نداشته است، گفت:از آنجا که ما حق حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای را نداریم حتی مکاتبه در حمایت از آن‌ها نیز ممنوع است. ما اجازه مکاتبه با سفارتخانه‌ها را نیز نداریم تا برای ورزشکاران حرفه‌ای تقاضای ویزا کنیم. خانم طاهریان خودشان چند سال است در ورزش فعالیت دارند و قطعا با همه این موارد آشنایی دارند اما دوستان خودشان تلفن می‌زنند و احتمالا همان را ملاک قرار می‌دهند! * اگر ما برای ویزا نامه هم می‌زدیم شورای برون مرزی جلوی آن را می‌گرفت رییس فدراسیون بدنسازی افزود: ما تابع قوانین هستیم چرا که اگر اتفاقی بیفتد ما باید پاسخگو باشیم. اگر هم ما می خواستیم حمایت کنیم شورای برون مرزی مجوز نمی‌داد و جلوی آن را می گرفت.

درودی خودش زمانی سرپرست دبیری فدراسیون بوده و عجیب است که از قوانین اطلاعی ندارد. *دوستان حمایت را فقط مادی می‌دانند وی در واکنش به این موضوع که آیا درست است که در جریان مسابقات در شیراز اعلام کرده همه گونه حمایتی از هادی چوپان خواهد داشت یا خیر، گفت:در آنجا مسابقاتی بود که خدمتشان رسیدیم و احوالپرسی کردیم. در آنجا مجری این موضوع را اعلام کرد. دوستان حمایت را فقط مادی می‌دانند اما ما هر کاری که بتوانیم در حمایت از قهرمانانمان انجام می‌دهیم! *برای ما آبروی کشور مهم است پورعلی‌فرد در پایان با تبریک این افتخارآفرینی گفت: باز هم می‌گویم او افتخارآفرینی کرد اما ما بیشتر نگران سلامتی ورزشکارانمان هستیم. برای ما آبروی کشور مهم است.

من نمی‌خواهم خیلی از مسائل را باز کنم. فدراسیون جهانی در مسابقات خود زیر نظر وادا با حساسیت زیادی تست دوپینگ می گیرد و اگر مرتکب ۳ دوپینگ شویم ما را محروم می‌کنند، به همین دلیل شدیدا از ورزشکارانمان مراقبت می‌کنیم. در مسترالمپیا اصلا تست دوپینگ نمی‌گیرند چرا که اصلا قراردادی با وادا (آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ) ندارند. انتهای پیام .