پوران ناظمی، فعال مدنی در حمایت از نرگس محمدی اعتصاب غذا می‌کند

27/01/1401 08:42 ب.ظ

«پوران_ناظمی»، شاعر و فعال مدنی، اعلام کرده که در اعتراض به عدم دسترسی «نرگس_محمدی»، فعال سرشناس حقوق‌بشر به دارویی که جان او به آن وابسته است، در مقابل زندان هر شهری که در آن باشد، اعتصاب غذا خواهد کرد. اخبار_ایران

«پوران ناظمی»، شاعر و فعال مدنی، اعلام کرده که در اعتراض به عدم دسترسی «نرگس محمدی»، فعال سرشناس حقوق‌بشر ب ... خواندن در ۲ دقیقه «پوران ناظمی»، شاعر و فعال مدنی، اعلام کرده که در اعتراض به عدم دسترسی «نرگس محمدی»، فعال سرشناس حقوق‌بشر به دارویی که جان او به آن وابسته است، در مقابل زندان هر شهری که باشد، اعتصاب غذا خواهد کرد.

خانم ناظمی، روز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱، در صفحه اینستاگرام خود، عدم دسترسی نرگس محمدی به داروی پلاویکس را «اقدام برای قتل او در زندان» خوانده و نوشته است: «در مقابل اقدام به قتل نرگس محمدی در زندان سکوت نکنیم. اجازه نمی‌دهیم با او اینچنین رفتار کنید. از سه‌شنبه تا اکنون داروی پلاویکس که با تاکید پزشک معالج بعلت وجود استنت در رگ اصلی قلب باید سر زمان مصرف شود، به دستش نرسیده. نخوردن این دارو برای او که مشکل آریتمی قلب دارد یعنی مهیا کردن شرایط برای مرگش. نرگس محمدی را تنها نمی‌گذاریم.»

A post shared by Pouran Nazemi (@pourannazemi) خانم ناظمی، فعال مدنی و از امضا‌کنندگان بیانیه ۱۴ فعال سیاسی است که خواستار استعفای «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، شده بودند. این اعلام همبستگی با نرگس محمدی، در پی انتشار یادداشتی از نرگس محمدی است که در آن اعلام کرده به داروهای قلب خود دسترسی ندارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

ممانعت از اعزام فعال کارگری بیمار از زندان به بیمارستان، بازداشت دو فعال کارگریعلیرضا ثقفی، فعال کارگری محبوس در زندان کچویی کرج، وضعیت سلامتی نامناسبی دارد ولی مسئولان بهداری زندان «مانع از اعزام» او «به بیمارستان خارج از زندان» شده‌اند. این شیوه جدید اعدام فعالان سیاسی است! خودکشوندن ! اقای حداد عادل در لغتنامه درج کن این لغت اسلامی غیر انسانی را

مهدی صالحی، از بازداشتی‌های اعتراضات دی ۹۶، که در زندان به اغما رفته بود جان باختمهدی صالحی در زندان خمینی‌شهر اصفهان دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. او با اتهام‌های ادعایی چون «محاربه» و «افساد فی‌الارض» به اعدام و پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مهدی صالحی که در زندان اصفهان به اغما رفته بود جان باخت | DW | 14.04.2022خبرگزاری هرانا از درگذشت مهدی صالحی قلعه شاهرخی، زندانی بازداشت‌شده در اعتراضات دی‌‌ماه ۹۶ خبر داده است. این زندانی محکوم به اعدام 'بر اثر تزریق داروی اشتباه' به اغما رفته بود. خامنه ای دستور داده بجای اعدام علنی زندانی های سیاسی اونها رو به روش های دیگه ای به قتل برسونن.

۲۰ نکته در باره تایتانیک؛ غولی که در اقیانوس اطلس فرو رفت | DW | 15.04.2022📸 گزارش تصویری ۱۱۰ سال از غرق شدن تایتانیک می‌گذرد؛ 'غولی' که در زمان خود مدرن‌ترین کشتی جهان محسوب می‌شد. این کشتی غول‌آسا در آوریل سال ۱۹۱۲ در پی برخورد با کوهی یخی به زیر آب‌های اقیانوس اطلس فرو رفته بود. رفته بودن در روزنامه ها نوشته بودند : حتی خدا هم نمی تونه تایتانیک را غرق کنه که همین جمله باعث غرق تایتانیک شد !! نامش را مرغابی می مانند شاید غرق نمی شد.

کاهش دما به زیر صفر در ۱۳ استان/ احتمال خسارت به محصولات کشاورزیکاهش دما به زیر صفر در ۱۳ استان سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از نفوذ توده هوای نسبتا سرد، کاهش نسبی دما تا ۶ درجه سلسیوس و افت دمای کمینه تا زیر صفر درجه و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.

۶ فعال کارگری در کرج بازداشت شدندنیروهای امنیتی ۶فعال کارگری را در روز جمعه ۲۶فروردین در شهر کرج بازداشت کردند. اتحادیه آزاد کارگران با اعلام این خبر اسامی بازداشت شدگان را امیر عباسی، مرتضی صیدی، امیر امیرقلی، محمد ایران‌نژاد، سارا عسگری و ناصر امیرلو اعلام کرده است. فعالان_کارگری

۲۷ فروردین ۱۴۰۱

خواندن در ۲ دقیقه

«پوران ناظمی»، شاعر و فعال مدنی، اعلام کرده که در اعتراض به عدم دسترسی «نرگس محمدی»، فعال سرشناس حقوق‌بشر به دارویی که جان او به آن وابسته است، در مقابل زندان هر شهری که باشد، اعتصاب غذا خواهد کرد.

خانم ناظمی، روز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱، در صفحه اینستاگرام خود، عدم دسترسی نرگس محمدی به داروی پلاویکس را «اقدام برای قتل او در زندان» خوانده و نوشته است: «در مقابل اقدام به قتل نرگس محمدی در زندان سکوت نکنیم. اجازه نمی‌دهیم با او اینچنین رفتار کنید. از سه‌شنبه تا اکنون داروی پلاویکس که با تاکید پزشک معالج بعلت وجود استنت در رگ اصلی قلب باید سر زمان مصرف شود، به دستش نرسیده. نخوردن این دارو برای او که مشکل آریتمی قلب دارد یعنی مهیا کردن شرایط برای مرگش. نرگس محمدی را تنها نمی‌گذاریم.»

A post shared by Pouran Nazemi (@pourannazemi)

خانم ناظمی، فعال مدنی و از امضا‌کنندگان بیانیه ۱۴ فعال سیاسی است که خواستار استعفای «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، شده بودند.

این اعلام همبستگی با نرگس محمدی، در پی انتشار یادداشتی از نرگس محمدی است که در آن اعلام کرده به داروهای قلب خود دسترسی ندارد.

نرگس محمدی، روز سه شنبه ۲۳ فروردین‌ماه، در حالی‌که با اتمام مرخصی درمانی، در حال بازگشت به زندان قرچک بود، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

این فعال حقوق بشر، عدم دسترسی خود به داروهای قلبش را، «تدارک مرگ» برای خود دانسته و اعلام کرده که مسوولیت سلامت او مستقیما بر‌عهده «غلامحسین محسنی اژه‌ای»، رییس قوه قضائیه و «ابراهیم رئیسی»، رییس جمهور است.

خانم محمدی همچنین اعلام کرده که مشغول جمع‌آوری وسایلش برای مراجعه به زندان قرچک بوده که ماموران وارد خانه شده و او را بازداشت کرده‌اند.

نرگس محمدی نوشته است که همان زمان بازداشت به ماموران گفته که نسخه‌اش در دستش است و قصد داشته در مسیر زندان داروهایش را تهیه کند، ولی آن‌ها به او اطمینان داده‌اند که وضعیت قلب او را می‌دانند و خودشان دارو را تهیه کرده و در اختیارش قرار می‌دهند.

با این وجود و به رغم تاکید پزشک معالج نرگس محمدی بر مصرف مرتب داروی پلاویکس، او از روز سه‌شنبه از داروهای خود محروم بوده است.

A post shared by Narges Mohammadi (@narges_mohamadi_51)

همچنین در گزارشی دیگر، «غزل عبداللهی»، فرزند «عالیه مطلب‌زاده»، روزنامه نگار و فعال مدنی هم از عدم دسترسی او به داروها و وسایل شخصی‌اش، خبر داده است.

خانم مطلب‌زاده نیز که با پایان دوران مرخصی و همزمان با نرگس محمدی، در حالی‌که قصد بازگشت به زندان قرچک را داشت، توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

نرگس محمدی از روز ۳ اسفند ماه سال گذشته و در پی یک عمل جراحی قلب، به مرخصی اعزام شده بود. عالیه مطلب‌زاده، فعال حقوق زنان و عکاس نیز، روز چهارم اسفندماه از زندان قرچک در ورامین، به مرخصی آمده بود.

به کمپین بپیوندید