پورابراهیمی: نرخ فقر حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرده است

26/08/1400 10:40 ق.ظ

نماینده کرمان: نرخ فقر حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرده است رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شرایط نامناسب شاخص‌های اقتصادی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: نرخ فقر حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شرایط نامناسب شاخص های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: نرخ فقر حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرده است. نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: نرخ رشد اقتصادی وضعیت نامناسبی داشت، به گونه ای که فاصله زیادی میان برنامه ششم و عملکرد شاهد بودیم و یک پنجم یا یک چهارم نرخ هایی که باید تحقق پیدا می کرد محقق نشد.

از سوی دیگر نرخ فقر هم شرایط خوبی نداشت و این نرخ حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرد و از ۲۲ به ۳۲ رسید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص چرایی این شرایط گفت: یکی از دلایل مهم این موضوع، این بود که ظرفیت های اقتصادی کشور را نادیده گرفتند و همه توجه را به مذاکرات معطوف ساختند. اما خروجی مذاکره در دولت های یازدهم و دوازدهم چه بود؟ اینکه جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

نماینده مردم کرمان بیان کرد: عدم استفاده از ظرفیت های داخلی و عدم توجه به توانمندسازی این ظرفیت ها از جمله این دلایل می باشد. اقتصاد ما ظرفیت های زیادی دارد ولی عدم توجه به توانمندسازی آن ها و گره زدن کشور به مذاکرات خارجی چنین شرایطی را در کشور ایجاد کرد. بنابراین عملکرد نامناسب دولت های یازدهم و دوازدهم در ایجاد چنین شاخص هایی می تواند درسی باشد برای دولت سیزدهم. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

میرتاج‌الدینی: خط فقر به دهک‌های میانی جامعه رسیده استمیرتاج‌الدینی، نماینده تبریز: *خط فقر به دهک‌های میانی جامعه رسیده است *وضعیت فقر در جامعه بدتر شده *شرایط اقتصادی برای اقشار متوسط و پایین سخت شده است *چرا به لحاظ اقتصادی به این شرایط رسیده‌ایم و از اهداف پیش‌بینی شده دور شده‌ایم؟

۴ تا ۵ میلیون نفر در کشور نابارورند/ مسائل روحی و آلودگی هوا از علل ناباروری در ایرانرییس انجمن باروری و ناباروری ایران گفت: حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد از کل زوج‌های ایرانی نابارور هستند که برابر با جمعیتی در حدود ۴ تا ۵ میلیون نفر است.

زنگ خطر مصرف گاز خانگی به صدا درآمدزنگ خطر مصرف گاز خانگی به صدا درآمد شرکت ملی گاز ایران نمودار مقایسه‌ای منتشر کرده که نشان از افزایش روزانه حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی نسبت به زمان مشابه سال گذشته دارد

نگرانی دیدبان حقوق بشر از افزایش حملات به شیعیان افغانستاندیدبان حقوق بشر از افزایش حملات به جامعه اهل تشیع در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که شیعیان در این کشور در معرض تهدید قرار دارند.کینیت روث، مدیر

تصاویری از «جشنواره انار» تهران با موسیقی و رقص سنتی«جشنواره انار» قرار است تا روز ۳۰ آبان ادامه پیدا کند. به نفعتون نیست بدبختی های مردم ایران رو نشون بدید. ما در آستانه ی سالگرد کشتار آبانیم، خون سرخ بچه هایی که رفتند رنگ انار بود فریاد_آبانیم

سیستمهای الکتریکی کنترل مرز ترکیه با ایران را تسهیل کرده استدوربین‌های حرارتی و سیستم‌های صوتی که در دیوار امنیتی مرز با ایران نصب شده، کنترل این مرز را آسان‌تر کرده است. - خبرگزاری آناتولی تورکیه باید از مسلسل اتومات استفاده کند مثل همون که باهاش اسرائیل نیری را نفله کرد. کرد و فارس زبان مسلسل را بهتر از زبان آدم میفهمند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص شاخص‌های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: این گزارش یک معیاری می شود برای اینکه دولت در چه شرایطی کشور را تحویل گرفته است. عملکرد هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم در خصوص شاخص های اقتصادی کار را به جایی رساند که در پایان دولت دوازدهم شاخص سالم نداشتیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: نرخ رشد اقتصادی وضعیت نامناسبی داشت، به گونه ای که فاصله زیادی میان برنامه ششم و عملکرد شاهد بودیم و یک پنجم یا یک چهارم نرخ هایی که باید تحقق پیدا می کرد محقق نشد. از سوی دیگر نرخ فقر هم شرایط خوبی نداشت و این نرخ حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرد و از ۲۲ به ۳۲ رسید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص چرایی این شرایط گفت: یکی از دلایل مهم این موضوع، این بود که ظرفیت های اقتصادی کشور را نادیده گرفتند و همه توجه را به مذاکرات معطوف ساختند. اما خروجی مذاکره در دولت های یازدهم و دوازدهم چه بود؟ اینکه جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

نماینده مردم کرمان بیان کرد: عدم استفاده از ظرفیت های داخلی و عدم توجه به توانمندسازی این ظرفیت ها از جمله این دلایل می باشد. اقتصاد ما ظرفیت های زیادی دارد ولی عدم توجه به توانمندسازی آن ها و گره زدن کشور به مذاکرات خارجی چنین شرایطی را در کشور ایجاد کرد. بنابراین عملکرد نامناسب دولت های یازدهم و دوازدهم در ایجاد چنین شاخص هایی می تواند درسی باشد برای دولت سیزدهم.

پورابراهیمی اضافه کرد: اقدامات اولیه توسط دولت در این حوزه انجام شده است. البته ما منتظر برنامه جامع اقتصادی دولت هستیم که تاکنون برنامه ای ارائه نشده است، البته مباحث مختلف و توضیحاتی در قسمت های مختلف ارائه شده است. امیدواریم دولت انقلابی و مجلس ولایی در کنار هم اقدامات مثبتی را در اقتصاد رقم بزنند.

گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص شاخص‌های اقتصادی در دولتهای یازدهم و دوازدهم روز گذشته در مجلس قرائت شد.