پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند

28/06/1400 12:49:00 ق.ظ

پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند

گزيده ها, ايران

پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند

مأموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۲۷ شهریور با یورش به خانه پوران ناظمی ، فعال مدنی و از امضاکنندگان بیانیه ۱۴، در تهران، با وارد کردن خسارت به وسایل شخصی‌اش، لپ‌تاپ، چند حافظه قابل حمل، مدارک شخصی، و یک جعبه کتاب و دست‌نوشته‌های او را با خود بردند.

به گفته خانم ناظمی، از آن جا که «ضابط پرونده‌های قبلی» او «وزارت اطلاعات بوده»، احتمالا افرادی که امروز مراجعه کرده بودند نیز از همان جا و یا «از اطلاعات سپاه» بوده‌اند.پوران ناظمی توضیح داد: «زنگ خانه را زدند و از آیفون گفتند که برای پلمپ مغازه پایین خانه آمده‌اند. تا در را باز کردم، یورش آوردند و داخل خانه شدند و هر چه گفتم حکم نشان دهید، حکمی نشان ندادند و فقط گفتند: سر و صدا نکن و خودت شرایط را بدتر نکن.»

خانم ناظمی در ادامه رفتار ماموران در تفتیش خانه را «با بی‌قیدی و خشم و کینه خواند و گفت: «مجموعه کتاب‌های بی‌نظیر مرا خراب کردند و به هم زدند و بعد یک سری وسایل از جمله لپ‌تاپ چند مموری، یک کارتن کتاب یک سری سررسید و دست‌نوشته‌ها را با خود بردند. حتی داروهای مرا روی زمین ریختند و لگدمال کردند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.‎'. Follow their account to see 72081 posts. ادامه مطلب >>

جزئیات جدید از ترور فخری‌زاده؛ ترور با «ربات قاتل» از راه دورروزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی به نحوه کشته شدن «محسن فخری‌زاده» اشاره کرده و نوشته است که این عضو ارشد سپاه پاسداران و چهره کلیدی برنامه هسته‌ای ایران

وزیر امور خارجه فرانسه: نیازی به احضار سفیرمان از بریتانیا نداشتیم، با فرصت‌طلبی لندن آشناییم«این وضعیت بی‌سابقه بسیار نمادین است. پای دروغ، دورویی، قطع اعتماد و نادیده گرفتن در میان است. اوضاع میان ما و آمریکایی‌ها خوب نیست.» عقل که نباشد جان در عذاب است بیا یه پکیج رافال بده ایران تلافی کن ... بیا آدم باش فرانسه 😁 تو هم لج کن زیردریایی ها رو بده به ما. نمیدانم چرا یاد تهاجم چاناق قلعه افتادم!

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم

اولیانوف: احیای توافق هسته‌ای پیوند جدایی ناپذیری با لغو تحریم‌های مرتبط با برجام داردنماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در صفحه توییترش لغو تحریم‌های ایران را لازمه احیای توافق هسته‌ای تلقی کرد.

صدراعظم‌های آلمان از دریچه دوربین؛ از آدناوئر تا مرکل | DW | 18.09.2021آلمان از پایان جنگ جهانی دوم به این سو ۸ صدراعظم داشته است. دوران ریاست آنگلا مرکل با برگزاری انتخابات سراسری ۲۰۲۱ در این کشور به پایان می‌رسد. روایتی تصویری از مرکل و چهره‌هایی که پیش از او صدراعظم آلمان بوده‌اند. بخاطر دخترم،بخاطر دخترت! بخاطر دختران مان خاموش ننشینید. standwithafghanwomen حمایت_ازدختران_افغان همه شان مملکت خود را دوست داشتند وطن فروش و مزدور بیگانه نبودند،قسمی که میبینیم خارجی های که درینجا پناه آورده اند هم زندگی آرام دارند.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش

خانم ناظمی در گفت‌وگویی با صدای آمریکا، درباره این حمله با بیان این که مأموران سه مرد و یک زن بودند، گفت با وجود اصرار او، نیروهای اطلاعات حکمی به او نشان ندادند و گفتند «سر و صدا نکن و خودت شرایط را بدتر نکن.با یک «ربات قاتل» و با استفاده از یک مسلسل که از هزاران کیلومتر دورتر کنترل می‌شد، صورت گرفته است.Aa در حالی که در پی پیمان امنیتی ایالات متحده با استرالیا و برتانیا، روابط میان واشنگتن و کانبرا با پاریس به شدت تیره شده است، ژان-ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه شنبه از وجود یک بحران جدی خبر داد و گفت شرایط موجود بر تعریف استراتژی دفاعی ناتو سنگینی خواهد کرد.به گزارش ایسنا، روز جمعه، کارگرانی در کابل، تابلو ساختمان وزارت زنان را با نام جدید آن که ترکیبی از دری و عربی است به «وزارتخانه‌های نماز و ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادند.

» به گفته خانم ناظمی، از آن جا که «ضابط پرونده‌های قبلی» او «وزارت اطلاعات بوده»، احتمالا افرادی که امروز مراجعه کرده بودند نیز از همان جا و یا «از اطلاعات سپاه» بوده‌اند. پوران ناظمی توضیح داد: «زنگ خانه را زدند و از آیفون گفتند که برای پلمپ مغازه پایین خانه آمده‌اند. Advertisement «نیویورک تایمز» فخری زاده را به عنوان فردی با «جایگاه برجسته‌» در سیستم نظامی ایران دانسته و به نقل از مقامات اسرائیل نوشته است او «سرپرستی برنامه بمب اتمی ایران» را به‌‌عهده داشته است. تا در را باز کردم، یورش آوردند و داخل خانه شدند و هر چه گفتم حکم نشان دهید، حکمی نشان ندادند و فقط گفتند: سر و صدا نکن و خودت شرایط را بدتر نکن. پای دروغ، دورویی، قطع اعتماد و نادیده گرفتن در میان است و به این ترتیب، اوضاع بین ما و آن‌ها [ایالات متحده] خوب نیست.» خانم ناظمی در ادامه رفتار ماموران در تفتیش خانه را «با بی‌قیدی و خشم و کینه خواند و گفت: «مجموعه کتاب‌های بی‌نظیر مرا خراب کردند و به هم زدند و بعد یک سری وسایل از جمله لپ‌تاپ چند مموری، یک کارتن کتاب یک سری سررسید و دست‌نوشته‌ها را با خود بردند. فخری زاده؛ دانشگاه «امام حسین» نوع مسلسلی که در کشتن فخری‌زاده استفاده شده، مدل خاصی از مسلسل بلژیکی «اف. حتی داروهای مرا روی زمین ریختند و لگدمال کردند. هیچ اشاره‌ای به وزیر زنان در این کابینه مردانه نشده است، اما طالبان هنوز انحلال وزارت زنان را تایید نکرده است.

» او همچنین گفت: «دنبال گوشی من می‌گشتند، در حالی که همین هفته قبل آخرین گوشی‌ای را که توانستم تهیه کنم در تجمع هفته پیش گرفتند. در گزارش «نیویورک تایمز» آمده است که این سامانه شبیه به «سنتینل 20»، تولید اسکریبانو، بوده است. خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟ وزیر امور خارجه فرانسه درباره فراخواندن سفرا گفت: «ما آن‌ها را به پاریس فرا خواندیم که ماجرا را بفهمیم و اینکه به شرکای سابقمان نشان دهیم که به شدت ناراختیم و بحران میانمان،‌ بسیار جدی است.» خانم ناظمی تصریح کرد: «چه چیزی باعث شده این‌ها از طرف کسی مثل من احساس خطر بکنند؟ ما چند تجمع خشونت‌پرهیز در دفاع از حقوق بشر داشته‌ایم که سیاسی و در دشمنی با این‌ها هم نبوده. نمی‌دانم چه چیزی باعث ترس این‌ها شده است.» محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و از دست اندرکاران برنامه اتمی و موشکی ایران بود.» پوران ناظمی در شرح آسیب‌دیدگی جسمی‌اش در تجمع هفته گذشته در مقابل سفارت پاکستان توضیح داد که دنده‌هایش چهارشنبه قبل در تجمع همبستگی با مهاجران افغانستانی در نتیجه خشونت ماموران شکست. بریتانیا وسط این بحران هیچ‌کاره است. او همچنین گفت که امروز این قدر رفتارشان وحشیانه و خشن بود درست مثل همان رفتاری که اول انقلاب کمیته‌ای‌ها با مردم می‌کردند. گفتنی است، یوسی کوهن، رئیس سابق موساد پیش‌تر در مصاحبه‌ای با «شبکه 12» تلویزیون اسرائیل، عملیات اطلاعاتی این کشور علیه ایران از جمله سرقت اسناد هسته‌ای و ترور محسن فخری‌زاده را فاش کرد و گفت: «دوستان عزیز، ما در میان شما نفوذ کرده‌ایم. در آن دوره وزارت امر به معروف و نهی از منکر به عنوان پلیس اخلاقی این گروه شناخته شد.

Embed اشتراک .