پوتین: آمریکا ملزم به انجام تعهدات خود در بازسازی افغانستان است

20/03/1401 09:12 ب.ظ

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش باید در بازسازی افغانستان تعهدات مالی را بر عهده بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش باید در بازسازی افغانستان تعهدات مالی را بر عهده بگیرند. - خبرگزاری آناتولی 10.06.2022 مسکو/ خبرگزاری آناتولی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پی دیدار با سردار بردی محمداف، همتای ترکمنستانی خود در کاخ کرملین نشست خبری مشترک ترتیب داد.

پوتین ضمن اشاره به اینکه روسیه یکی از بزرگترین شرکای اقتصادی ترکمنستان است، اظهار داشت: حجم تجارت در سال گذشته به 865 میلیون دلار رسید و در سه ماهه اول امسال نیز 45 درصد افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: روسیه و ترکمنستان در زمینه انرژی نیز همکاری داشته و پروژه‌های مشترکی در حوزه صنعت محقق کرده‌اند. پوتین یکی از محورهای دیدار با بردی محمداف را بررسی وضعیت افغانستان اعلام کرده و گفت: دیدگاه مشترک و قطعی ما این است که آمریکا و متحدانش باید تعهدات مالی، به ویژه در بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرند. حضور 20 ساله آنها این کشور را به نقطه حساسی رساند.

رئیس جمهور روسیه همچنین برای ادامه کار روی موضوع افغانستان در چارچوب رایزنی‌های فرمت مسکو ابراز آمادگی کرد. بردی محمداف نیز ضمن اشاره به توسعه روابط با روسیه، گفت: دولت ظرفیت کافی برای افزایش حجم تجارت و سرمایه گذاری متقابل و پروژه‌های مشترک در صنعت، حمل و نقل، انرژی و کشاورزی را دارد. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

ابراز تاسف آمریکا از قطع دوربین‌های آژانس اتمی در ایراننماینده آمریکا در شورای حکام نسبت به قطع دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران ابراز تاسف کرد.

توئیت سفیر ایران در یونان درباره حکم مصادره محموله نفتی ایران توسط آمریکاسفیر ایران در یونان در توییتی نوشت: ‏در پی پیگیری‌های فشرده، دادگاه تجدید نظر یونان حکم دادگاه اولیه مبنی بر مصادره نفت متعلق به ایران را لغو و به لطف الهی کل محموله نفت مسترد خواهد شد. خوشا به حال اسد! خوبه

تیراندازی در ایالت مریلند آمریکا؛ 3 کشتهبر اثر حمله مسلحانه به یک کارخانه تولیدی در ایالت مریلند آمریکا سه نفر کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

کمیته منتخب نمایندگان کنگره آمریکا: دونالد ترامپ در کانون تلاش برای کودتا قرار داشتدونالد ترامپ روز پنجشنبه ساعاتی پیش از برپایی نشست این کمیته تحقیق، فرایند در پیش گرفته شده در مجلس نمایندگان را یک «کلاهبرداری سیاسی» خواند. اگر قرار است از واژه کودتا استفاده شود،کودتایی بود که تعدادی رسانه مافیایی قدرتمند وبرخی سیاستمداران جهان وطن و چپ علیه دونالد ترامپ ملی گرا انجام دادند.... سیاست_جهانی ماهیت_گلوبالیسم انتخابات_آمریکا دونالد_ترامپ کودتا ! ؟ یک سناریو جدید چون مطمئن شدند در انتخابات بعدی ترامپ انتخاب خواهد شد از هم اکنون برای تخریب دست به کار شدند. کمیته منتخب گوه خورد با دموکراتهای بی خاصیت

حمله پهپادی به بخش نظامی کنسولگری آمریکا در اربیلکانال تلگرامی «صابرین نیوز» از حمله پهپادی به بخش نظامی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر داد.

گمانه‌زنی درباره نقش خطای آزمایشگاهی در شیوع کووید؛ چین و آمریکا یکدیگر را متهم می‌کنندسازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه عنوان کرد که در خصوص احتمال خطای آزمایشگاهی در گسترش بیماری کرونا به انسان می‌بایست تحقیقات بیشتری صورت گیرد. چین کمونیست با انتشار ویروس باعث کشتار میلیونها انسان شد اروپا هم مثل گاو فقط تماشا کرد خاک بر سرتون

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش باید در بازسازی افغانستان تعهدات مالی را بر عهده بگیرند.

10.06.2022

مسکو/ خبرگزاری آناتولی

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در پی دیدار با سردار بردی محمداف، همتای ترکمنستانی خود در کاخ کرملین نشست خبری مشترک ترتیب داد.

پوتین ضمن اشاره به اینکه روسیه یکی از بزرگترین شرکای اقتصادی ترکمنستان است، اظهار داشت: حجم تجارت در سال گذشته به 865 میلیون دلار رسید و در سه ماهه اول امسال نیز 45 درصد افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: روسیه و ترکمنستان در زمینه انرژی نیز همکاری داشته و پروژه‌های مشترکی در حوزه صنعت محقق کرده‌اند.

پوتین یکی از محورهای دیدار با بردی محمداف را بررسی وضعیت افغانستان اعلام کرده و گفت: دیدگاه مشترک و قطعی ما این است که آمریکا و متحدانش باید تعهدات مالی، به ویژه در بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرند. حضور 20 ساله آنها این کشور را به نقطه حساسی رساند.

رئیس جمهور روسیه همچنین برای ادامه کار روی موضوع افغانستان در چارچوب رایزنی‌های فرمت مسکو ابراز آمادگی کرد.

بردی محمداف نیز ضمن اشاره به توسعه روابط با روسیه، گفت: دولت ظرفیت کافی برای افزایش حجم تجارت و سرمایه گذاری متقابل و پروژه‌های مشترک در صنعت، حمل و نقل، انرژی و کشاورزی را دارد.

وی با تاکید بر حفظ همکاری فشرده با روسیه در دو قالب دوجانبه و چندجانبه در دریای خزر، از حصول توافق با پوتین بر سر ادامه مذاکرات دیپلماتیک سیاسی خبر داد.