پوتین بر سر بحران اوکراین: جایی برای عقب‌نشینی نداریم

01/10/1400 10:50:00 ق.ظ

وزیر دفاع روسیه می‌‌گوید آمریکا ارسال «ماده شیمیایی نامشخصی» را به جبهه نبرد بین جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه و نظامیان اوکراین در شرق این کشور سازماندهی کرده است.

وزیر دفاع روسیه می‌‌گوید آمریکا ارسال «ماده شیمیایی نامشخصی» را به جبهه نبرد بین جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه و نظامیان اوکراین در شرق این کشور سازماندهی کرده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه همزمان با تنش‌ها بر سر اوکراین گفت که کشورش در صورت تداوم «سیاست تهدیدآمیز» کشورهای غربی واکنش «نظامی و فنی» نشان خواهد داد.

رئیس‌جمهوری روسیه اظهار داشت: «ما در یک قدمی خاکمان هستیم و جایی برای عقب‌نشینی نداریم.»

وی افزود: «در صورت تداوم خط مشی همکاران غربی‌مان که به وضوح بسیار خصمانه است تدابیر نظامی و فنی مناسبی را برای تلافی اتخاذ خواهیم کرد.» سخنان ولادیمیر پوتین در حالی بیان می‌شود که مسکو از افزایش حضور نظامی آمریکا و متحدانش در اوکراین که با تجهیز نظامی این کشور همراه است ابراز ناخرسندی می‌کند. روسیه همچنین منتقد حمایت‌های سیاسی غرب از کی‌يف، برگزاری رزمایش و حضور نیروهای نظامی خارجی در دریای سیاه است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه نیز واشنگتن را به زمینه‌چینی برای اقدامات «تحریک‌آمیز» در اوکراین متهم کرد. به گفته وی آمریکا ارسال «ماده شیمیایی نامشخصی» را به جبهه نبرد بین جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه و نظامیان اوکراین در شرق این کشور سازماندهی کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

این مردک احمق میخواد قبل از مردن جنگ جهانی سوم رو به مردم کره زمین هدیه بده

پوتین و مودی بر سر توسعه مشارکت دو جانبه توافق کردندرئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر هند در تماسی تلفنی بر توسعه هر چه بیشتر روابط میان مسکو و دهلی نو تاکید کردند.

شبه‌نظامیان تحت امر «آشپز پوتین»؛ گروه واگنر چیست؟ دامنه عمل آن تا کجاست؟از ایوگنی پریگوژین، ۶۰ ساله، به عنوان بنیانگذار گروه واگنر یاد می‌شود. او از الیگارش‌های روس و نزدیک به دایره قدرت در مسکو است. مثل اریک پرنس یک ادم کش حرفوی و تحت تعقیب انسانیت است.ما واگنر و اریک پرنس را هیچوقت معاف نخواهیم کرد.به ملیون ها انسان های بی گناه را کشته اند.هر کس دستگیر شان کند بزرگترین جایزه را نصیب میشود.ما بدادگاه لاهه تسلیمش میکنیم که میلوسویچ شود.

پوتین و مودی بر سر توسعه مشارکت دو جانبه توافق کردندرئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر هند در تماسی تلفنی بر توسعه هر چه بیشتر روابط میان مسکو و دهلی نو تاکید کردند.

اعلام آمادگی واشینگتن برای مذاکره با مسکو درباره اوکراینرسانه‌های روسیه به نقل از یک مقام دیپلماتیک این کشور گزارش دادند که تماس‌هایی میان روسیه و آمریکا پیرامون ضمانت‌های امنیتی مورد درخواست مسکو‌ درباره بحران به امید خدا چند روز دیگه اوکراینی آویزان هواپیما آمریکا و تحویل دادن کل اکراین به پوتین به جان بی بی نتانیاهو

نماینده آمریکا: ایران تا چند هفته آینده به نقطه‌ای می‌رسد که برجامی باقی نمی‌ماندرابرت مالی روز سه‌شنبه به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت که زمان باقی‌مانده برای برجام رو به اتمام است و خطر بروز یک «بحران شدید» وجود دارد. مالی، تو فقط بمال! امیدوارم از تو مالی و بایدن خالی هم چیزی باقی نمونه

رویترز: حمله احتمالی روسیه به اوکراین اقدامات «فوق‌العاده» آمریکا در زمینه کنترل صادرات را در پی خواهد داشت🔺 روسیه ده‌ها هزار تن از نیروهای خود در مرز اوکراین جمع کرده است و کشورهای غربی و اوکراین نگران آن هستند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، قصد داشته باشد به اوکراین حمله کند. ⬇ بیشتر بخوانید: