پوتین نسبت به اعزام نیرو به بلاروس هشدار داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد که الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی‌اش از او خواسته است تا برای اعزام نیروی پلیس به این کشور آماده شود. روسیه و بلاروس رابطه سیاسی، اقتصادی و نظامی نزدیکی دارند.

ولادیمر پوتین، رئيس جمهوری روسیه روز پنجشنبه هشدار داد که برای اعزام نیرو به بلاروس در صورت تلاش برای تغییر نظم سیاسی موجود در این کشور آمادگی دارد.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی‌اش از او خواسته تا برای اعزام نیروی پلیس به این کشور آماده شود. روسیه و بلاروس رابطه سیاسی، اقتصادی و نظامی نزدیکی دارند. ولادیمیر پوتین در عین حال افزود که هم اکنون نیازی برای اعزام نیروهای روس به بلاروس وجود دارد. وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز نیازی به اعزام نیرو به بلاروس نباشد. او همچنین برخی نیروهای خارجی را به تلاش برای بهره برداری سیاسی از وضعیت کنونی در بلاروس متهم کرد.تظاهرات ضددولتی در بلاروس به دنبال اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور آغاز شد. بنا به نتیجه رسمی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس برای ششمین بار به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده است.

سخنان ولادیمیر پوتین درباره احتمال اعزام نیروی پلیس روسیه به بلاروس در حالی مطرح می‌‌شود که الکساندر لوکاشنکو همسایگان کشورش را به دخالت آشکار در امور بلاروس متهم کرده است.رئیس جمهوری بلاروس هفته گذشته گفته بود که لیتوانی و لهستان به طور جدی بر تحرکات خود در مرز با منطقه گرودنو در بلاروس افزوده‌اند. لیتوانی و لهستان این اتهام را رد کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلاروس یا روسیه سفید، کدامیک را باید به‌کار ببریم؟با وجود اینکه پس از استقلال نام این کشور بلاروس است اما بسیاری از کشورهای اروپایی همچنان از نام روسیه سفید برای این کشور استفاده می کنند. ترکیبی که به گفته کارشناسان استقلال کشور را زیر سوال می‌برد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تلگرام به نشانه همبستگی با معترضان ایموجی پرچم بلاروس را تغییر دادپرچم سرخ و سفید مورد استفاده تظاهرکنندگان در بلاروس به نماد جنبش اعتراضی علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری این کشور تبدیل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران؛ بازداشت 'کیوان امام' به ظن آزار و تجاوز جنسی به زنان - BBC News فارسیدر تحولی کم سابقه، روایت دهها تجربه مشابه، شکستن سکوت و هم صدایی چندین کاربر زن در فضای مجازی، منجر به واکنش مقام‌ها در ایران شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس دادتوافق ایران و آژانس؛ ایران اجازه دسترسی به دو مکان هسته‌ای درخواست شده را به آژانس داد جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »