پوتین: دلار اعتبار خود را از دست داده/ وقوع انقلاب در روسیه بعید است- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

22/07/1400 12:22:00 ب.ظ

رئیس‌جمهور روسیه: دلار اعتبار خود را از دست داده است میزان استفاده از دلار در مبادلات بازرگانی در حال کاهش و حجم ذخایر ارزی کشورها به صورت دلار هم کاهش یافته است سیاست ارزی آمریکا باعث تضعیف دلار شده است

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید CNBC ‌هایی از این مصاحبه صبح امروز (پنج‌شنبه) از سوی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین منتشر شد.

به گفته وی، اگر سیاست ارزی آمریکا تغییر پیدا نکند، برخلاف ایالات متحده، سایر کشورها نمی‌توانند به دلار اعتماد داشته باشند و این خود آمریکاست که باعث تضعیف دلار شده است.

ائتلاف سه‌جانبه آکوس به ثبات منطقه‌ای آسیب می‌زند "شی جین پینگ" رئیس جمهوری چین را دوست نزدیک خود نامید و گفت: «ما سال پوتین در تفسیر تأثیر اتحاد آکوس بین آمریکا، انگلیس و استرالیا بر ثبات ژئوپلیتیکی تأکید کرد که ایجاد چنین ائتلاف‌هایی به ثبات منطقه‌ای آسیب می‌رساند. وی ادامه داد: «به عقیده من، دوستی بین کشورها خوب است، ولی"دوستی علیه کشور ثالثی" بسیار بد است. چنین اقداماتی به ثبات منطقه آسیب می‌رساند و همانطور که بارها گفته‌ایم، ما نگران چنین مسئله‌ای هستیم.»

روسیه قصد گزارش دادن درباره مانورهای داخلی خود به کسی را ندارد به کسی گزارش پس دهد. ولادیمیر پوتین همچنین روابط خود با"جو بایدن" رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده را کاری و پایدار نامید و یادآور شد که"ویکتوریا نولاند" معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حال حاضر در مسکو بسر برده و تماس‌های آتی در بالاترین سطح را بررسی می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان: برقراری امنیت و ثبات در افغانستان در سطح بین‌المللی حائز اهمیت استرئيس‌جمهور ترکیه: برقراری امنیت و ثبات در اسرع وقت در افغانستان در سطح بین ‌المللی حائز اهمیت است اردوغان: من پیشنهاد ایجاد یک گروه کاری در داخل گروه 20 در مورد افغانستان را مطرح می‌کنم. ما به عنوان ترکیه به دنبال ریاست این گروه هستیم.

وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است🔺وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است ▪️یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائيل، برای گفت‌و‌گو با مقامات آمریکایی و حضور در جشن سالگرد «توافق‌های_ابراهیم» عازم واشنگتن شده است. اخرین نفس های رژیم کودک کش صهیونیستی به سر رسیده

اجرای طرحی ابتکاری در آفریقا؛ پناهندگان بیابانی را در کامرون به جنگل بدل کردندیک پروژه بلندپروازانه جنگل‌کاری که توسط پناهندگان در میناوائوی کامرون انجام شده، یک منطقه وسیع از بیابان را به جنگل تبدیل کرده است.

گوتریش: اقتصاد افغانستان در حال فروپاشی استآنتونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل نسبت به فروپاشی اقتصاد افغانستان هشدار داده و از کشورهای جهان خواسته است برای جلوگیری از آن به اقتصاد این کشور پول نقد

مدیرعامل شرکت آب تهران؛ وضعیت منابع آبی در استان «نگران‌کننده» استمحمد‌رضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با اشاره به کاهش 37 درصد بارندگی در این استان و کسری مخازن آبی گفت، تهران در زمینه منابع آبی وضعیت

انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود در پی برگزاری مراسم گلدن گلوب است🔺 انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود در پی برگزاری مراسم گلدن_گلوب است ▪ هنوز مشخص نیست که این مراسم چگونه برگزار می‌شود، و انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود درباره پوشش رسانه‌ای برنامه توضیحی نداده است. ⬇ بیشتر بخوانید: