پوتین: رایزنی‌های ایران، روسیه و ترکیه برای حل مسئله سوریه موثر بوده است

06/06/1398 09:34:00 ق.ظ

رئیس‌جمهور روسیه با اعلام حضورش در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت که رایزنی‌های این سه کشور بهترین راه برای حل‌وفصل مسئله سوریه بوده است

رئیس‌جمهور روسیه با اعلام حضورش در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت که رایزنی‌های این سه کشور بهترین راه برای حل‌وفصل مسئله سوریه بوده است. پوتین در کنفرانس خبری مشترک خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد که تلاش‌های...

پوتین در کنفرانس خبری مشترک خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد که تلاش‌های ترکیه و روسیه با همکاری ایران برای حل‌وفصل مسئله سوریه موثر بوده است. بنابر این گزارش، برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری نشست سه جانبه تهران، مسکو و آنکارا درباره سوریه در حال انجام است اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است. الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه گفت که در جریان این نشست تمام جنبه‌های حل مسئله سوریه، شامل موضوعات سیاسی و بشردوستانه و وضعیت کنونی درگیری‌ها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اولین دور از مذاکرات آستانه در شهر سوچی روسیه در نوامبر 2017 برگزار شد. سران این سه کشور سپس تاکید کردند که تعیین مناطق کاهش تنش در سوریه نباید به تمامیت ارضی این کشور و حاکمیت مستقل سوریه آسیبی بزند و به‌علاوه از دولت و مخالفان سوری خواستند تا در گفت‌وگوهای ملی شرکت کنند. رایزنی‌های سه جانبه میان روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پس از آن در آوریل 2018 در آنکارا، سپتامبر 2018 در تهران و سپس در فوریه 2019 در سوچی برگزار شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد

سرشاخ شدن ترامپ با سران گروه ۷ بر سر بازگشت روسیهطبق گزارش‌ها، دونالد ترامپ طی یک مراسم شام خصوصی با رهبران حاضر در نشست گروه هفت، با لابی‌گری خود درخصوص پذیرش مجدد حضور روسیه در این گروه، با آن‌ها به نزاع پرداخت.

وقتی پوتین اردوغان را به بستنی دعوت می‌کندروسای جمهوری روسیه و ترکیه مشغول بستنی خوردن هستند و دوربین‌ها روی چهره این دو متمرکز شده‌اند.

نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'مقام های کرد در شمال شرقی سوریه می گویند که یک گروه شبه نظامی مورد حمایت آمریکا درحال عقب نشینی از ناحیه ای در مرز ترکیه است.

جانسون: بدون لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم اندازی برای توافق برکسیت وجود نداردسخنگوی بوریس جانسون می گوید مکالمه تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ژان کلود یونکر «مثبت و اساسی» بوده است.