پنج عدد که نقش حیاتی نشست بروکسل در آینده اقتصاد اروپا را توضیح می‌دهد

27/04/1399 06:47 ب.ظ

پنج عدد که نقش سرنوشت‌ساز نشست بروکسل در تعیین آینده اقتصاد اروپا را توضیح می‌دهد

تصویب بودجه بلند مدت و نحوه اجرای طرح ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی اروپا جهت جبران خسارت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مهم‌‌ترین محورهای این نشست را تشکیل می‌دهد. رهبران بیست و هفت کشور عضو اتحادیه اروپا روز جمعه برای رایزنی و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص برنامه ای بلندپروازنه جهت احیای اقتصاد قاره سبز پس از تبعات سنگین ناشی از بحران همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در بروکسل گردهم آمده‌اند.

طرح ۷۵۰ میلیارد یورویی احیای اقتصادی اروپا جهت جبران خسارت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مهم‌‌ترین بخش این برنامه را تشکیل می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با موضوع مذاکرات و پیچ و خم‌هایی که رهبران اروپایی برای دست‌یابی به توافق بر سر طرح یاد شده باید از آن گذر کنند، باید پنج عدد مهم را خوب به خاطر سپرد.

۱- بودجه بلند مدت هزار و ۷۴ میلیارد یورویی شارل میشل، رئیس شورای اروپا که با وجود ریاست دوره‌ای آلمان، نقشی کلیدی در پیش‌برد مذاکرات اجلاس دو روزه رهبران اروپایی ایفا می‌کند، خواهان آن است تا اعضا برای «چارچوب مالی بلند مدت» اتحادیه اروپا طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ بر سر رقم بودجه هزار و ۷۴ میلیارد یورویی مصالحه کنند. headtopics.com

این رقم در واقع ۲۰ میلیارد و نیم کم‌تر از بودجه‌ای است که پیش‌تر مطرح شده بود و قبل از همه‌گیری بیماری کووید در قاره سبز در جریان اجلاس رهبران اروپایی در ماه فوریه رد شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

محل اجلاس سران اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست ضدعفونی شدکارگران علاوه بر ضدعفونی میزها، صندلی‌ها و میکروفن‌های محل اجلاس فاصله صندلی‌ها از یکدیگر را افزایش دادند تا اصول فاصله‌گذاری اجتماعی در این نشست رعایت شود.

آغاز نشست رهبران اروپایی؛ ماکرون: ساعات پیشِ رو برای اتحادیه حیاتی استنشست رهبران اروپایی در بروکسل آغاز شد. محور اصلی گفتگوها در این نشست نحوه و میزان کمک های مالی مقابله با بحران کرونا و همچنین تعیین بودجه مشترک اروپایی است.

هشدار درباره نفتکش در حال متلاشی شدن در دریای سرخشورای امنیت سازمان ملل تشکیل جلسه می‌دهد تا خطر ناشی از ادامه حضور نفتکشی را که در سواحل یمن در دریای سرخ در حال متلاشی شدن است بررسی کند.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: آسمان ایران برای هواپیماهای غیرنظامی امن نیستآژانس ایمنی هوانوردی اروپا هشدار داد هواپیماهای مسافربری که از حریم هوایی ایران عبور می‌کنند در معرض این خطر هستند که پدافند هوایی ایران آنها را «اشتباه تشخیص» داده و مورد هدف قرار دهد.

دو کشور از فهرست مجاز سفر به اروپا حذف شداتحادیه اروپا نام دو کشور را از فهرست کشورهایی که اتباع آنها اجازه سفر به اروپا دارند، حذف کرد.

بازسازی غرب وحشی در پارک «ال پاسو سیتی» صربستاندر این پارک بازدید کنندگان شاهد دهکده بومیان آمریکایی به سبک قرن ۱۹ هستند و در بخشی شهرهای قرن نوزدهمی که در فیلم‌های وسترن می بینیم را بازسازی کرده‌اند.