پنج نفر دیگر در اعتراضات علیه کودتای نظامی در میانمار کشته شدند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

پنج نفر دیگر در اعتراضات علیه کودتای نظامی در میانمار کشه شدند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروهای امنیتی میانمار روز شنبه ۱۴ فروردین با تیراندازی به معترضان دست کم پنج نفر را کشتند.

به گزارش رویترز، این مطلب را یک معترض و یک رسانه اعلام کرد. ارتش میانمار تلاش‌های خود را برای پایان دادن به اعتراضات علیه کودتای یکم ماه فوریه در این کشور تقویت کرده و دستور بازداشت کسانی را داده است که اعتراضات خود به کودتای نظامیان را به صورت آنلاین ابراز می کنند.هزاران نفر به طور پیوسته علیه کودتای نظامی میانمار و از زمان وقوع آن در میانمار اعتراض کرده اند. معترضان خواستار آزادی آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی این کشور شدند. ارتش، او و جمع دیگری از مقامات دولتی را بازداشت و از قدرت برکنار کرد.

یک گروه ناظر می‌گوید نیروهای امنیتی در میانمار در جریان اعتراضاتی که از ماه فوریه، یعنی از زمان کودتا علیه دولت منتخب آنگ سان سوچی انجام شده، تاکنون حدود ۵۵۰ نفر را کشته‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

در ایران، رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی هر روز میکشد! نه_به_جمهوری_اسلامی

باز هم به یک فقره کشتار دست جمعی در حکومت جمهوری کذایی اسلامی به تعداد تقریبی ۱۵۰۰ انسان بی گناه کودک و جوان و مسن ، زن و مرد نمی رسد . میانمار جا دارد تا ایران شود. ۱۵۰۰_نفر آبان_٩٨ نه_به_جمهوری_اسلامی

خوب شد

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روزهای سختی در پیش است/تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن استوزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی به شدت نگرانند چرا که بیمارانشان در حال افزایش و تخت‌های بیمارستان ها در حال پر شدن است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

از هر پنج بنیانگذار استارتاپ در آلمان یکی مهاجرتبار است | DW | 04.05.2021شرکت بیون‌تک را دیگر کمتر کسی است که نشناسد؛ نمونه‌ای موفق از استارتاپ‌ها در آلمان. مهاجرتباران در آلمان بنیانگذار یک پنجم از استارتاپ‌‌ها در این کشور هستند، آن هم با وجود مشکلات زیاد برای دسترسی به سرمایه. استارتاپ‌‌
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رویترز: پنج راکت به پایگاهی در عراق که میزبان پیمانکاران آمریکایی است شلیک شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بایدن هنوز داره روی اون حمله‌ی اولی تحقیق می‌کنه؟! امروز گفت ج.ا به‌ما تضمین‌دهند بعد تحریم‌ها برداشته میشود! دیگه طرفتون کجاتونو باید بزنه تا بفهمین بعداً همین رواله! اون‌چند نفری که بیانه نوشتن حمله‌ی اسرائیل رو محکوم کردن که داشت توافق میشد شما نذاشتین،الان کور و کر شدن؟! تنها راه خلاصی منطقه و جهان از تروریزم و موشک پرانی ملاهای حاکم بر ایران این است که این نظام اشغالگر سرنگون شود و یک جمهوری دمکراتیک بر اساس منشورهای ملل متحد در ایران به حاکمیت برسد رای_من_سرنگونی انحلال_سپاه_پاسداران جرات ندارید بگید که پایگاه آمریکایی ها، اینقدر که دموکراتها خوار و ذلیلند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سرکوب مخالفان و اقلیت‌ها در میانمار؛ صدها نفر کشته و ۱۲ هزار نفر آواره شده‌اند«اقدامات غیرانسانی آنها [کودتاچیان] علیه غیرنظامیان غیر مسلح، باعث مرگ بسیاری از افراد از جمله كودكان و دانش‌آموزان شده است.» اقليت نيستن مخالف ارتش اند رهبر شان ريس كشور بود قبل باز داشت و همچنان در زمان حكومت رهبر جاهل شان اقليت هاي كشور شان را آتش مي زدن و جهان تماش مي كرد. حد اقل رسانه بايد حافظه تاريخي بايد داشته .
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »