پنج سال زندان برای یک دانشجو به جرم شرکت در اعتراضات آبان

25/08/1399 12:34 ق.ظ

کامیار_ذوقی، دانشجوی رشته انسان‌شناسی دانشگاه تهران و از بازداشت‌شدگان اعتراضات_آبان ۱۳۹۸، توسط دادگاه انقلاب تهران به چهار سال حبس تعلیقی و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. اخبار_ایران بیشتر بخوانید👇

با اعلام این خبر نوشت کامیار ذوقی بر اساس رای بدوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» در مجموع به پنج سال زندان محکوم شده است.

این دانشجوی دانشگاه تهران در روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری آبان ماه بازداشت و در تاریخ ۱۶ آذرماه ۹۸ به قید وثیقه موقتا از زندان اوین آزاد شد.

صدور احکام سنگین برای فعالین مدنی و شرکت کنندگان در اعتراضات آبان در شرایطی صورت می‌گیرد که دستگاه‌ قضایی جمهوری با تبلیغات گسترده از عفو محکومان امنیتی به دلیل رافت اسلامی خبر داده است. روز پنج‌شنبه ۲۲ آبان ماه نیز یک دانشجوی دیگر دانشگاه تهران به نام «» از صدور حکم پنج سال زندان برای او به دلیل شرکت در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ خبر داد.

صدور این احکام سنگین برای فعالین دانشجویی در سالگرد آغاز اعتراضات آبان ماه سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است. در جریان این اعتراضات که با حضور کم سابقه مردم در خیابان‌ها علیه حکومت جمهوری اسلامی همراه بود شمار زیادی از معترضان کشته و چند هزار نفر نیز بازداشت و روانه زندان شدند. headtopics.com

خبرگزاری رویترز تعداد کشته شدگان اعتراضات آبان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »