پنج تولید کننده واکسن کرونا در ایران تا کنون/اضافه شدن واکسن‌های جدید؛ بزودی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 84 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت بهداشت: سرعت ارائه واکسیناسیون ما خوب است در یک هفته اخیر گروه سنی بین ۴۰ تا ۵۰ سال بیشترین نوبت دز سوم را دریافت کرده‌اند در ایران پنج تولیدکننده واکسن کرونا، تاییدیه سازمان غذا و دارو را دریافت کرده‌اند بزودی واکسن‌های دیگری هم اضافه خواهند شد

به گزارش ایسنا، اولین جلسه هم اندیشی و همفکری در راستای فرزند آوری و اقناع تزریق واکسن روز گذشته، با حضور مهندس محمد هاشمی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران روابط عمومی های دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و خبرنگاران استانی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی ادامه داد: در واقع ما از آب بهداشتی استفاده می‌کنیم تا اینکه دچار بیماری‌های گوارشی نشویم که این موضوع به عنوان پیشگیری سطح اول شناخته می شود. در مورد واکسن هم در واقع پیشگیری سطح اول است؛ به همین خاطر زمانی که به انسان سالم تزریق می شود باید طی پروسه ساخت و تولید نظارت بسیار دقیقی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه زمان بسیار مهم و عامل تعیین کننده ای است، گفت: از آنجایی که ما واکسیناسیون را دیرتر آغاز کردیم درنتیجه زمان لازم است تا پوشش واکسیناسیون نوبت اول و دومان به میزان کشورهای توسعه یافته برسد اما سرعت ارائه واکسیناسیون ما خوب است. خوشبختانه ما در گروه سنی بالای ۵۰ سال در نوبت اول و دوم پوشش بسیار خوبی داریم؛ یعنی بالای ۹۰ درصد تزریق انجام شده است. از نظر درصد جامعه، بیشترین تعدادی که تاکنون دز سوم واکسن را دریافت کرده اند بالای ۵۰ سال است.

زهرایی با اشاره به معترضان واکسن با بیان اینکه این موضوع محدود به ایران و یک تا دو کشور نیست، گفت: ۱۰۰ درصد نمی توان گفت که واکسن معجزه می‌کند، سویه جدید بوده و ممکن است تغییراتی داشته باشد به همین خاطر وزارت بهداشت هیچ موقع اعلام نکرده هر که واکسن دریافت کرده در مقابل کووید روئین‌تن شده است. موضوع مهمی که همواره باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است. اکنون واکسن یکی از ابزارهای قوی است که داریم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در پایان با بیان اینکه مخالفت با واکسن قدمتی به طولانی بودن تولید واکسن دارد، عنوان کرد:حتی در کشورهای توسعه یافته غربی یا در کشورهای در حال توسعه فقیر آفریقایی هم این بحث وجود دارد. افرادی که واقعا مخالف واکسن هستند دو تا سه درصد بیشتر نیستند، اما پیام آنها به گونه‌ای است که گویا ۲۰ تا ۳۰ درصد جامعه را تحت تاثیر قرار داده‌اند. با وجود این مخالت‌ها برآورد ما این است که برنامه واکسیناسیون در ایران جلو خواهد رفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر دوز سومم ایرانی باشد، تحت هیچ شرایطی دوز سوم را نمیزنم.

برین بخرین خودتون رو چس نکنین اینهمه راه دارید از ی راه دیگه دزدی کنید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«پنج برابر شدن» پادتن با تزریق دُز چهارم واکسن کرونانخست‌وزیر اسرائیل روز سه‌شنبه با استناد به نتایج پژوهش‌های مقدماتی که در این کشور انجام شده است گفت تحت تاثیر تزریق دُز چهارم واکسن کرونا، پادتن‌ها پنج برابر تقویت می‌شوند. منی ک سه بار واکسینیدم بازم باید بواکسنم ینی؟ رسانه ها دارد برای شرکت های دارو سازی تبلیغات می کند و ذهنیت هارا برای دوز های سوم و چهارم تا پنجم آماده می کند. چه دنیایی کثیفی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تلفات سیل در ایران: مرگ دستکم ۸ نفر در استان‌های جنوبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بارش برف سنگین در شرق آمریکا و گرفتار شدن صدها خودرو در بزرگراهی در حومه پایتخت🔺بارش برف سنگین و وزش باد شدید موجب قطع برق و بسته شدن جاده‌ها در بخش‌هایی از شرق آمریکا، از جمله واشنگتن دی‌سی پایتخت کشور و ایالت‌های همسایه، یعنی ویرجینیا و مریلند، شده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بی حجابی و بدحجابی باعث بارش شدید برف و کولاک شد ایران بی حجابی فقط در بورس و اقتصاد تاثیر میگذارد امریکا و اروپای کافر چهار فصل دارند.فصل ما تابستان بی آبی زمستان کم آبی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایمپس از تکذیب «ممنوعیت واردات واکسن» هلال احمر ایران اعلام کرد: درخواستی برای واردات دریافت نکرده‌ایم پیشتر، رئیس سازمان غذا و داروی ایران گفته بود «در حال حاضر واردات واکسن_کرونا نداریم و متکی به تولیدات داخلی هستیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کریستیان اریکسن: پنج دقیقه مرده بودم ولی در جام جهانی بازی می‌کنم | DW | 05.01.2022ایست قلبی کریستیان اریکسن، ملی‌پوش فوتبال دانمارک در دیدار با فنلاند در جام ملت‌‌های اروپا، صحنه ورزش جهان را در ماه خرداد در شوک فرو برد. حال این ورزشکار از وضعیت و هدف خود برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌گوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا به‌ زودی اینترنت آزاد در ایران قطع می‌شود؟AmirMiresmaeili شما باید کمک کنید تا شبکه های این ها در ماهواره ها قطع کنند تا اینترنت را فیلتر نکنند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »