پنج سال حبس و ۷۵ هزار یورو جریمه در انتظار کریم بنزما؛ دادگاه مهاجم فرانسوی آغاز شد

28/07/1400 02:52 ب.ظ

پنج سال حبس و ۷۵ هزار یورو جریمه در انتظار کریم بنزما؛ دادگاه مهاجم فرانسوی آغاز شد جزئیات بیشتر🔽

دادگاه کریم بنزما، فوتبالیست تیم ملی فرانسه و باشگاه رئال مادرید به اتهام مشارکت در پرونده باجگیری از هم‌بازی سابق وی آغاز شد.بنزما و والبوئنا هر دو پس از افشای این ماجرا در سال ۲۰۱۶ از تیم ملی فرانسه خط خوردند و در قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ نقشی نداشتند. بنزما البته پس از ادامه درخشش با پیراهن رئال مادرید بالاخره به تیم ملی دعوت شد و در مسابقات یورو ۲۰۲۰ نیز حاضر بود.

بنزما و والبوئنا هر دو پس از افشای این ماجرا در سال ۲۰۱۶ از تیم ملی فرانسه خط خوردند و در قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ نقشی نداشتند. بنزما البته پس از ادامه درخشش با پیراهن رئال مادرید بالاخره به تیم ملی دعوت شد و در مسابقات یورو ۲۰۲۰ نیز حاضر بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

The situation we see today in Pakistan, increase in prices & inflation, civil & political chaos, and destabilisation at our borders, this was all shown to Muhammad Qasim in his blessed dreams years ago. ‘Muhammad Qasim Dreams’ بنزما چیکار کرده مگه؟

آیا افزایش حقوق کارگران فقط یک بار در سال است؟

کدام کشورها بهترین و بدترین سیستم بازنشستگی را در سال ۲۰۲۱ دارند؟بر پایه گزارش سال ۲۰۲۱ شاخص جهانی بازنشستگی، در میان کشورهای خاورمیانه، امارات عربی متحده در رتبه بیست و دوم و عربستان سعودی در جایگاه بیست و ششم جای دارند.

۱۳ کشته در حمله به اتوبوس نظامیان سوری در دمشق | DW | 20.10.2021در اثر وقوع دو انفجار در پایتخت سوریه ۱۳ نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. این انفجارها به هنگام عبور اتوبوس حامل سربازان ارتش سوریه از روی یک پل رخ دادند. خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید بمب سوم خنثی شده است. AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan

وزیر دفاع آمریکا در اوکراین: روسیه مانع برقراری صلح در منطقه استوزیر دفاع اوکراین در این دیدار اعلام کرد که کشورش با وجود خروج آمریکا از افغانستان پس از جنگی ۲۰ ساله علیه طالبان، همچنان به ایالات متحده اطمینان دارد. 🙄🙄🙄 😂 افغانستان ، برقراری صلح را از هردو عالی جنابان (روسیه و ایالات متحده امریکا ) تجربه نموده است .

انفجار بمب در اتوبوس نظامیان در دمشق جان دست‌کم ۱۴ نفر را گرفتاین انفجار صبح روز چهارشنبه و در اتوبوس نظامیان ارتش سوریه انجام شده و باعث کشته شدن دست‌کم ۱۴ نفر شد.

سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد🔺 سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد ▪ باقری در دیدار با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه، بدون ذکر جزئیات، از «همکاری‌های نزدیک در حوزه آموزش نظامی» خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه جزئیات رو همان روز به سمع و نظر نیروهای مسلح اسرائیل رسونده میتونید ازشون بپرسید

دادگاه کریم بنزما، فوتبالیست تیم ملی فرانسه و باشگاه رئال مادرید به اتهام مشارکت در پرونده باجگیری از هم‌بازی سابق وی آغاز شد.

ماجرا به ارتباط جنسی متئو والبوئنا بازیکن سابق تیم ملی فرانسه و هافبک کنونی المپیاکوس یونان باز می‌گردد. گروهی از باج‌خواهان در سال ۲۰۱۵ میلادی والبوئنا را تهدید کرده بودند که به آنها پول پرداخت کند در غیر این صورت اخاذان فیلم سکس این بازیکن نامدار فرانسوی را منتشر خواهند کرد. کریم بنزما که متهم است با باج‌گیران در ارتباط بوده در آن زمان والبوئنا را تشویق کرده که مبلغ درخواستی باج‌گیران را بپردازد.

بنزما و والبوئنا هر دو پس از افشای این ماجرا در سال ۲۰۱۶ از تیم ملی فرانسه خط خوردند و در قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ نقشی نداشتند. بنزما البته پس از ادامه درخشش با پیراهن رئال مادرید بالاخره به تیم ملی دعوت شد و در مسابقات یورو ۲۰۲۰ نیز حاضر بود.

پیش‌بینی می‌شود این دادگاه که روز چهارشنبه آغاز شده ۳ روز به طول بینجامد.

ماجرای افشای این پرونده به زمانی باز می‌گردد که والبوئنا در سال ۲۰۱۵ تلفن همراه خود را در اختیار فردی به نام اکسل آنگوت که در محافل فوتبالی حضور دارد قرار می‌دهد. والبوئنا از آنگوت می‌خواهد که اطلاعات تلفن همراه او را به موبایل جدید منتقل کند. اما آنگوت در زمان بررسی گوشی والبوئنا متوجه یک ویدیو از رابطه جنسی این فوتبالیست با یک زن می‌شود. بعد از آن گروهی با والبوئنا تماس می‌گیرند و او را تهدید می‌کنند در صورتی که مبلغ مورد نظر آنها را پرداخت نکند، فیلم رابطه جنسی او در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

گفته می‌شود آنگوت و فرد دیگری که این کار را برنامه ریزی کرده‌اند از دوستان نزدیک کریم بنزما هستند و از او به عنوان واسطه برای تماس با والبوئنا کمک گرفته‌اند. بنزما در اکتبر ۲۰۱۵ و چهار ماه پس از شروع تماس‌ها به دیدن والبوئنا رفت و به او گفت که می‌تواند در مدیریت انتشار احتمالی ویدئو به والبوئنا کمک کند.

بنزما به اتهام «تلاش برای باج گیری»‌ در پرونده «فیلم سکس» به دادگاه کیفری احضارشد

دادستان‌ها می‌گویند بنزما توسط باج‌گیران برای این کار گمارده شده تا هم‌تیمی‌اش را متقاعد کند که هزینه را پرداخت نماید. بنزما در گفتگو با والبوئنا به او هشدار می‌دهد و می‌گوید: «مراقب باش، این‌ها جنایتکاران بسیار بسیار خطرناکی هستند.»

با این حال والبوئنا به توصیه بنزما عمل نمی‌کند. بنزما در ادامه با یکی از اخاذان تماس می‌گیرد و به او می‌گوید که والبوئنا پول را پرداخت نخواهد کرد. در آن مکالمه تلفنی که توسط پلیس ضبط شده، بنزما می‌گوید: «او [والبوئنا] ما را جدی نمی‌گیرد.»

با اینهمه کریم بنزما هرگونه مشارکت در این پرونده را رد کرده و مدعی است که هیچ خلافی مرتکب نشده است. وکیل این فوتبالیست سرشناس فرانسوی همچنین اتهامات علیه او را «پوچ» خوانده است.

بایکن شماره ۹ تیم رئال مادرید که این روزها گمانه‌ها در خصوص اعطای جایزه توپ طلا به او شدت گرفته در دادگاه حاضر نشده است. در صورتی که این فوتبالیست سرشناس در دادگاه مجرم شناخته شود، حتی ممکن است تا ۵ سال زندان و ۷۵ هزار یورو جریمه در انتظارش باشد. وکیل والبوئنا از غیبت بنزما در این دادگاه ابراز تاسف کرده و گفته این اقدام بنزما نشان می‌دهد که محاکمه را جدی نگرفته است.