پنجمین شب اعتراضات در بارسلون؛ ال کلاسیکو به تعویق افتاد

19/10/2019 12:28:00 ق.ظ

پنجمین شب اعتراضات در بارسلون؛ ال کلاسیکو به تعویق افتاد، دهها نفر بازداشت شدند

کاتالونیا, همه‌‌پرسی استقلال کاتالونیا

پنجمین شب اعتراضات در بارسلون؛ ال کلاسیکو به تعویق افتاد، دهها نفر بازداشت شدند

کیم تورا، رئیس استقلال طلب منطقه کاتالونیا اسپانیا:‌ «ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که در دفاع از حق تعیین سرنوشت‌مان یک قدم عقب بگذاریم. ترس و تهدید بر ما غلبه نخواهد کرد.»

روز جمعه هم ناآرامی ها در بارسلون ادامه پیدا کرد و تا پاسی از شب ادامه یافت. معترضان در اعتراض به صدور احکام زندان برای رهبران جدایی طلب کاتالان‌ها بار دیگر به خیابانها آمدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. پلیس دهها نفر را در این ارتباط دستگیر کرد و برای کنترل اوضاع به گاز اشک آور و آب فشار قوی متوسل شد. تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم‌های کاتالونیا خواستار آزادی زندانیان سیاسی بودند و سرود ملی کاتالونیا را سر می دادند. تصاویر ارسالی خبرگزاری‌ها از خیابان‌های مرکزی بارسلون نشان می دهد که اوضاع در نیمه شب به حالت عادی بازنگشته و درگیری های پراکنده ای در حال روی دادن است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حجم ویرانی و خشونت تاییدی بر حکم درست دیوانی عالی علیه تجزیه‌طلبان اسپانیا ست، چرا که آنها رهبران این جماعت تخریب‌چی خشونت‌طلب بودند!

نامه توهین‌آمیز ترامپ به اردوغان در شب حمله: «احمق نباش»!- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنامه ترامپ به اردوغان: احمق نباش! رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای که ادبیاتی به شدت خلاف عرف دیپلماتیک دارد، به اردوغان نوشته است که نباید «احمق» باشد و در سوریه دست به کشتار بزند، چراکه در غیراینصورت آمریکا اقتصاد ترکیه را نابود می‌کند.

درخواست اخراج قطر از اتحادیه عرب در واکنش به حمایتش از حمله ترکیه به سوریهدر پی حمایت دوحه از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بسیاری از فعالان سوری و دیگر کشورهای عربی در عالیه اگه منزویش کنند هردو مثل همند ساپورت کننده یک مشت تروریست اخوان ال ترو بست هستند درخواست اخراج عربستان سعودی از اتحادیه عرب به دلیل حمله به یمن خيلي هم خوب

تظاهرات گسترده در لبنان در اعتراض به مالیات و اوضاع نابسامان معیشتیمردم لبنان روز پنجشنبه 17 اکتبر 2019 در بیروت و سایر شهرهای این کشور به خیابانها ریختند تا علیه

وکیل اسماعیل عبدی پنجمین درخواست آزادی مشروط این معلم زندانی را به قوه قضاییه ارسال کردحسین تاج، وکیل اسماعیل_عبدی از ارسال پنجمین درخواست آزادی مشروط این عضو زندانی کانون صنفی معلمان به قوه قضاییه خبر داد.او گفت که عبدی ۴سال از ۵سال حبس خود را گذرانده، ۲۸ماه است شرایط آزادی مشروط را دارد اما قوه قضاییه چهار درخواست قبلی را رد کرده است.

چهارمین شب اعتراضات در بارسلون علیه احکام زندان برای ۱۲ رهبر جدایی طلبکیم تورا، رئیس استقلال طلب منطقه کاتالونیا اسپانیا:‌ «ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که در دفاع از حق تعیین سرنوشت‌مان یک قدم عقب بگذاریم. ترس و تهدید بر ما غلبه نخواهد کرد.» کاتالانها موجب تحولات بزرگی در اروپا خواهند شد،غرور وهویت مستقل این جامعه ونیروهای گریز از مرکز در اروپا منشا اثر تغییرهستند

عفو بین‌الملل: ترکیه در حمله به سوریه مرتکب «جنایات جنگی» شده استدر بیانیه عفو بین الملل همچنین آمده است که بر اساس شواهد بدست آمده مناطق مسکونی بدون هیچ ملاحظه ای همچون مواضع نظامی هدف حملات قرار گرفته اند. سازمان عفو بین الملل چرا فقط حرف نقد نظر سرکاری چهل سال انجام می دهد ولی کاری نمی کند 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐 مبارزه ترک ها علیه تروریست خدمت به بشریت است🇹🇷 چند قرنه تو هر چهار کشوری که کوردا توشون تقسیم شدن جنایت اتفاق میفته ازین که بیگناهانه سلاخی میشن ناراحتم و ازینکه بالاخره جنایت علیه شون رو به رسمیت شناختن خوشحال

Aa روز جمعه هم ناآرامی ها در بارسلون ادامه پیدا کرد و تا پاسی از شب ادامه یافت.خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا نامه‌ای به «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در تاریخ 9 اکتبر، یعنی روزی که ترکیه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز کرد، نوشته است.شبکه‌های اجتماعی خواستار اخراج قطر از اتحادیه عرب شدند.مالیات و اوضاع نابسامان معیشتی در این کشور اعتراض کنند.

معترضان در اعتراض به صدور احکام زندان برای رهبران جدایی طلب کاتالان‌ها بار دیگر به خیابانها آمدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. پلیس دهها نفر را در این ارتباط دستگیر کرد و برای کنترل اوضاع به گاز اشک آور و آب فشار قوی متوسل شد. شما مایل نیستید مسئول کشتار هزاران نفر باشید، من هم نمی‌خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم، (قطعا این کار) را خواهم کرد. تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم‌های کاتالونیا خواستار آزادی زندانیان سیاسی بودند و سرود ملی کاتالونیا را سر می دادند. فعالان سوری مخالف اسد نیز که بخش بزرگی از فراخوان «طرد قطر از اتحادیه عرب» را تشکیل می دهند نیز با انتقاد از گامی که ترکیه برداشته است می‌گویند این اقدام ترکیه فرصتی طلایی برای ایران و حزب الله را بوجود میآورد تا آنها سرزمین اهالی حماه و درعا و القصیر را به ایرانی ها و حزب الله لبنان واگذار کنند و اردوغان سوری های آن مناطق را برای ایجاد مانع بین کردهای سوریه و کردهای ترکیه در شرق سوریه اسکان دهد. تصاویر ارسالی خبرگزاری‌ها از خیابان‌های مرکزی بارسلون نشان می دهد که اوضاع در نیمه شب به حالت عادی بازنگشته و درگیری های پراکنده ای در حال روی دادن است.» اشاره وی به تحریم‌هایی است که چندی پیش در واکنش به بازداشت اندرو برانسون، کشیش آمریکایی در ترکیه آن را اعمال کرد. در همین حال مسابقه ال کلاسیکو بین کهکشانی‌های مادرید و آبی و اناری های بارسلون بعلت وضعیت ویژه این شهر با تصمیم مسئولان فوتبال اسپانیا حدود دو ماه به تعویق افتاد. از سویی محمد شقیر وزیر ارتباطات لبنان گفت دستهایی خارجی در آن چه در کشور اتفاق میافتد نقش دارند.

قرار بود این مسابقه کمتر از ده روز دیگر در استادیوم نیوکمپ برگزار شود. دنیا را مایوس نکنید، شما می‌توانید یک راه‌حل خوب را انتخاب کنید. فعالان سوری ادعای دولت قطر مبنی بر اینکه حمله ترکیه به شمال شرق سوریه اقدامی پیشگیرانه از حمله کردها به خاک این کشور بوده را به باد مسخره گرفته و آن را دروغی بزرگ برای توجیه موضع‌گیری غلط دوحه تلقی کردند. تعداد زیادی از پروازهای روز جمعه از فرودگاه بارسلون نیز بدلیل مسائل امنیتی لغو شدند. چهارمین شب اعتراضات در بارسلون علیه احکام زندان برای ۱۲ رهبر جدایی طلب شهر بارسلون پنجشنبه شب و در چهارمین شب اعتراضات علیه احکام طولانی زندان برای ۱۲ رهبر جدایی طلب منطقه کاتالونیا در شمال اسپانیا، شاهد حضور معترضان خشمگینی بود که چند مغازه را به آتش کشیدند و در خیابان با پلیس درگیر شدند.» وی همچنین در این نامه نوشته است: «اگر این کار را به شیوه‌ای درست و انسانی انجام دهید، تاریخ با نظر لطف به شما نگاه خواهد کرد. این تنش‌ها هنگامی بالا گرفت که هواداران یک گروه راستگرای افراطی تلاش کردند به معترضین نزدیک شوند. دوحه با حمایت از گروه‌های تروریستی در صحرای سینا و داخل لیبی علیه دولت‌های قانونی این دو کشور سیاست خصمانه‌ای اتخاذ کرده است . با این حال با دخالت پلیس، از رخ دادن درگیری‌های خشن میان دو طرف جلوگیری شد.» رئیس جمهوری آمریکا نامه خود را با این جمله به پایان برده است: «کله‌شق نباش! احمق نباش! بعدا با شما تماس می‌گیرم.

صدها معترضی که پنجشنبه شب به خیابانهای بارسلون آمدند فریاد «استقلال» سر می دادند. آنها با ایجاد موانعی در خیابان و آتش زدن آنها به پرتاب کوکتل مولوتف به سوی پلیس اقدام کردند و پلیس نیز گلوله‌های کائوچویی به سمت معترضان شلیک کرد. ترامپ گفت: «پس از گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری ترکیه، این نامه را برای او ارسال داشت و افزود که نامه‌ای بسیاری قوی بود، و هرگز چراغ سبز محسوب نمی‌شد. گفتنی است که قطر و ترکیه تنها دو کشوری هستند که در بحران لیبی از شبه نظامیان وابسته به اخوان المسلمین در طرابلس حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند. به گفته وزیر کشور اسپانیا درجریان اعتراضاتی که از روز دوشنبه آغاز شده است ۹۷ نفر در منطقه کاتالونیا دستگیر شده‌اند. وی همچنین اعلام کرده است که ۱۹۴ پلیس نیز در درگیری‌های روزهای گذشته زخمی شده‌اند. دیدار ترامپ با نمایندگان آمریکایی درباره سوریه هفته گذشته پس از آن که اعلام شد دونالد ترامپ دستور خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را صادر است کرده است، ارتش ترکیه عملیات نظامی خود در شمال شرق سوریه که در کنترل شبه‌نظامیان کُرد است، آغاز کرد. پلیس نیز اعلام کرده است که تنها در اعتراضات روز چهارشنبه ۹۶ نفر زخمی شده‌اند.

احکام سنگین ۹ تا ۱۳ سال زندان برای نقشی که ۱۲ رهبر منطقه کاتالونیا در جریان همه پرسی استقلال این منطقه از اسپانیا در سال ۲۰۱۷ داشتند، صادر شده است. انتهای پیام/. احکامی که معترضان آنها را «ناعادلانه» می دانند. معترضان کاتالونیایی روز جمعه را روز «اعتصاب عمومی» در این منطقه اعلام کرده‌اند و قرار است ساعت ۱۵ روز جمعه «راهپیمایی برای آزادی» در بارسلون برپا شود. کیم تورا، رئیس استقلال طلب منطقه کاتالونیا اسپانیا با محکومیت خشونت‌های چهارشنبه شب در بارسلون در یک سخنرانی تحریک آمیز علیه مادرید در برابر پارلمان منطقه کاتالونیا گفت: «ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که در دفاع از حق تعیین سرنوشت‌مان یک قدم عقب بگذاریم. ترس و تهدید بر ما غلبه نخواهد کرد.

» رئیس منطقه خودمختار کاتالونیا همچنین در برابر پارلمان وعده داد که تا دو سال آینده کاتالونیا به استقلال دست خواهد یافت. در شرایطی که تنها یک ماه تا انتخابات پارلمانی اسپانیا فرصت باقی مانده است، احزاب راست و میانه اسپانیا از دولت سوسیالیست پدرو سانچز درخواست کرده‌آند که اقدامات فوق‌العاده را برای برقرار نظم عمومی در کاتالونیا به کار بگیرد. کاتالونیا منطقه‌ای صنعتی و ثروتمند در اسپانیا به شمار می رود که سالهاست از خودمختاری برخوردار است با این حال در سالهای اخیر جنبش استقلال طلب کاتالونیا تلاش کرده است تا این منطقه را از اسپانیا جدا کند. با اینکه جدایی طلبی در کاتالونیا رو به رشد است با این حال بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته از سوی دولت منطقه کاتالونیا که در ماه ژوئیه منتشر شد، ۴۴ درصد مردم کاتالونیا موافق استقلال هستند و ۴۸.۳ درصد با آن مخالف‌اند.

هم‌رسانی این مطلب: .