پنتاگون اطلاعات ۹۸ میلیون کاربر یک اپلیکیشن یادآور نماز را «خریده است»

27/08/1399 11:00 ب.ظ

پنتاگون اطلاعات ۹۸ میلیون کاربر یک اپلیکیشن یادآور نماز را «خریده است» جزئیات بیشتر🔽

وزات دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون به منظور مقابله با تهدیدات اسلام‌گرایی افراطی داده‌های شخصی کاربران یک اپلیکیشن مذهبی را خریداری کرده است.

این اپلیکیشن که «مسلمان پرو» نام دارد، یک اپلیکیشن مذهبی است که زمان عبادات روزانه، اذان و دیگر تکالیف دینی را یاد آوری می‌کند. شرکت سازنده آن، این اپلیکیشن را «محبوب‌ترین اپلیکیشن جهان اسلام» می‌داند.

بر طبق گزارش‌های منتشره، این اپلیکیشن موقعیت مکانی مشترکان را ثبت می‌کرده و به شرکت‌های جمع‌آوری داده می‌فروخته است. گفته شده است پنتاگون این اطلاعات را از یک شرکت ثالث خریده است. شرکت‌های فعال در زمینه داده‌های مکان‌یابی ادعا می‌کنند که مکان جغرافیایی ثبت شده افراد ارتباط مستقیمی با اطلاعات شخصی آنان ندارد و داده‌های جغرافیایی ناشناس می‌شوند. با این حال پیشتر شماری از تحقیقات نشان داده‌اند که به آسانی می‌توان اطلاعات داده‌یابی ناشناس را با مشخصات صاحبان تطبیق داد و به هویت آنان پی برد.

گزارش شده است که آمریکا علاوه بر داده‌های این اپلیکیشن، داده‌های یک اپلیکشن دوستیابی مسلمانان به نام Muslim Mingle را که بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلود شده است نیز خریداری کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اگه اطلاعات توي جاكشم ميخريد الان انقدر انگل و عن خبري نداشتيم لكاته :-) زده وسط خال احتمالا شما اروپایی ها هم ناراحت هستید از اینکه اطلاعات شخصی لو رفته!!! اینم از جاسوسی گسترده آمریکا از مسلمان ها حالا باید دید باز چه خواب شومی برای مسلمان ها کشیدن مالونده درشون حالا یادآور نماز سنیان بوده یا شیعیان؟

سلیمی: اگر FATF صادق است اطلاعات ترور شهید سلیمانی را ارائه کندیک عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه حق شرط در قراردادهای بین‌المللی همچون FATF نافذ نیست، گفت: اگر FATF صادق است اطلاعات ترور شهید سلیمانی و شهید فخری زاده را به ما ارائه کند. مگه اطلاعات تروریست ها رو هم ارائه میکنه؟!! لطفا ذکر کنید که منبع این خبر خبرگزاری گشنیز بوده است. چه ربطی شهادت سردار به بانک جهانی داره اخه

دم پنتاگون گرم Daaghaan من اپلیکیشن شمارش صلوات دارم فقط زود قضاوت نکنید،🤔 لابد می‌خواسته تو ثوابش شریک بشه.🤲 اگر یک درصدشون هم تروریست باشن همین الان آمریکا باید شدوع کنه تا گوانتانامو ۱۰ رو بسازه اطلاعات یادآوری طهارت یا تهارت یا طهارط یا تهارط رو هم می خریدن 😅 اپلیکیشن یاد آور نماز به اطلاعات کاربرا چه نیازی داشته که جمعشون کرده؟

من از اپلیکیشن یادآور وضو استفاده می‌کردم، امیدوارم اطلاعات اونو نفروشن Sashtyani گیرت انداختن کار خوبی کرده. خطرناک اند😎

واکسن کووید-۱۹ چینی‌ها به ۱ میلیون نفر تزریق شدواکسن کووید-۱۹ چینی‌ها به ۱ میلیون نفر تزریق شد 'سینوفارم' یکی از شرکت‌های چینی تولیدکننده واکسن کروناویروس گفته است که تقریباً یک میلیون نفر در چین واکسن کووید-۱۹ اورژانسی آن را که هنوز در مرحله آزمایش است، استفاده کرده‌اند.

دستاوردهای مبارزه با کرونا، کارنامه غرور آفرینی برای دولت و ملت ایران است/ نگران کرونای جهش‌یافته هستیم/ واکسیناسیون از بهمن ماه در کشور آغاز می‌شودروحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا: دستاوردهای مبارزه با کرونا، کارنامه غرور آفرینی برای دولت و ملت ایران است/ نگران کرونای جهش‌یافته هستیم/ واکسیناسیون از بهمن ماه در کشور آغاز می‌شود

توقیف کشتی کره جنوبی توسط سپاه؛ سئول یگان ویژه دریایی به خلیج فارس اعزام کردیک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکشن به توقیف نفتکش کره‌ای گفته است که پنتاگون در جریان این ماجرا قرار گرفته و وضعیت در منطقه را تحت نظر دارد. دمت گرم سپاه ما اینیم 👏👏👏 ایرانی یعنی این خداقوت پهلوان زیاد ... نخورین! انگلیسیها هم اولش از همین ..... خوردن ولی بعدش تمکین کردن! فکر می کنم سپاه باید زودتر اقدام می کرد. اگر چه این گام مقتدرانه سپاه، نباید بدون هماهنگی با دولت صورت گرفته باشد. بنابراین باید گفت: ای کاش دولت زودتر از پاسداران عزیز کمک می گرفت!

توقیف کشتی کره‌جنوبی توسط سپاه؛ سئول یگان ویژه اعزام کرد، آمریکا: ایران سریع‌ رفع توقیف کندیک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به توقیف نفتکش کره‌ای گفته است که پنتاگون در جریان این ماجرا قرار گرفته و وضعیت در منطقه را تحت نظر دارد. چشم 🤪 باشه میگیم بانو سوسانو رو بیاورند انتقام بزرگ سپاه پاسداران!!!!

وزات دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون به منظور مقابله با تهدیدات اسلام‌گرایی افراطی داده‌های شخصی کاربران یک اپلیکیشن مذهبی را خریداری کرده است.

این اپلیکیشن که «مسلمان پرو» نام دارد، یک اپلیکیشن مذهبی است که زمان عبادات روزانه، اذان و دیگر تکالیف دینی را یاد آوری می‌کند. شرکت سازنده آن، این اپلیکیشن را «محبوب‌ترین اپلیکیشن جهان اسلام» می‌داند.

بر طبق گزارش‌های منتشره، این اپلیکیشن موقعیت مکانی مشترکان را ثبت می‌کرده و به شرکت‌های جمع‌آوری داده می‌فروخته است. گفته شده است پنتاگون این اطلاعات را از یک شرکت ثالث خریده است.

شرکت‌های فعال در زمینه داده‌های مکان‌یابی ادعا می‌کنند که مکان جغرافیایی ثبت شده افراد ارتباط مستقیمی با اطلاعات شخصی آنان ندارد و داده‌های جغرافیایی ناشناس می‌شوند. با این حال پیشتر شماری از تحقیقات نشان داده‌اند که به آسانی می‌توان اطلاعات داده‌یابی ناشناس را با مشخصات صاحبان تطبیق داد و به هویت آنان پی برد.

گزارش شده است که آمریکا علاوه بر داده‌های این اپلیکیشن، داده‌های یک اپلیکشن دوستیابی مسلمانان به نام Muslim Mingle را که بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلود شده است نیز خریداری کرده است.

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای اطلاعاتی درباره کوثرانی، هم‌پیمان حزب‌اللهی قاسم سلیمانی

شرکت ثالث X-Mode که گفته می‌شود اطلاعات را به پنتاگون فروخته است می‌گوید قراردادهای نظامی‌اش عمدتا بر سه محور «ضدتروریسم، امنیت سایبری و پیش‌بینی مکان‌های شیوع ویروس کرونا» متمرکز است.

فروش اطلاعات مسیریابی تلفن‌های هوشمند امری است که توسط اپلیکیشن‌های متعددی در اندروید رواج دارد و نهادهای امنیتی آمریکا نیز این اطلاعات را به صورت عمومی تهیه می‌کنند، هر چند نه از طریق پیمانکا‌رهای نظامی. برای مثال در ماه آوریل نهاد فرماندهی عملیات مخصوص آمریکا ۹۰ هزار دلار هزینه خرید اطلاعات مکان‌یابی از شرکتی به نام Babel Street کرده بود، شرکتی که از اپلکیشین‌های موبایل داده جمع می‌کند و برای مقاصد تجاری به فروش می‌رساند.

ایالات متحده از کشورهای پیشتاز در صنعت تحلیل داده‌های جغرافیایی به دست آمده از طریق تلفن‌های همراه محسوب می‌شود. مدتی قبل مشخص شده بود که پلیس فدرال آمریکا از داده‌های مسیریابی برای تعقیب مهاجران غیرقانونی به آمریکا استفاده می‌کند.

گمان می‌رود بخش عمده‌ای از شناسایی اهداف حملات پهپادی در سوریه و عراق از طریق جمع‌آوری و آنالیز این داده‌های جغرافیایی امکان‌پذیر شده باشد.