پنتاگون: طرح خروج نظامیان آمریکایی از آلمان به تایید نهایی ترامپ رسید

پنتاگون: طرح خروج نظامیان آمریکایی از آلمان به تایید نهایی ترامپ رسید

01/07/2020 03:26:00 ق.ظ

پنتاگون: طرح خروج نظامیان آمریکایی از آلمان به تایید نهایی ترامپ رسید

وزارت دفاع آمریکا می گوید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، طرح خروج حدود یک سوم نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان از این کشور را تایید کرده است. این در حالیست که با بالا گرفتن انتقادها از این برنامه، گروهی از سناتورهای آمریکایی پیش نویس طرحی را برای منع خروج نیروهای آمریکایی از آلمان را تدوین کرده اند.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسAFPوزارت دفاع آمریکا می گوید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، طرح خروج حدود یک سوم نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان از این کشور را تایید کرده است. این در حالیست که با بالا گرفتن انتقادها از این برنامه، گروهی از سناتورهای آمریکایی پیش نویس طرحی را برای منع خروج نیروهای آمریکایی از آلمان تدوین کرده اند.

قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رای نیاورد - BBC News فارسی پوتین پیشنهاد نشست اضطراری پنج قدرت هسته‌ای همراه با آلمان و ایران را داد - BBC News فارسی ظریف در بیروت: کشورها حمایت خود از لبنان را مشروط نکنند

بنا بر بیانیه پنتاگون، طرح مذکور که روز دوشنبه (۲۹ ژوئن) توسط مارک اسپر، وزیر دفاع، و ژنرال مایک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، به دونالد ترامپ ارائه شده بود، هم اکنون به تایید نهایی وی رسیده است.بنا بر این طرح، قرار است حدود ۹۵۰۰ نفر از مجموع بیش از ۳۴ هزار سرباز آمریکایی مستقر در خاک آلمان این کشور را ترک کنند. به این ترتیب، تعداد نیروهای‌ آمریکایی در آلمان به حدود ۲۵ هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه روز سه شنبه (۳۰ ژوئن) افزود: «طرحی که به تصویب رسید نه تنها با دستور رئیس جمهور مطابقت دارد، بلکه باعث تقویت بازدارندگی روسیه، تقویت پیمان ناتو، اطمینان خاطر متحدان ما، بهبود انعطاف پذیری استراتژیک آمریکا و عملیات فرماندهی اروپایی ایالات متحده می شود.»

این در حالیست که گروهی از اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا به شدت با کاهش نیروهای آمریکایی در آلمان مخالفند و این اقدام را یک اشتباه استراتژیک و به سود روسیه می دانند.سناتور جمهوری‌خواه میت رامنی برنامه دونالد ترامپ را یک «هدیه به روسیه» خوانده است. میت رامنی و چند سناتور دیگر از جمله لیندزی گراهام - که به دونالد ترامپ نزدیک است - پیش نویس طرحی را تهیه کرده اند که بودجه برنامه پنتاگون را به حالت تعلیق درمی آورد.

پنتاگون در بیانیه روز سه شنبه خود تاکید کرد که در «ظرف هفته‌های آینده» رهبران کنگره را در جریان جزییات این طرح قرار خواهد داد.دونالد ترامپ هفته پیش گفته بود که شماری از نظامیان آمریکایی از آلمان به لهستان منتقل خواهند شد و بخشی دیگر به ایالات متحده بازخواهند گشت.

مقامات ارشد دولت آلمان نیز از این تصمیم دونالد ترامپ انتقاد کرده اند. امیلی هابر، سفیر آلمان در واشنگتن گفته بود نیروهای آمریکایی نه برای دفاع از آلمان بلکه برای دفاع از امنیت کشورهای دو طرف اقیانوس اطلس در آلمان مستقر هستند.آقای ترامپ از"هزینه عظیم" استقرار سربازان آمریکایی در آلمان شکایت و این کشور را متهم کرد که به اندازه کافی برای دفاع خود هزینه نمی‌کند.

مرکل دعوت ترامپ برای شرکت در اجلاس گروه هفت در آمریکا را رد کرداز زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، آمریکا بارها از این که کشورهای اروپایی عضو پیمان ناتو به حد کافی برای امور دفاعی هزینه نمی‌کنند، انتقاد کرده است.سربازان آمریکایی در آلمان به عنوان بخشی از نیروی بازدارنده علیه اتحاد جماهیر شوروی در طول جنگ سرد حضور داشته‌اند. در حال حاضر هم آنها کماکان چنین نقشی به عهده دارند و در صورت نیاز اعضای ناتو برای حمایت وارد عمل می‌شوند.

مایک پمپئو پس از رای شورای امنیت: این نهاد در انجام اساسی‌ترین وظیفه خود ناکام ماند عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا: با توجه به تهدید مداوم ایران علیه صلح جهانی، تحریم تسلیحاتی نباید لغو شود تقویت ائتلاف اسرائیل علیه ایران؛ بحرین، عمان و شاید عربستان پشت سر امارات - BBC News فارسی ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

گروهی از نمایندگان مجلس کانادا از رژیم ایران خواستند از آزار و اذیت بهائیان دست برداردگروهی از نمایندگان مجلس کانادا از رژیم_ایران خواستند از آزار و اذیت بهائیان دست بردارد بیست و یک نفر از نمایندگان مجلس کانادا طی «درخواستی فوری» از حکومت ایران خواستند که به «تشدید آزار و اذیت اقلیت دینی بهائی در ایران» خاتمه دهد.

طرح ایالت باواریای آلمان برای گرفتن تست کرونا از همهٔ ساکنانباواریا نخستین ایالت آلمان که امکان «تست همگانی» را برای تشخیص آلودگی به ویروس کرونا فراهم می‌کند ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

چین: بحران کنونی نتیجه خروج آمریکا از برجام استنماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: ما مخالف تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و با توجه به این که که آمریکا از برجام خارج شده، نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند.

نماینده انگلیس: خروج آمریکا از برجام مایه تأسف استنماینده انگلیس: نسبت به خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز تأسف و نگرانی می‌کنیم انگلیس همگام با فرانسه و آلمان در راستای حفظ امنیت ملی، از ایران می‌خواهد که به سوی ساخت بمب نرود

چین: ریشه اصلی تنش های خاورمیانه خروج آمریکا از برجام استپکن- ایرنا- نماینده دائمی چین در سازمان ملل اظهار کرد ریشه اصلی تنش های خاورمیانه خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری علیه ایران است.

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.