پنتاگون: آمریکا در نظر دارد با ایران و شبه‌نظامیان آن مقابله کند

23/07/2021 08:16:00 ق.ظ

پنتاگون: آمریکا در نظر دارد با ایران و شبه‌نظامیان آن مقابله کند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

پنتاگون: آمریکا در نظر دارد با ایران و شبه‌نظامیان آن مقابله کند العربيه_فارسى

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا ، پنتاگون، اعلام کرد که در نظر دارد با ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در منطقه مقابله کند.یک مقام آمریکا یی،

آخرین به روزرسانی:23 ژوئیهٔ ,2021: 09:07 صبح GSTآدرس کپی شدوزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که در نظر دارد با ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در منطقه مقابله کند.یک مقام آمریکایی، پنج‌شنبه، 22 ژوئیه 2021، در گفت‌وگو با خبرنگار «العربیه» گفت که ایران از گروه‌های شبه‌نظامی که به منافع ایالات متحده حمله می‌کنند حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

Advertisementاین مقام آمریکایی افزود «شاهد ادامه حملات علیه نیروهای آمریکایی هستیم، همچنین شیوه آشکاری از آموزش‌ و حمایت‌های مالی و تسلیحاتی از گروه‌های شبه‌نظامی که به منافع ما حمله می‌کنند را شاهد هستیم.»این مقام برجسته در وزارت دفاع آمریکا توضیح داد که واشینگتن هنگامی که به آمریکایی‌ها حمله می‌شود مبدا «دفاع از سربازان» را در دفاع از خود در پیش می‌گیرد و این حق طبیعی است و موضوع دفاع از نیروهای آمریکایی و مقرهای دیپلماتیک نیز بخشی از گفت‌وگوهای راهبردی آمریکا وعراق را تشکیل می‌دهد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

پنتاگون: آمریکا در نظر دارد با ایران و شبه‌نظامیان آن مقابله کند . العربيه_فارسى حتما از طریق داعش و تروریست های خود ساخته اش؟ آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، امام خمینی (ره)

کرونا در ایران؛ افزایش سفر به شمال کشور همزمان با اعمال محدودیت‌های جدید در پایتختاستان‌های البرز و تهران در حالی به‌دلیل شیوع موج پنجم کرونا به مدت 6 روز توسط دولت ایران تعطیل شدند که همزمان با این اعلام، جاده‌های منتهی به مازندران با

اعتراضات در خوزستان؛ گزارش‌ها از کشته شدن ۲ نفر در ایذه و اختلال اینترنت در استاناعتراضات گسترده در خوزستان در شب سه‌شنبه ۲۹ تیر (۲۰ ژوئیه) در حالی وارد ششمین روز خود شد که گزارش‌ها از کشته‌شدن دستکم ۲ تن توسط نیروهای امنیتی حکایت دارد. جالبتر از اون اینکه ایران اینترنت خوزستان از ساعت ۸ شب تا اوایل صبح قطع میکند که مردم شریف خوزستان برای انقلابی جدید از خانه ها خارج شوند.این هیأت هرموقع برای منافعش خواسته بجنگه اشتباه زده🤣

در ایران هر نفر چند کارت بانکی دارد؟مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ٢٦٨ میلیون کارت بانکی بدهی (برداشت) و اعتباری در کشور وجود دارد، اعلام کرد: سرانه تعداد کارت بانکی در کشور حدود ٣.٣ کارت به ازای هر نفر است. مجبوریم چون احمقها حاکمند وما باید انتی بیشعور باشیم كارتهای بانکی بیشتر با پول کمتر.

نشست گروه 20 با موضوع محیط زیست فردا در ایتالیا برگزار می‌شود

تهیه طرح حمایت از بدسرپرست‌‌ها در کنگره آمریکا با الهام از کارزار بریتنی اسپیرزوی در برابر قاضی گفت که می‌خواهد با سام اصغری، دوست پسر ایران ی خود، ازدواج کند و صاحب فرزند شود اما قیم مالی وی مانع این کار شده است.

اردوغان: وزارت خارجه کشورمان در حال بررسی موضوع پناهجویان با مقامات ارشد افغانستان استاردوغان: وزارت خارجه کشورمان در حال بررسی موضوع پناهجویان با مقامات ارشد افغانستان است

23 ژوئیهٔ ,2021: 06:48 صبح GST آخرین به روزرسانی: 23 ژوئیهٔ ,2021: 09:07 صبح GST آدرس کپی شد وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد که در نظر دارد با ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در منطقه مقابله کند.ترافیک سنگینی از مسافران برای سفر به این استان رو به رو شد.شهرهای ایذه، سوسنگرد، شوشتر، دزفول، خرمشهر، آبادان، بهبهان، رامشیر، ویس، دارخوین، ماهشهر و اهواز در شب گذشته ملتهب گزارش شده‌اند.به گزارش ایسنا، داوود محمدبیگی گفت: اصولا کارت های بدهی و اعتباری جزو کارت های بانکی اشخاص محسوب می شوند و کارت های هدیه و پیش پرداخت که قابلیت شارژ نداشته و قابل انتقال به غیر است نباید در سرانه کارت محاسبه شوند.

یک مقام آمریکایی، پنج‌شنبه، 22 ژوئیه 2021، در گفت‌وگو با خبرنگار «العربیه» گفت که ایران از گروه‌های شبه‌نظامی که به منافع ایالات متحده حمله می‌کنند حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند. Advertisement این مقام آمریکایی افزود «شاهد ادامه حملات علیه نیروهای آمریکایی هستیم، همچنین شیوه آشکاری از آموزش‌ و حمایت‌های مالی و تسلیحاتی از گروه‌های شبه‌نظامی که به منافع ما حمله می‌کنند را شاهد هستیم.» Advertisement ربیعی همچنان اعلام کرد در این مدت تردد خودروهای سواری غیربومی ممنوع بوده و در صورت رعایت نکردن افراد، علاوه بر جریمه، خودروهای آنان نیز از مسیرها بازگردانده خواهد شد.» این مقام برجسته در وزارت دفاع آمریکا توضیح داد که واشینگتن هنگامی که به آمریکایی‌ها حمله می‌شود مبدا «دفاع از سربازان» را در دفاع از خود در پیش می‌گیرد و این حق طبیعی است و موضوع دفاع از نیروهای آمریکایی و مقرهای دیپلماتیک نیز بخشی از گفت‌وگوهای راهبردی آمریکا وعراق را تشکیل می‌دهد. در ویدئوهای پخش شده در شبکه‌های اجتماعی از تجمعات مردمی، شعا‌ر‌هایی نظیر «بختیاری با عرب، اتحاد، اتحاد»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «رضا شاه روحت شاد»، «رضا شاه شرمنده‌ایم»، «مرگ بر خامنه‌ای» و «جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» به گوش می‌رسد. پیشتر جان کربی، سخنگوی پنتاگون تاکید کرده بود که ایران باید حمایت‌ها از شبه‌نظامیان وابسته به خود در عراق را متوقف کند. با این وجود تعداد زیادی از شهروندان تهران و البرز بعد از قطعی شدن خبر تعطیلی 6 روزه اقدام به سفر به استان مازندران کردند تا قبل از ساعت 18 و آغاز محدودیت‌ها وارد این استان شوند که این موضوع باعث ایجاد ترافیک شدید جاده‌ای شد. او هفته گذشته در اظهاراتی به «العربیه» گفته بود که ایالات متحده درباره حملاتی که علیه منافع آن درعراق صورت می‌گیرد، نگران است.٣ کاهش یافته و مردم تمام فعالیت های مالی خود را با استفاده از ابزارهای الکترونیک انجام می دهند سرانه ٣.

منابع امنیتی پیشتر گفته بودند که رهبران سپاه پاسداران ایران دستورالعمل‌هایی را به شبه‌نظامیان عراقی برای حمله به اهدافی متعلق به آمریکا داده‌‌اند. سیمین بابایی، سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز صبح امروز از پرشدن تمام بخش‌های بیمارستانی این استان خبر داد و گفت: «تخت‌های بیمارستانی، دارو، تعداد کادر درمان و همچنین تجهیزات اکسیژن در وضعیت بهره‌برداری حداکثری قرار دارد و نمی‌توانیم پذیرای تعداد بیشتری از بیماران باشیم. همزمان خبرگزاری فارس، وابسته با سپاه پاسداران، از قول فریدون بندری سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر گفته است در جریان اعتراضات این شهر «دو مامور یگان امداد» در شهرک طالقانی این شهرستان هدف گلوله قرار گرفته‌اند که یکی از آن‌ها کشته شده و دیگری از ناحیه پا زخمی شده است. این منابع به نقل از دو منبع امنیتی عراقی که با «رویترز» گفت‌وگو کرده‌ و خواستند نامشان فاش نشود، نقل کردند که یکی از فرماندهان ارشد سپاه چند روز پیش از آن با گروه‌های شبه‌نظامی عراقی در بغداد دیدار کرده و به آنها دستوراتی را برای انجام حملاتی در عراق علیه منافع آمریکا داده است. حضور حسین طائب در عراق پیشتر سه منبع نظامی و دو امنیتی به خبرگزاری رویترز گفته بودند که حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از نیروهای حشدالشعبی خواسته تا حملات خود علیه نیروهای آمریکایی درعراق را تشدید کنند. عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بی‌توجهی مردم به محدودیت‌های کرونایی، آن هم در شرایطی که بیشتر کشورهای دنیا به زندگی قبل از کرونا بازگشتند، تنها بخشی از ماجرای ادامه‌دار شدن این بیماری در ایران است و همچنان مهم‌ترین نکته در روند شیوع بیماری، کندی و قطعی فرایند واکسیناسیون در این کشور و سوءمدیریت و اجرای صحیح قرنطینه‌ها است. بنا به این گزارش طائب اخیرا برای ملاقات با سران حشدالشعبی به عراق رفته بود. اعتراضات در شرایطی در شهرهای جنوبی و جنوب غربی کشور در جریان است که شبکه اینترنت به شدت در استان خوزستان مختل شده و شهروندان در بسیاری از شهرها و مناطق ناآرام از ساعات اولیه عصر گذشته امکان دسترسی به اینترنت را نداشته‌اند. در عین حال او از این گروه‌ها خواسته بود حملات خود را برای اجتناب از درگیری گسترده، به طور کنترل شده انجام دهند. این اقدام در حالی رخ می‌دهد که در بسیاری از شهرها و استان‌های ایران به‌رغم ادعای مسئولین وزارت بهداشت در تسریع روند واکسیناسیون، همچنان افراد بالای 60 سال واکسینه نشدند. مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی ادامه داد: از منظر سهولت کاربری و استفاده حداکثری از ظرفیت تلفن های هوشمند نیز بانک مرکزی پروژه کهربا را از اواخر سال قبل با همکاری بانک ها و شرکت های پرداخت آغاز کرده است که بر  اساس آن مشتری قادر خواهد بود بدون نیاز به جسم کارت و با ذخیره اطلاعات کارت در فضای امن تلفن همراه خود صرفا با در اختیار داشتن تلفن همراه از خدمات کارت های مختلف ذخیره شده در تلفن بهره مند شود.

دستورالعمل سپاه به شبه‌نظامیان به گفته منابع امنیتی آگاه، سپاه از شبه‌نظامیان نیابتی خود خواسته هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را بزرگ‌نمایی نکنند تا تنش‌های میان ایران و ایالات متحده تشدید نشود. به گفته یک فرمانده ارشد شبه‌نظامیان که از محتوای جلسه طائب با حشدالشعبی مطلع شده‌اند، این دستورالعمل‌ها شامل هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی‌ها در سوریه و عراق است.. پیش از این در روزهای گذشته نیز معترضان در حرکت‌های اعتراضی اقدام به بستن گذرگاه‌ها کرده‌ بودند. این منابع فاش کردند که مقامات ایرانی نقشه‌ها و مختصات مربوط به اماکن استقرار نیروها و منافع آمریکایی در عراق را به شبه‌نظامیان تحویل داده‌اند. همچنین رویترز پیشتر گزارش داده بود که ایران از شبه‌نظامیان نیابتی خود در عراق به‌عنوان یک کارت(اهرم) فشار در پرونده مذاکرات هسته‌ای استفاده می‌کند. ایران در شرایطی به تشدید تنش با ایالات متحده در عراق روی آورده که تلاش‌های دیپلماتیک جهت حل اختلافات میان واشینگتن و تهران در مذاکرات وین، جهت احیای توافق هسته‌ای، تا روی کار آمدن دولت جدید در این کشور متوقف شده است. در همین حال، محسن رضایی، کاندیدای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه برای بررسی اوضاع به استان خوزستان سفر کرد.

.