پنتاگون: نیمی از نیروهای مستقر روسیه در مرزها وارد اوکراین شدند

07/12/1400 07:33:00 ب.ظ

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که روسیه نیمی از نیروهای مستقر خود در مرزها را وارد اوکراین کرده است. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که روسیه نیمی از نیروهای مستقر خود در مرزها را وارد اوکراین کرده است. - خبرگزاری آناتولی 26.02.

2022 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی یک مقام ارشد از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که روسیه به اوکراین 250 موشک پرتاب کرده و بیش از 50 درصد از نیروهای مستقر خود در نزدیکی مرزهای اوکراین را وارد خاک این کشور کرده است.

این مقام که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگاران، با بیان اینکه حمله روسیه به اوکراین را از نزدیک پیگیری می‌کننند، تصریح کرد: از صبح امروز شاهد شلیک 250 موشک به سمت اوکراین شدیم که بیشتر آنها موشک‌های بالستیک کوتاه برد بودند.

این مقام با بیان اینکه دو طرف در این درگیری سربازان خود را از دست دادند، گفت: در حملات هوایی روسیه به غیرنظامیان و ساختمان‌های مدنی نیز آسیب وارد شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روانچی: حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در مناطقی از سوریه باید فورا پایان یابدسفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل، در نشست روز جمعه شورای امنیت در مورد وضعیت تحولات سیاسی و بشردوستانه در سوریه، با اشاره به نقض مکرر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه توسط رژیم صهیونیستی گفت: حملات اخیر رژیم اسرائیل در سوریه که غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار داد، نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه است. مگه این مردک هنوز سرکاره؟آقای رئیسی فاتحه شما را هم خوانیدم.بااین مدیران غرب پرست نمی توانی کار کنی برادر من. حضور نیروهای اشغالگر روسیه از اوکراین چی؟

چاووش‌اوغلو از آغاز روند تخلیه شهروندان ترکیه در اوکراین از طریق مرزهای زمینی خبر دادچاووش‌اوغلو از آغاز روند تخلیه شهروندان ترکیه در اوکراین از طریق مرزهای زمینی خبر داد

درخواست ایران از اسلواکی برای ورود اتباع ایرانی از اوکراین به این کشور بدون دریافت روادیدوزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود با برخی وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین، با «ایوان کورکوک» وزیر امور خارجه اسلواکی گفتگو کرد و درخصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، روابط دوجانبه و مسائل بین‌المللی مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کرد.

دوستان روسیه؛ از ارمنستان تا ونزوئلا | DW | 24.02.2022تهاجم روسیه به اوکراین می‌تواند به نگرانی‌ها در میان متحدان مسکو دامن بزند. کدام کشورها می‌توانند به رغم این عملیات نظامی علیه اوکراین همچنان در کنار روسیه قرار گیرند و چرا؟ همه میتوانند در کنار روسیه بمانند چون دیگر به أمريكا اعتمادی نیست! Russia Putin Ukraine USA JoeBiden

خالد پیرزاده زندانی سیاسی از شرایط خود در زندان می‌گوید

رئیسی در تماس با پوتین تلویحا از تجاوز به اوکراین حمایت کردریسی درحاله صحبت باپوتین تلویحانبوده مستقیما حمایت کرده وکشتارمردم راتوجیه کرده حتی تجزیه یک کشور ا محکوم نکرده وحق رابه جانب ارباب داده اخه اون پوتین عجب فاجعه ای هست که این اخوند مفلوک قاتل بی سواد داره تاییدش میکنه