پنتاگون: روسیه برای تهاجمی بزرگ به شرق اوکراین تدارک دیده است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنتاگون: روسیه برای تهاجمی بزرگ به شرق اوکراین تدارک دیده است العربيه_فارسى

این مقام که نخواست نام ام فاش شود، سه‌شنبه 19 آوریل، افزود که روسیه همچنان در حال افزایش ظرفیت نظامی خود برای آمادگی برای تهاجمی جدید است و طی 24 ساعت گذشته، با استقرار دو گردان تاکتیکی اضافی، شمار کل گردان‌های روسی مستقر در اوکراین به 78 گردان رسیده است.آمریکا عمده‌ترین تامین کننده تسلیحات اوکراین

به گفته این مقام پنتاگون، آمریکا در حال حاضر، بزرگترین تامین کننده تسلیحات برای اوکراین است و بدی شرایط آب و هوایی اوکراین، مانع از آن شده تا همه موشک‌های شلیک شده توسط روسیه رصد شود.از سویی، شورای امنیت روسیه سه‌شنبه اعلام کرد که حضور ناتو در مرزهای این کشور، امری عادی نیست و بر لزوم آمادگی برای اقدامات خصمانه احتمالی تاکید ورزید.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز ساعاتی پیش، ناتو را به گسترش در کشورهای اروپای شرقی و تهدید امنیتی آنها متهم کرد و از آغاز فاز جدیدی از عملیات نظامی روسیه در آینده نزدیک خبر داد. وزیر خارجه روسیه ضمن اعلام آغاز مرحله جدیدی از عملیات نظامی علیه اوکراین، پیش‌بینی کرد که این مرحله، تحول مهمی را ایجاد خواهد کرد. لاوروف در مصاحبه با تلویزیون «ایندیا تودی» گفت: «ما مرحله دیگری از این عملیات را آغاز خواهیم کرد و مطمئن هستم که این لحظه بسیار مهمی خواهد بود.»با تشدید جنگ در شرق اوکراین، آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد، سه‌شنبه حمله جدید روسیه به شرق اوکراین را محکوم کرده و خواستار برقراری آتش‌بس چهار روزه شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاوروف‌: مرحله سرنوشت‌ساز عملیات نظامی روسیه به‌زودی در شرق اوکراین آغاز می‌شوددر حالی که تهاجم نظامی روسیه در اوکراین وارد پنجاه و پنجمین روز خود شده و پیش‌بینی می‌شود که ماه‌ها ادامه داشته باشد، مسکو بار دیگر کی‌یف را آماج انتقادهای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جنگ در شرق اوکراین؛ نیروهای روسیه شهر کرمینا را تصرف کردندفرماندار کرمینا در شرق اوکراین تائید کرد که نیروهای روسی کنترل این شهر را در دست گرفته‌اند. وزیر خارجه روسیه نیز از آغاز دور تازه آنچه «عملیات ویژه» در اوکراین خواند، خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین: هدف روسیه، تصرف چهار منطقه در شرق استمنتظر فیلم های ۳۰۰_۴۰۰ تا سوییچ بیلد هسیم 😃
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلنسکی: حمله گسترده روسیه به شرق اوکراین آغاز شدولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، شامگاه دوشنبه اعلام کرد که حمله گسترده روسیه در منطقه شرقی دونباس آغاز شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شرق
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

شرق
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »