پنتاگون: روسیه هزاران نیروی اضافی راهی خارکیف کرده است | DW | 09.04.2022

20/01/1401 01:15 ب.ظ

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، روسیه تمرکز خود را بر تقویت جبهه شرقی گذاشته و برای این منظور هزاران نیروی جدید را راهی نزدیکی خارکیف کرده است. تعداد گردان‌های نظامی روسیه در این منطقه از ۳۰ به ۴۰ افزایش یافته است.

به گفته یک مقام بلندپایه در وزارت دفاع آمریکا، روسیه هزاران سرباز اضافی را به نزدیکی مرزهای شهر خارکیف، در شرق اوکراین اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این مقام روز جمعه ۸ آوریل (۱۹ فروردین) گفت، شمار گردا‌ن‌های نظامی در نزدیکی شهر بلگورود روسیه از ۳۰ به ۴۰ افزایش یافته است. او از تعداد دقیق سربازان اضافی سخنی نگفت، ولی معمولا این‌گونه گردا‌ن‌ها شامل حدود ۶۰۰ تا یک‌هزار سربازند.

این منبع اضافه کرد، ارتش روسیه نیروهای خود در این منطقه را تقویت می‌کند تا پیروزی خود در دونباس در شرق اوکراین را تضمین کند.جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز روز جمعه اعلام کرد، نیروهای روسی در تلاش‌اند بعد از تلفاتی که در شمال اوکراین متحمل شدند واحدهای خود را در مرزهای دونباس با تجهیزات و نیروهای تازه‌نفس تقویت کنند.

مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، گزارش‌هایی در دست است که از تصمیم روسیه به اعزام"ده‌ها هزار نیروی ذخیره" به شرق نشان دارند. او می‌افزاید، طبق شواهد موجود، روسیه می‌خواهد ۶۰ هزار نیرو را به کار بگیرد. این مقام همچنین خاطرنشان کرده که دو طرف متخاصم به واسطه سا‌ل‌ها درگیری با جغرافیای دونباس آشنا هستند و به همین خاطر احتمال درگیری شدید و خونین در این منطقه بالاست. headtopics.com

وزارت دفاع آمریکا همچنین نیروهای روسی را مسئول حمله موشکی به ایستگاه قطار کراماتورسک می‌داند. در این حمله که روز جمعه ۸ آوریل انجام شده ده‌ها غیرنظامی کشته و زخمی شدند. روسیه اما می‌گوید، این حمله را اوکراین خود انجام داده تا"مانع فرار غیرنظامیان شده و از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کند." پنتاگون تکذیب روسیه را"قانع‌کننده" نمی‌داند.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفته است: «برآورد ما این است که این حمله را روسیه انجام داده و در آن از موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد استفاده کرده است.»یکی از مقام‌های بلندپایه پنتاگون گفته است که روسیه در این حمله از موشک‌های نوع SS-21 استفاده کرده که در این کشور به"توچکا" معروفند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.

اوکراین: از آغاز تهاجم روسیه تاکنون 19هزار و 100 سرباز این کشور کشته شده‌انداوکراین اعلام کرد که از آغاز حمله روسیه به این کشور تاکنون 19 هزار و 100 نظامی روس کشته شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

آنتونی بلینکن در مقر ناتو: ائتلاف فزاینده‌ای علیه تجاوزگری روسیه شکل گرفته استآنتونی بلینکن در مقر ناتو: ائتلاف فزاینده‌ای علیه تجاوزگری روسیه شکل گرفته است همچنین، وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان ، گروه-٧ با انتشار بیانیه‌ای مشترک قساوت‌های روسیه در اوکراین را «با شدیدترین لحن» محکوم کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید: اوکراین تا اَبَد نمی تواند سَنگر دَفاعی اروپا غربی وآمریکا باشد علیه روسیه باید ب صورت گُسترده از اوکراین در زمینه اقتصادی سیاسی و بخصوص نَظامی حَمایت قاطع شَود اگر اوکراین سقوط کُند مُقصر دولت های غربی و بایدن میباشند ک فاقد اقتدار در میدان جَنگ علیه رژیم دیکتاتوری پوتین میباشند

کاخ کرملین می‌گوید روسیه تلفات چشمگیری در اوکراین داشته‌ استدمیتری پسکوف به شبکه تلویزیونی «اسکای‌نیوز» گفت که نیروهای نظامی روسیه متحمل تلفات چشمگیری شده‌اند و این یک «تراژدی بزرگ» است. امیدوارم پوتین شکست سنگین بخوره

آنتونی بلینکن: گزارش‌های معتبر بیشتری از جنایات روسیه در اوکراین دریافت شده است🔺وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید، گزارشهای معتبر بیشتری از جنایات روسیه در اوکراین دریافت شده است ▪️آنتونی بلینکن در جریان دیدار با همتایانش گفت:«انزجار جهانی از کاری که دولت روسیه در اوکراین انجام داده است کاملا قابل لمس است.» ⬇️ بیشتر بخوانید: علت حمله روسیه به اوکراین چیست؟؟😁😁🖐🖐👇👇 علتش حالت انزوای بجا مانده از شوروی سابق در روسیه است که هر کاری میکنند روسها این حالت انزوای بجا مانده از نظام مارکسیستی از روح روسیه پاک نمی شود و احساس انزوا میکنند روسها !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐

اتحادیه اروپا زغال سنگ روسیه را تحریم کرداتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه واردات زغال سنگ روسیه وضع کرده و همچنین بنادر خود را به روی کشتی‌های روسی می‌بندد.