پنتاگون: بدون توقف حملات طالبان، چشم‌انداز رسیدن به صلح در افغانستان دشوار است

10/11/1399 05:14 ق.ظ

🔺پنتاگون: بدون توقف حملات طالبان، چشم‌انداز رسیدن به صلح در افغانستان دشوار است سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به طالبان هشدار داد بدون توقف حملات خشونت‌آمیز به نیروهای امنیتی افغانستان، مسیر مذاکرات برای رسیدن به یک راه حل پایدار برای صلح دشوار خواهد بود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به گروه اسلامگرای طالبان هشدار داد بدون توقف حملات خشونت‌آمیز به نیروهای امنیتی افغانستان، مسیر مذاکرات برای رسیدن به یک راه حل پایدار برای برقراری صلح دشوار خواهد بود.

جان کربی روز پنجشنبه ۹ بهمن به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «بدون پایبندی آنها به رد تروریسم و توقف حملات به نیروهای امنیتی افغان ... بسیار دشوار خواهد بود شاهد یک مسیر مشخص به سمت یک راه‌حل برآمده از مذاکرات باشیم.»

وی در ادامه تاکید کرد که با این حال دولت ایالات متحده همچنان به مذاکرات صلح پایبند است. پیش از این جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکانیز عنوان کرده بود که دولت آمریکا قصد بررسی توافق فوریه ۲۰۲۰ میان آمریکا و طالبان را دارد تا از جمله مشخص شود که آیا طالبان به تعهدات خود در زمینه قطع روابط با گروه های تروریستی، کاهش خشونت‌ها در افغانستان و وارد شدن در مذاکرات معنادار با دولت افغانستان عمل کرده است یا خیر.

آمریکا و طالبان در فوریه ۲۰۲۰ بر سر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تا ماه مه ۲۰۲۱، در ازای تضمین گروه افراطی طالبان به توقف حملات خشونت‌آمیز در آن کشور، توافق کردند. آن توافق زمینه‌ای برای آغاز مذاکرات کابل و طالبان شد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

گزارشگران بدون مرز: بدون تضمین آزادی رسانه‌ها صلح عادلانه ناممکن استسازمان گزارشگران بدون مرز، دوشنبه 12 آوریل اعلام کرد، بدون تضمین آزادی رسانه‌ها صلح عادلانه و پایدار در افغانستان ناممکن است. دفتر حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان «نی»، نوشت، آزادی بیان و رسانه‌ها در نشست استانبول باید خط قرمز باشد. العربیه_فارسی

پنتاگون: تمرکز نیروهای آمریکایی مبارزه با داعش است، نه حفاظت از میدان‌های نفتی سوریهپنتاگون: تمرکز نیروهای آمریکایی مبارزه با داعش است، نه حفاظت از میدان‌های نفتی سوریه جان کربی گفت ماموریت آمریکا در سوریه همچنان شکست پایدار داعش است هویت شما برای مردم جهان کاملا با ترور سردار سلیمانی و اعتراف رییس جمهور مخلوعتون که میگفت:(ما برای چاههای نفت سوریه و عراق اینجاییم) همه جور رو شده یاوه بسه...... تو خوبي اما ترامپ اعلام کرده بود دموکراتها خالق داعش هستند !

پنتاگون: سعودی شریک آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم در منطقه استپنتاگون وزارت دفاع آمریکا روز جمعه پنجم فوریه 2021 تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی کماکان شریک جمهوری اسلامی٫ شبیه شاه نیست که بسادگی اومدید توطئه کردید انداختیتش٫ جمهوری اسلامی غده سرطانیه و مماشات با اون هزینه داره حالا هی مماشات کنید تا به وقتش بالستیک بارون بشید ما که چهلساله باختیم الانم نوبت همه جهانه که طعمشو بچشن منتظرملت هم نباشید بیان جان بدن برای چنج رژیم اللهم اشغل الظالمین بالظالمین جوک قرن بود.

پنتاگون: سعودی ستون اصلی امنیت منطقه استجان کربی سخنگوی پنتاگون وزرات دفاع ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 11 فوریه 2021 گفت که پادشاهی اینا یا نمی دونن ستون چیه یا کلا از منطقه بی خبرن سعودی ستون دمکراسی، ستون دانش و فناوری، ستون فرهنگ و هنر، ستون نوآوری و هزاران ستون دیگه در خاورمیانه ست... سعودی رو ، نفت رو ازش بگیری، بیابان بی آب و چمنی بیش نیست، ستونش کجا بود... بخاطر حمله ای که سعودی به نیویورک کرد؟

پنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته استپنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته است سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور هیچ نقشی در حمله انجام شده به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ نداشته‌اند. آمریکا ترسیده!