پنتاگون: داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت

24/03/2021 08:06:00 ق.ظ

پنتاگون: #داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت #العربية

داعش, العربية

پنتاگون : داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت العربية

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون سه‌شنبه 23 مارس 2021 تاکید کرد که گروه تروریستی داعش

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در گفتگو با شبکه «العربیه» گفت « ما در راستای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور داریم».از سویی کاخ سفید با بیان انیکه نشست‌ها نشان می‌دهد که نیروهای موجود در عراق برای آموزش و ارائه مشورت‌ به نیروهای عراقی در این کشور حضور دارند تا مبادا داعش دوباره در این کشور تجدید سازمان کند، گفت که آمریکا و عراق گفتگوهای راهبردی میان دو کشور را در ماه آوریل آینده از سر خواهند گرفت.

در همین راستا جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در بیانه‌ای گفت که « این فرصت مهمی برای مناقشه منافع مشترک دو کشور در زمینه‌هایی شامل امنیت، فرهنگ، تجارت و تغییرات آب و هوایی خواهد بود».گفت‌وگوهای راهبردیگفت‌وگو‌های راهبردی پس از آن انجام خواهد شد که بغداد خواستار انعقاد دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با واشنگتن درباره عقب‌نشینی آمریکا از این کشور شده بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

به قوه الله و حکومت امام مهدی داعش به زودی ریشه کن خواهد شد و دنیا دوباره به صلح و آرامش دست خواهد یافت

پنتاگون: تهدیدات داعش در سوریه و عراق کاهش یافتسخنگوی پنتاگون سه‌شنبه تاکید کرد که گروه تروریستی داعش خسارت‌های بزرگی دیده و بخش بزرگی از توان خود را از دست داده است. جان کربی در گفتگو با شبکه «العربیه» گفت « ما در راستای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور داریم». العربیه_فارسی: داعش نباید در عراق و سوریه کامل نابود شود بلکه باید مدیریت شود تا نیروها وابسته به رژیم ایران را برای چنین دهه به خود مشغول کنند. تقریباریشه سگهای وهابی عربستانی از عراق و سوریه کنده شده است

دستگیری گروهی از افراد 'وابسته به داعش' در عملیات کردهای سوریه | DW | 28.03.2021رزمندگان کرد با حمله به اردوگاهی در شمال سوریه ده‌ها نفر از مظنونان به حمایت از داعش را دستگیر کردند. در اردوگاه الهول هزاران آواره جنگی زندگی می‌کنند که شماری از آنها از گروه بنیادگرای داعش هواداری می‌کنند. فرمانده داعش= ThePromisedSaviour سوریه هم خدایی خیلی از بین رفت

آمریکا: داعش برای امنیت جهان همچنان خطرناک است | DW | 30.03.2021امریکا گفته است با وجود ضربات سنگینی که بر پیکر داعش فرود آمده، این گروه تروریستی همچنان خطری برای ثبات و امنیت در جهان است؛ داعش نه تنها برای خاورزمین، بلکه همچنین برای آمریکا و اروپا نیز تهدیدی جدی به شمار می‌رود. ماری هست که در آستین خود پروردند خود کرده را تدبیر نیست امریکا جان بخور نوش جانت

یمن، حوثی‌ها را به همکاری با «القاعده» و «داعش» متهم کرددولت قانونی یمن طی گزارشی شواهد جدیدی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده که نشان می‌دهد حوثی‌ها پناهگاه‌های امنی برای اعضای القاعده و داعش فراهم کرده‌اند. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی: حتی لایق پاسخ نیستید ای فزندان هند جکرخوار چه جالب. حکومت یمن بالاخره اینو فهمید؟

دستگیری یک عضو دیگر گروه تروریستی داعش در ترکیهیک تروریست عضو داعش که در فهرست خاکستری افراد تحت تعقیب قرار داشت، هنگام ورود غیرقانونی به خاک ترکیه دستگیر شد. - خبرگزاری آناتولی داعش که مورد حمایت خودتون بوده ، ساخته و پرداخته خودتونه ، چرا دستگیرشون می کنید پس؟

خسارت‌های بزرگی دیده و بخش بزرگی از توان خود را از دست داده و در سوریه و عراق تهدیدهای آن کاهش یافته است.تروریستی داعش خسارت‌های بزرگی دیده و بخش بزرگی از توان خود را از دست داده و در سوریه و عراق تهدیدهای آن کاهش یافته است.کردهای سوریه بخشی از زندانیان داعش را آزاد کردند کلنل واین ماروتو، سخنگوی ائتلاف نظامی ضدداعش، گفته است که عملیات برای برقراری امنیت در اردوگاه یادشده انجام گرفته و چند روزی نیز ادامه خواهد یافت.گروه تروریستی"خلافت اسلامی" (داعش) همچنان به وارد آوردن ضربات مرگبار در گوشه و کنار جهان تواناست.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در گفتگو با شبکه «العربیه» گفت « ما در راستای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور داریم». از سویی کاخ سفید با بیان انیکه نشست‌ها نشان می‌دهد که نیروهای موجود در عراق برای آموزش و ارائه مشورت‌ به نیروهای عراقی در این کشور حضور دارند تا مبادا داعش دوباره در این کشور تجدید سازمان کند، گفت که آمریکا و عراق گفتگوهای راهبردی میان دو کشور را در ماه آوریل آینده از سر خواهند گرفت. از سویی کاخ سفید با بیان انیکه نشست‌ها نشان می‌دهد که نیروهای موجود در عراق برای آموزش و ارائه مشورت‌ به نیروهای عراقی در این کشور حضور دارند تا مبادا داعش دوباره در این کشور تجدید سازمان کند، گفت که آمریکا و عراق گفتگوهای راهبردی میان دو کشور را در ماه آوریل آینده از سر خواهند گرفت. در همین راستا جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در بیانه‌ای گفت که « این فرصت مهمی برای مناقشه منافع مشترک دو کشور در زمینه‌هایی شامل امنیت، فرهنگ، تجارت و تغییرات آب و هوایی خواهد بود». در ماه‌های گذشته وضعیت اردوگاه الهول بسیار آشفته و ناامن بوده و در آن کشمکش‌هایی روی داده که به قتل عده‌ای منجر شده است. گفت‌وگوهای راهبردی گفت‌وگو‌های راهبردی پس از آن انجام خواهد شد که بغداد خواستار انعقاد دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با واشنگتن درباره عقب‌نشینی آمریکا از این کشور شده بود. گفت‌وگوهای راهبردی گفت‌وگو‌های راهبردی پس از آن انجام خواهد شد که بغداد خواستار انعقاد دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با واشنگتن درباره عقب‌نشینی آمریکا از این کشور شده بود. یک منبع آگاه سه‌شنبه گفت که عراق از ایالات متحده آمریکا خواسته تا گفتگوهایی را همزمان با موج دیگری از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از خاک این کشور آغاز کند. ایالات متحده گروه داعش و متحدان آن را همچنان تهدیدی برای امنیت بین‌المللی ارزیابی می‌کند.

نيروهاى ائتلاف بين المللى به رهبرى آمريكا شایان ذکر است که همزمان با تهدیدهای ایران علیه نیروهای آمریکایی در عراق، پنتاگون و به همراه آن کاخ سفید بارها بر تعهد رئیس جمهوری آمریکا برای حمایت از سربازان آمریکایی و قصد او برای واکنش علیه این حملات، تاکید کردند. نيروهاى ائتلاف بين المللى به رهبرى آمريكا شایان ذکر است که همزمان با تهدیدهای ایران علیه نیروهای آمریکایی در عراق، پنتاگون و به همراه آن کاخ سفید بارها بر تعهد رئیس جمهوری آمریکا برای حمایت از سربازان آمریکایی و قصد او برای واکنش علیه این حملات، تاکید کردند. مادری کودکش را با کالسکه در میان ویرانه‌ها به گردش برده است. از سویی واشنگتن به طرف ایرانی پیام داده که تهران مسئول هر گونه نقض‌های جدید است. خطر 70 هزار عنصر شبه‌نظامی وابسته به ایران این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که عراق همچنان با سردرگمی در وفاداری‌های سیاسی و امنیتی مواجه است که خطرناک‌ترین آن وفاداری بیش از 70 هزار عنصر از شبه‌نظامیان حشد الشعبی به ایران است که این تعداد زیادی از افراد مسلح است که در خاک عراق مستقر هستند. خطر 70 هزار عنصر شبه‌نظامی وابسته به ایران این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که عراق همچنان با سردرگمی در وفاداری‌های سیاسی و امنیتی مواجه است که خطرناک‌ترین آن وفاداری بیش از 70 هزار عنصر از شبه‌نظامیان حشد الشعبی به ایران است که این تعداد زیادی از افراد مسلح است که در خاک عراق مستقر هستند. این گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق به دلایلی از جمله تعداد زیاد عناصر آنها، ریشه دواندن در میان اجتماع‌های فرقه‌گرای مذهبی از نفوذ و ریشه‌های قوی برخوردارند و به موازات دولت عراق کنترل مرزها و گذرگاههای مرزی این کشور را بر عهده داشته و از طریق آنها اقدام به قاچاق اموال، کالاها، سلاح و مواد مخدر کرده و به ایران در دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر آن کمک می‌کند. این عکس‌ها یک روز اسناد تاریخی می‌شوند. از سویی حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای ایالات متحده برای برقراری مجدد ثبات در عراق، امری حیاتی است. از سویی حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای ایالات متحده برای برقراری مجدد ثبات در عراق، امری حیاتی است. تروریست‌های داعش، که زمانی بخش‌های بزرگی از عراق و سوریه را زیر کنترل داشتند، البته ضربات سنگینی متحمل شده و از نظر نظامی تضعیف شده‌اند، اما همچنان اینجا و آنجا قادر به عملیات هستند.

این نیروها هر چند اندک اما نوعی از توازن سیاسی را باعث شده و به نیروهای امنیتی و عراقی‌ها به ویژه در مناطق غربی و شمال این کشور اطمینان خاطر داده و مانع از تکرار سناریوهای بازگشت گروه داعش یا سقوط به دست گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران می‌شوند. شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2019 تصمیم گرفت نیروهایش را از عراق خارج کند و به دنبال آن از نزدیک به یک سال پیش روند خروج نیروهای آمریکایی از این کشور آغاز شد. شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2019 تصمیم گرفت نیروهایش را از عراق خارج کند و به دنبال آن از نزدیک به یک سال پیش روند خروج نیروهای آمریکایی از این کشور آغاز شد. زمانی که جنگ شروع شد عکاس ۱۷ ساله بود و یک برادر را در جنگ از دست داد: «وقتی این عکس را می‌گرفتم تمام رنج و عذاب صحنه دردناک مرگ برادرم جلو چشمم آمد و بی اختیار اشکم جاری شد. برچسب‌ها .