داعش, العربية, داعش, پنتاگون, تروریسم, سوریه, عراق

داعش, العربية

پنتاگون: داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت

پنتاگون: #داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت #العربية

24/03/2021 08:06:00 ق.ظ

پنتاگون : داعش خسارت‌های بزرگی دیده و تهدیدهای آن در سوریه و عراق کاهش یافت العربية

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون سه‌شنبه 23 مارس 2021 تاکید کرد که گروه تروریستی داعش

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در گفتگو با شبکه «العربیه» گفت « ما در راستای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور داریم».از سویی کاخ سفید با بیان انیکه نشست‌ها نشان می‌دهد که نیروهای موجود در عراق برای آموزش و ارائه مشورت‌ به نیروهای عراقی در این کشور حضور دارند تا مبادا داعش دوباره در این کشور تجدید سازمان کند، گفت که آمریکا و عراق گفتگوهای راهبردی میان دو کشور را در ماه آوریل آینده از سر خواهند گرفت.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

در همین راستا جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در بیانه‌ای گفت که « این فرصت مهمی برای مناقشه منافع مشترک دو کشور در زمینه‌هایی شامل امنیت، فرهنگ، تجارت و تغییرات آب و هوایی خواهد بود».گفت‌وگوهای راهبردیگفت‌وگو‌های راهبردی پس از آن انجام خواهد شد که بغداد خواستار انعقاد دور جدیدی از گفتگوهای راهبردی با واشنگتن درباره عقب‌نشینی آمریکا از این کشور شده بود.

یک منبع آگاه سه‌شنبه گفت که عراق از ایالات متحده آمریکا خواسته تا گفتگوهایی را همزمان با موج دیگری از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از خاک این کشور آغاز کند.نيروهاى ائتلاف بين المللى به رهبرى آمريكاشایان ذکر است که همزمان با تهدیدهای ایران علیه نیروهای آمریکایی در عراق، پنتاگون و به همراه آن کاخ سفید بارها بر تعهد رئیس جمهوری آمریکا برای حمایت از سربازان آمریکایی و قصد او برای واکنش علیه این حملات، تاکید کردند. headtopics.com

از سویی واشنگتن به طرف ایرانی پیام داده که تهران مسئول هر گونه نقض‌های جدید است.خطر 70 هزار عنصر شبه‌نظامی وابسته به ایراناین تحولات در حالی صورت می‌گیرد که عراق همچنان با سردرگمی در وفاداری‌های سیاسی و امنیتی مواجه است که خطرناک‌ترین آن وفاداری بیش از 70 هزار عنصر از شبه‌نظامیان حشد الشعبی به ایران است که این تعداد زیادی از افراد مسلح است که در خاک عراق مستقر هستند.

این گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق به دلایلی از جمله تعداد زیاد عناصر آنها، ریشه دواندن در میان اجتماع‌های فرقه‌گرای مذهبی از نفوذ و ریشه‌های قوی برخوردارند و به موازات دولت عراق کنترل مرزها و گذرگاههای مرزی این کشور را بر عهده داشته و از طریق آنها اقدام به قاچاق اموال، کالاها، سلاح و مواد مخدر کرده و به ایران در دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر آن کمک می‌کند.

از سویی حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای ایالات متحده برای برقراری مجدد ثبات در عراق، امری حیاتی است.این نیروها هر چند اندک اما نوعی از توازن سیاسی را باعث شده و به نیروهای امنیتی و عراقی‌ها به ویژه در مناطق غربی و شمال این کشور اطمینان خاطر داده و مانع از تکرار سناریوهای بازگشت گروه داعش یا سقوط به دست گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران می‌شوند.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2019 تصمیم گرفت نیروهایش را از عراق خارج کند و به دنبال آن از نزدیک به یک سال پیش روند خروج نیروهای آمریکایی از این کشور آغاز شد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

به قوه الله و حکومت امام مهدی داعش به زودی ریشه کن خواهد شد و دنیا دوباره به صلح و آرامش دست خواهد یافت

پنتاگون: تهدیدات داعش در سوریه و عراق کاهش یافتسخنگوی پنتاگون سه‌شنبه تاکید کرد که گروه تروریستی داعش خسارت‌های بزرگی دیده و بخش بزرگی از توان خود را از دست داده است. جان کربی در گفتگو با شبکه «العربیه» گفت « ما در راستای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش در سوریه حضور داریم». العربیه_فارسی: داعش نباید در عراق و سوریه کامل نابود شود بلکه باید مدیریت شود تا نیروها وابسته به رژیم ایران را برای چنین دهه به خود مشغول کنند. تقریباریشه سگهای وهابی عربستانی از عراق و سوریه کنده شده است

دستگیری گروهی از افراد 'وابسته به داعش' در عملیات کردهای سوریه | DW | 28.03.2021رزمندگان کرد با حمله به اردوگاهی در شمال سوریه ده‌ها نفر از مظنونان به حمایت از داعش را دستگیر کردند. در اردوگاه الهول هزاران آواره جنگی زندگی می‌کنند که شماری از آنها از گروه بنیادگرای داعش هواداری می‌کنند. فرمانده داعش= ThePromisedSaviour سوریه هم خدایی خیلی از بین رفت

آمریکا: داعش برای امنیت جهان همچنان خطرناک است | DW | 30.03.2021امریکا گفته است با وجود ضربات سنگینی که بر پیکر داعش فرود آمده، این گروه تروریستی همچنان خطری برای ثبات و امنیت در جهان است؛ داعش نه تنها برای خاورزمین، بلکه همچنین برای آمریکا و اروپا نیز تهدیدی جدی به شمار می‌رود. ماری هست که در آستین خود پروردند خود کرده را تدبیر نیست امریکا جان بخور نوش جانت

یمن، حوثی‌ها را به همکاری با «القاعده» و «داعش» متهم کرددولت قانونی یمن طی گزارشی شواهد جدیدی به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده که نشان می‌دهد حوثی‌ها پناهگاه‌های امنی برای اعضای القاعده و داعش فراهم کرده‌اند. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی: حتی لایق پاسخ نیستید ای فزندان هند جکرخوار چه جالب. حکومت یمن بالاخره اینو فهمید؟

دستگیری یک عضو دیگر گروه تروریستی داعش در ترکیهیک تروریست عضو داعش که در فهرست خاکستری افراد تحت تعقیب قرار داشت، هنگام ورود غیرقانونی به خاک ترکیه دستگیر شد. - خبرگزاری آناتولی داعش که مورد حمایت خودتون بوده ، ساخته و پرداخته خودتونه ، چرا دستگیرشون می کنید پس؟