پناهجویان اردوگاه ووچیاک بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

پناهجویان اردوگاه ووچاچ بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

به نظر می‌رسد که برنامه دولت بوسنی برای ساختن سرپناه برای این پناهجویان دست‌کم هفته‌ها به طول بیانجامد. دراگان مکتیچ، وزیر امنیت بوسنی و هرزگوین می‌گوید دولت یک پادگان نظامی قدیمی در نزدیکی سارایوو را برای اسکان پناهجویان در نظر گرفته اما این بنا باید مرمت شود و به نظر نمی‌رسد که تعمیرات، دست‌کم تا ۲۰ روز دیگر به پایان برسد.

با وجود این وعده‌ها، شهروندان نزدیک همین منطقه نظامی پیشاپیش مخالفت خود را با انتقال پناهجویان به نزدیکی پایتخت بیان می‌کنند. صالح هاژدرویچ می‌گوید: «این پاسگاه هیچ امکاناتی برای زندگی پناهجویان ندارد. افراد محلی از همین حالا احساس ناامنی‌ می‌کنند.» کمپ ووچیاک پیش از برپا شدن چادرها و زاغه‌های پناهجویان، منطقه‌ای برای تخلیه پسماندهای شهری بود. در جریان جنگ داخلی یوگسلاوی، ووچیاک یک میدان مین‌گذاری شده بود. اتحادیه اروپا پیشتر از دولت بوسنی خواسته بود تا این اردوگاه پناهجویان را فورا تعطیل کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تیموتی ویکس پس از آزادی از دست طالبان: تنها با امید زنده ماندمتیموتی ویکس، استاد استرالیایی دانشگاه کابل که پس از سه سال اسارت از دست نیروهای طالبان آزاد شد، روز یکشنبه برای نخستین بار پس از آزادی، با خبرنگاران در سیدنی صحبت کرد. بیشتر بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صف و تنگی نفس؛ گزارشی از وضعیت وسایل نقلیه عمومی بعد از گرانی بنزینخوب اگر ۴۰۰۰ تومن نگیره بعد بشاشه تو باک که ماشین راه بره؟ یا از تو کون ننش پول در بیاره بنزین بزنه؟ چون هوا پاكيزه هست مردمو ب پياده روي تشويق ميكنه😭
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاجفوتبال ایران از جوایز بهترین‌های آسیا هیچ سهمی نبرد؛ دلخوری از تاج به غیر از علیرضا بیرانوند، کتایون خسرویار، مربی ‌پیشین تیم دختران زیر ۱۹ سال ایران که نامزد دریافت جایزه بهترین مربی زن سال آسیا است در هنگ کنگ حضور یافته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درگیری ۷۵ درصد جمعیت کشور با اثرات گردوغبار/ تامین ۳۰ درصدی آب از آب‌های شوردبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در حال حاضر ۵۷ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش اثرات گرد و غبار قرار دارند و در آینده این میزان به ۷۵ درصد می‌رسد، گفت: از میان مالچ‌های زیستی برای تثبیت کانون‌های ریزگرد تنها دو مورد تایید شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهرستان مارجه افغانستان از دست طالبان آزاد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک عضو ایرلندی داعش از ترکیه به کشورش بازگردانده شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »