پناهجويان لسبوس؛ زندگی دراقامتگاه جديد بدتر از جهنم موریا | DW | 29.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پناهجویان لسبوس را تنگ هم در چادر جا داده‌اند. بدون فضایی برای حریم خصوصی، بدون حمام یا غذای کافی. مردها در دریا خود را می‌شویند. زن‌ها از این کار ابا دارند. موریا جهنم بود ولی حالا آنها مانند زلزله‌‌زدگان در شوک‌ هستند.

برای بیش از ۱۳هزار پناهجویی که پس از سوختن اقامتگاه موریا در جزیره لسبوس آواره شدند، اکنون کمپی با چادر برپا شده و نه هزار نفر را در ‌آن اسکان داده‌اند. دو ایستگاه پلیس هم در داخل کمپ دایر کرده‌اند که حافظ امنیت باشند. این‌ اطلاعات را بهروز اسدی، مدیر عامل دفتر خارجیان بنیاد غیرانتفاعی مالتزر در سه ایالت آلمان در اختیار دویچه‌وله فارسی قرار داد.

او در این مدت با هرکدام از پناهجویان که گفت‌وگو کرده، از نگرانی، ناامیدی و ناراحتی روحی شکایت شنیده است. از بی‌پناهانی که علیرغم همه این‌ها قادر به بازگشت به کشور خود نیستند. بیشترشان از افغانستان آمده‌اند. گروهی از ایران، عراق و سوریه، از پاکستان، سومالی، اتیوپی و بنگلادش خود را به لسبوس رسانده‌اند. آنها از جنگ، از تعقیب و از زندان فرار کرده‌اند.یک پناهجوی زن ۲۸ ساله که از افغانستان آمده می‌گوید نزدیک دو سال است در لسبوس زندگی می‌کند. نمی‌خواهد نامش را بگوید. او تنهاست.

۲۰۰ چادر با همکاری صلیب سرخ آلمان و ایتالیا زده شده و بقیه را به کمک کمیساریای عالی امور پناهندگان سوار کرده‌اند. محوطه میان چادرها خاکی است. به محض آمدن باران همه چیز در گل ولای فرو می‌رود. بهروز اسدی از مشکلات ۹۰۰۰ نفری می‌گوید که در یک"شهرک" کوچک در کنار دریا اسکان داده شده‌‌اند و ادامه می‌دهد: «اگر آب دریا بالا بیاید، بخشی از این چادرها را با خود می‌‌برد.»چند کمپ دیگر هم در لسبوس هست که بهروز اسدی به آنها اشاره می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چشمشون کور برگردند به وطنشون

افتخار بانیان حقوق بشر 👎👎👎👎👎

و بیش‌تر این پناه جویان قربانیان جنگ و ناامنی در سرزمینشان عراق سوریه لبنان افغانستان هستند. جنگی خانمان سوز که توسط رژیم توسعه طلب ایران ایجاد شده ،تداوم یافته و از پایان آن جلوگیری می‌کند . برای سروسامان دادن به پناهجویان به جنگ خاتمه دهید سرنگونی ج ا تنها راه نجات

اروبائيان بايد براي بدست اوردن چنين دستاورد حقوق بشري بر خود ببالند

متاسفم واقعا :(

عامل جنگ ترکیه و اردوغان است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام حمایت ترکیه از آذربایجان در دفاع از حقوق مشروع خودوزیر دادگستری ترکیه گفت ما در هر فرصت و بستری، از حقوق مشروع آذربایجان در دفاع از خود که منطبق با قوانین بین‌المللی است٬ حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در استان سیرت از پای درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اغماض برخی از ایرانی‌ها در قبال ادامه اشغال خاک آذربایجان توسط ارمنستانگوه نخورید خارکسده های مادرکونی طرک خر😂🤣😂کیرم کوس ننه جنده مردم کونیبایجان و طرکیه جنده خانه جعلی با اون اراضی پر از گوشون😂🤣😂 زنده باد ایران وارمنستان🇮🇷 🇦🇲 مرگ بر طرکیه جنده خانه جعلی و کونیبایجان جنده خانه😂🤣😂 Qarabagsesi اغماض چیه دارن خودشونو بخاطر ارامنه میکشن. حمایت پانعیرانیستها و گروههای ضد ترک از ارامنه علنی شده در برخی محافل ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی آنگلا مرکل از وضعیت گسترش ویروس کرونا در آلمان | DW | 28.09.2020دولت آلمان نسبت به گسترش فزاینده پاندمی هشدار داده است. آنگلا مرکل نگران است که در آلمان نیز وضعیت همانند برخی از کشورهای اروپایی وخیم شود. در فرانسه روزانه بیش از ده هزار نفر ابتلای تازه به کووید۱۹ گزارش می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک تروریست تحت تعقیب پ.ک.ک در ترکیه از پای درآمد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان ویروس کرونا در دنیا از یک میلیون نفر فراتر رفتدرحالیکه قربانیان این ویروس در حال افزایش است، یورونیوز بررسی کرده است که تاکنون کدام کشورها بیشترین قربانیان را در سراسر جهان داشته‌اند. بیشتر بخوانید🔽 منظورتون از دولت ترامپ گروهک تروریستی ترامپ است دیگر terrorist_tramp
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »